Jahrein "Atatürk'ü sevmeyenlere boydan gireyim" dediği için ifadeye çağırıldı

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Tayyip "sürtük" deyince bu hakaret olmuyor mu peki?
O niye ifade vermeye çağrılmadı?

Yanlış anlaşılma olması dediği lafı desteklediğim falan yok sadece aklımdaki bir teoriyi yazıyorum. TDK'nin sözlüğünde bulunan ilk anlamı kullanmış olduğu için sorgulanmamış olabilir ama yine de sorgulanması lazımdı diye düşünüyorum.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    29,4 KB · Görüntüleme: 44
Yanlış anlaşılma olmasın, dediği lafı desteklediğim falan yok sadece aklımdaki bir teoriyi yazıyorum. TDK'nin sözlüğünde bulunan ilk anlamı kullanmış olduğu için sorgulanmamış olabilir ama yine de sorgulanması lazımdı diye düşünüyorum.
Aynı kelimeyi ona karşı kullansam ertesi gün Silivri'ye yollamayacaklar mı yani beni?
Bunu mu düşünüyorsun?

Hayır, değil.
Şahsen Atatürk'ü sever, saygı duyarım.
Ama bu demek değildir ki 85 milyon zorunda.
Şu tarz dayatmaları bırakalım artık kimse kim olursa olsun kimseyi sevmek zorunda falan değil.
Onu demiyorum zaten. Bu konuda sana katılıyorum. Ama fikirler ve ideolojiler hakaret etmeden saygı çerçevesinde eleştirilmelidir.

"Şimdi Fatih Sultan Mehmet'i sevmeyene bende boydan..." desem gerçekten saçma ve gereksiz olur.

Son düzenleyen: Moderatör:
Adamın kafaya bakar mısın?

Amerika'da ticaret yapıp para kazanacaksan abraham Lincoln'u sevmek zorundasın mı diyorlar?

İngiltere'de iş kuracaksan ekmek yiyeceksen sana zorla kraliçeyi seveceksin mı diyorlar?

Türkiye'de bu zorla yapacaksın edeceksin zihniyetinden prangalarından kurtulun. Kimseye zorla bir şey yaptıramazsın. Özgür ülke burası. Kimse kimseyi kovamaz. İnsan önce haddini bilmeli. Bağnaz kafadan kurtulmalı. Bu kadar bağımlılık hasta kafa zihniyetidir.

Evet Amerika'da yaşayan bir Türk abraham lincolnu sevmek zorunda değil. Ama Türkiye'de doğan Türk olan bir kişinin sevmemesi için bir sebep yokken sevmiyorum diyor o kişiden şüphe etmeli.

Amerikalı birisi abraham lincolnu sevmiyorum der mi? Ya da bu muhabbetler Amerika'da oluyor mudur? Şaka gibi. Yapmayın aga.

Amerika'nın kurucusu george washington olması dışında sorun yok.

Eğer kişi kendini hakaret/küfür edemeden ifade edemiyorsa küfür edebilmelidir.
Hakaret, bilgisiz insanların kendini ifade edemedikleri durumda kullandıkları ifade yöntemidir. Hakaret eden kişi önce kendine "Ben bilgisizim" diye hakaret eder. Kelime dağarcığı gelişmiş olan insanlar kendilerini her türlü durumda ifade eder.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı