İtopya Kargo Sorunu

Kirve

Hectopat
İtopya'dan alışveriş yapmak pişmanlıktır! Ayın 24'ünde sipariş verdiğim ürün hala kargolanmadı. Üstelik her Allah'ın günü arıyorum ve bağlanabilmek için en az 40 dakika bekliyorum! Öğrenciyiz sonuçta ne dakikamız kaldı ne paketimiz.

Adamları arıyorum 45-50 dakika bekledikten sonra diyorlar ki yoğunuz işlem sırasına göre gönderiyoruz yahu arkadaş ben bu sıraya 10 gündür gelemedim mi? En sondan ikinci aramamda, cevapları yoğunluktan dolayı gecikiyor fakat sizin işleminiz öne çekilmiş deyip 29 Kasım cuma günü kargolanacak dediler cuma günü oldu kargo yok bir daha aradım e dedim böyle böyle demiştiniz?
Kusura bakmayın arkadaslar yanlış bilgi vermişler pazartesi günü kargolanacak dediler. Bugun oldu hala tık yok.
Her aramamda en az 40 dakika bekliyorum ve tam saat 15 civarlarında bugun yine aradım. Ne oldu dersiniz? Tam tamına 59 dakika bekledim müşteri temsilcisi bağlandı telefonda 1 saat arama sınırı olduğu için telefon kapandı. Şimdi tekrardan arıyorum ve arayıcı sıra numarası 43 diyor. Çıldırmamak elde değil.

Bu kadar vurdumduymaz ilgisiz laubali bir firma görmedim. Bir de atarlı giderli konuşuyorlar insanla.

İtopya pişmanlıktır, bir daha da alışveriş falan yapmam buradan.

Benim bugün 16.günüm kardeşim. Mağaza teslim yaptım onu yapmama rağmen hala bekliyorum. Komik söyleyecek başka bi şey yok. Gidip mağazaya konuştuğumda ise çok yoğun olduğu için siparişleri getiremediklerini söylediler.

Geçmiş olsun. Üzüldüm size. Maalesef ülkemizdeki birçok firma zerre kadar müşterisine önem vermiyor. Zaten savsaklıyorlardı, üzerine de indirim vb kampanya dönemi derken hazır bahaneleri de var. Allah ıslah etsin diyorum.

Ben de ayın 22'sinde sipariş verdim aynı firmadan halen kargolanmış değil. Müşteri hizmetlerindeki hanımefendi çarşamba kargolanır dedi olmadı, cuma kargolanır dedi yine bir hareket yok en sonunda pazartesi kargoya verilir dendi ama yine bir gelişme yok. Artık aramaktan usandım 40 50 dakika telefonda bekliyoruz o da anlatılan yalanları duymak için. Yarın da kargolanmamış olursa tüketici hakem heyetine başvuruda bulunacağım. Sitelerine 1-3 iş günü kargo süresi yazmayı biliyorlar. Yoğunluk vb. diyecekler için de şunu söyleyeyim; kimse bu adamların sorumsuzluğu yüzünden sıkıntı yaşamak zorunda değil. Madem her indirim öncesi yoğunluk oluyor ona göre hazırlığını yap. Diyelim yapamadın 1-3 iş günü yazma, yoğunluğa göre değişebilir yaz ayrıca o kadar firma gönderim yapabiliyor da bir siz yoğunluk yaşıyorsunuz o da ayrı bir konu.

Ben de ayın 22'sinde sipariş verdim aynı firmadan halen kargolanmış değil. Müşteri hizmetlerindeki hanımefendi çarşamba kargolanır dedi olmadı, cuma kargolanır dedi yine bir hareket yok en sonunda pazartesi kargoya verilir dendi ama yine bir gelişme yok. Artık aramaktan usandım 40 50 dakika telefonda bekliyoruz o da anlatılan yalanları duymak için. Yarın da kargolanmamış olursa tüketici hakem heyetine başvuruda bulunacağım. Sitelerine 1-3 iş günü kargo süresi yazmayı biliyorlar. Yoğunluk vb. diyecekler için de şunu söyleyeyim; kimse bu adamların sorumsuzluğu yüzünden sıkıntı yaşamak zorunda değil. Madem her indirim öncesi yoğunluk oluyor ona göre hazırlığını yap. Diyelim yapamadın 1-3 iş günü yazma, yoğunluğa göre değişebilir yaz ayrıca o kadar firma gönderim yapabiliyor da bir siz yoğunluk yaşıyorsunuz o da ayrı bir konu.
Aynen öyle. Ne gerekiyorsa yapacağım, hakkımı arayacağım. Kimse de kusura bakmasın. O kadar para ödüyorum ve gördüğümüz muameleye bak.
Böyle bir şey yaşamamıştım daha önce. Aliexpress'den aldığım ürünler bile daha erken gelmişti.
Nedir ne değildir araştırıp ne gerekiyorsa bende o yola başvuracağım.

Son düzenleyen: Moderatör:
O adamlarda da suç yok. Suç bizde açıkçası. Bir fenomen çıkıp video çekiyor firmayla. Ertesi gün firmanın işleri artıyor. Arkadaş sanki her müşteriye o fenomen gibi ilgi gösterecekler, yardımcı olacaklar. Bırakın bu işleri ya. Bir yerden alışverişini yaparsın. Hoşuna gitmedi mi hizmeti, bir daha kapısını açmazsın. Şimdilerde her önüne gelen kanal bir sistem yapıyor, bu tarz firmalarda bundan yararlanıp hem para kazanıyor hem zaman çalıyor. Gidip yardım istesen göz ucuyla bakmazlar, neden dersen zaman onlar için nakit. Arkada 2 adam bekliyor sistem gelsin de toplayalım. Sizin için zaman nakitte bizim için ciklet mi ooo... c.. diyesim geliyor da neyse. Bir alışverişim oldu. Son oldu.

Black Friday indirimi sırasında yoğunluk yaşandığı için kargo firmaları kota koymuşlar. Şaşırılacak bir şey yok neredeyse herkes aynı durumda.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben 22.11.2019 tarihinde sipariş verdim 01.12.2019 yani dün kargoya verildi. O aradaki sürede 1 defa aradım, siparişimin durumunu sordum. Gerekli cevabı verdiler, başka da aramadım ve kargoya vermişler. Daha gelmedi ama Efsane Cuma haftasında ve 6 iş günü içinde kargoladılar. Bence bu makul bir süre.

Yeni konular

Geri
Yukarı