Kaç kg dumbell press yapmalıyım?

Yaptiginiz seyler kurallara aykiri. Hicbir cocuk 18 yasindan once ne fitness salonuna kabul edilir ne de agirlik kaldirabilir. Cok ozel sartlar haric tabii ki. Bu noktada bu konunun bu platform uzerinden kaldirilmasi lazim. Daha buyume cagindasiniz ve bedeninize ne kadar zarar verdiginizin farkinda degilsiniz. Cevrenizdeki insanlara ozeniyorsunuz muhakkak ama dogru degildir bu. Bir abiniz olarak onerim birakin zamani gelince istediginiz kadar yapin.

Yaptiginiz seyler kurallara aykiri. Hicbir cocuk 18 yasindan once ne fitness salonuna kabul edilir ne de agirlik kaldirabilir. Cok ozel sartlar haric tabii ki. Bu noktada bu konunun bu platform uzerinden kaldirilmasi lazim. Daha buyume cagindasiniz ve bedeninize ne kadar zarar verdiginizin farkinda degilsiniz. Cevrenizdeki insanlara ozeniyorsunuz muhakkak ama dogru degildir bu. Bir abiniz olarak onerim birakin zamani gelince istediginiz kadar yapin.
Herkes gidiyor knk yaş sinirimi varmiş

😂 zamanı gelince mi. Yoksa sen de aman yavrum ağırlık kaldırma yoksa boyun halterciler gibi kısa kalır mentalitesinde düşünenlerden misin ? Spor alışkanlığı ne kadar erken yaşta elde edilirse o kadar iyidir ve emin olun bilinçli olarak yapıldıktan sonra her anlamda faydasını görecektir yapan kişi.

😂 zamanı gelince mi. Yoksa sen de aman yavrum ağırlık kaldırma yoksa boyun halterciler gibi kısa kalır mentalitesinde düşünenlerden misin ? Spor alışkanlığı ne kadar erken yaşta elde edilirse o kadar iyidir ve emin olun bilinçli olarak yapıldıktan sonra her anlamda faydasını görecektir yapan kişi.
Spor hocam boyumun güzel bir spor düzeniyle 190 seviyesine ulaşabileceğini ve kilomun ise boy uzadıkça oturacağını söyledi yapıp gereği güçlüymüşüm eğitilmem gerekmiş

Saglik calisani misin ya da anatomi fizyoloji mi ogrendin de o soylenenlere karsi cikacak bilgiye sahipsin. Agirlik kaldirmanin vucut uzerindeki etkilerini biliyor musun yada hic bu konu hakkinda literaturden makale mi okudun? Bilip bilmeden yorum yapnayin suraya. Ben kardesim spor yapma demedim agurlik kaldirma dedim. Yapilan son arastirmalarda erken yasta agirlik kaldiranlarda kemik erimesinin daha erken goruldugunu biliyor musun, hayir. Yada agirlik kaldirmanin eklemlere ve tendonlara erken yasta nasil zarar verdigini, hayir. Bilgisiz bir sekilde spor yapip sakatlaninca da doktor bey boyle boyle oldu. Sagligina dikkat etmek mi istiyosun spor yap, yuru duzenli olarak. Bu yas grubunda bu yapilir. Yada ne istersen yap sorucuna da katlan zerre kadar umursamaz kimse.
Herkes gidiyor knk yaş sinirimi varmiş
Normalde var ve yaptiklari yasal degil. Denetlendikleri takdirde haklarinda islem baslatiliyor.
Spor hocam boyumun güzel bir spor düzeniyle 190 seviyesine ulaşabileceğini ve kilomun ise boy uzadıkça oturacağını söyledi yapıp gereği güçlüymüşüm eğitilmem gerekmiş
Merak ediyorum bu adamin saglikla ilgili gram bilgisi var mi? Agirlikla boy uzatacakmis... Bravo bee bir yasima daha girdim. Tebrik ediyorum o adami.

Saglik calisani misin ya da anatomi fizyoloji mi ogrendin de o soylenenlere karsi cikacak bilgiye sahipsin. Agirlik kaldirmanin vucut uzerindeki etkilerini biliyor musun yada hic bu konu hakkinda literaturden makale mi okudun? Bilip bilmeden yorum yapnayin suraya. Ben kardesim spor yapma demedim agurlik kaldirma dedim. Yapilan son arastirmalarda erken yasta agirlik kaldiranlarda kemik erimesinin daha erken goruldugunu biliyor musun, hayir. Yada agirlik kaldirmanin eklemlere ve tendonlara erken yasta nasil zarar verdigini, hayir. Bilgisiz bir sekilde spor yapip sakatlaninca da doktor bey boyle boyle oldu. Sagligina dikkat etmek mi istiyosun spor yap, yuru duzenli olarak. Bu yas grubunda bu yapilir. Yada ne istersen yap sorucuna da katlan zerre kadar umursamaz kimse.

Normalde var ve yaptiklari yasal degil. Denetlendikleri takdirde haklarinda islem baslatiliyor.

Merak ediyorum bu adamin saglikla ilgili gram bilgisi var mi? Agirlikla boy uzatacakmis... Bravo bee bir yasima daha girdim. Tebrik ediyorum o adami.
Şey kemik erimesi ağırlık kaldırmayla alakası olmayan bir şey ama yine de sen bilirsin ayrıca spor hocam beslenme ve diyetetik uzmanı

Kilon abartıldığı kadar değil. Ancak spor konusunda eğer ağırlıklı çalışmalar yapacaksan evde bunu yapmanı önermem. Ancak vücut ağırlıklı olarak birçok hareketi yapabilirsin.

Tabi yaşın itibari ile ailen ve sağlık ocağı doktoru bile olsa bir doktora görünüp spor konusunda bilgi alman faydalı olabilir. Çünkü yanlış dönemde ve sağlık durumuna göre yapılacak yanlış sporun başka zararları bile olabilir. Yetkili ve bilgili kişilerden bilgi almak lazım.

Hiç spor yapmayan birisi isen o yaşlarda vücut ağırlığı ile vücudu önce bu şekilde geliştirmek ve güçlendirmek de gayet tabi mümkün.

Hem kilo verebilir hemde vücut ağırlığı ile belli miktarlarda kas elde edebilirsin.

Ben Focus T25 ile kilolarımı atmıştım. Hem eğlenceli hem ilk programında ekipmana bile gerek olmadan eğlenceli keyifli hafta içi hergün 25 dk yaparak kilolarımı attım. Tabi bunu yaparken de önce sağlık kontrolünden geçmen iyi olacaktır.

Bu tarz bir çok programda mevcut. Youtube da bile ücretsiz bulunabiliyor.

Ancak salona gidebilecek durumdaysan tabi salon daha farklı avantajlar da sağlayacaktır.

Şey kemik erimesi ağırlık kaldırmayla alakası olmayan bir şey ama yine de sen bilirsin ayrıca spor hocam beslenme ve diyetetik uzmanı
Ilerleyen yaslarda uzun sure agirlik kaldiranlarda osteoporoz yani kemik erimesi artiyor. Sana anlatsam da iliskisi nedir anlamayacaksin o yuzden kisaca kemikte uzun vadede yarattigi travma diyim sana kabaca. Bir bilgi daha o beslenme diyetik uzmani dedigin adam 2 senelik bi bolum okumus kisi ne anatomi ne de fizyoloji biliyor "ama yine de sen bilirsin".

@Mentor51 @Mr.Ace 'in söyledikleri doğru. Ergenlik dönemi, evrelere ayrılır. Şu an yolun başında gibi görünüyorsun. Bu süreçte, yer çekimine karşı uygulayacağın basınç, omur zedelenmesine yol açabilir. Boyun uzama potansiyelini de azaltabilir. Ancak zaten sana önerim, hafif ağırlıklarla kardiyona destek vermen yönündeydi.

18 yaş konusu ise; bilinçsiz ya da sağlık raporu almadan yapılan çalışmalarda, kardiyovasküler sistemini zorlayarak, kalp krizi gibi ölümcül risklerde mesuliyet almamasıdır. Bunun zararı spor salonuna dokunabilir. Dikkatli davranır, bilinçli olursan, öyle bir zorunluluk yok.

Bunların dışında vücut geliştirme ya da kas inşası hedefin varsa; kas ve iskelet sisteminin oturduğu 20-30 yaş arasını tercih etmelisin. Başarılar..

Ankara üniversitesi diş hekimliği fakültesinde okuyorum. 5 yıldır bu sporun içindeyim gerektiği zaman güncel yabancı araştırmaları da takip ediyorum. Umarım yeterlidir bunlar sizin için. Ben 15 yaşında spora salonuna gidip 150 kilo deadlift veya squat yapsın demiyorum zaten ne anlatmaya çalışıyorsunuz.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı