Kadına şiddet hakkında

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Adalet olmayan ülkeye idam getirmek de çok iyi bir fikir ha(!)

Yanlış anlamayın, yaşanılan olay gerçekse çok iğrenç ama daha önce bu "tecavüz" olayını çıkarları için kullanan kadınlar oldu ve olmaya devam ediyor. Sırf erkek arkadaşına sinirlendi diye kendi kendine zarar verip polise başvuran mı, kendi rızasıyla cinsel ilişkiye girip polise "bana tecavüz etti" diye şikayet eden mi hepsinden var. Polislerin şüpheyle yaklaşması normal. Her tecavüz vakasında müebbet çakmasını beklemeyin. Olaylar, şahıslar siyah beyaz değil, grinin tonlarından oluşur her zaman.

Asıl senin dediğin saçma. İdam gelince ne malum idam edilecekleri? Yani onu geçtim adama hapis cezası verilmiyor. Çok aşırı mantıksız ve gereksiz bir düşünceye sahipsin "bana göre".

Onların yanlış karar vermesi neden idamın saçma olduğunu gerektiriyor? İdam etmiyorsan işkence edeceksin bu kadar basit. Aynısı sizin başınıza gelince işin içine vicdanı karıştıramayacaksınız. :D.

İdam değil, işkence istiyoruz. Bir karıncaya bile üzerine kötü amaçla basanların kafasına basılmasını istiyoruz. Ama televizyonlarda kadına şiddet içeren, kötü adamları havalı olarak bize tanıtan dizileri izliyoruz. Özür dilemeyi zayıflık, nazik adamı nanoş ilan ediyoruz. Biz bunları hak ediyoruz. Ahiret inancı olan biri olarak ise içim rahat, öbür dünyada çekecekleri cezaların var olduğuna inanıyorum. Bu dünyada olmazsa bile, elbet bir yer var adaletin olduğu.

Çok katıyım bu konuda ve çok üzgünüm. Gerçekten ben yürürken bir böceği ezmiyeyim diye her zaman yere bakarak yürürüm, her canlıyı can bilirim. Ben bunlarla aynı ırktan, aynı dünyadan olduğuma inanamıyorum. Her neyse, içimi rahatlatan cümlemi kurarak yorumumu bitiriyorum.
"Zalimler için yaşasın cehennem!"

İşkence istiyorsun... Hak diyorsun, öbür dünya diyorsun ve işkence istiyorsun. Ülkenin adaletine güveniyor musun? Şu anki adalet sistemiyle istediğiniz gibi işkence gelirse ahirette o nefret kustuğunuz suçluların yanına gideceğinizden ben eminim.

Onların yanlış karar vermesi neden idamın saçma olduğunu gerektiriyor? İdam etmiyorsan işkence edeceksin bu kadar basit. Aynısı sizin başınıza gelince işin içine vicdanı karıştıramayacaksınız. :D.
Adalet olmayan olmayan bir ülkeye idam getireceksin....
images.jpeg

Asıl senin dediğin saçma. İdam gelince ne malum idam edilecekleri? Yani onu geçtim adama hapis cezası verilmiyor. Çok aşırı mantıksız ve gereksiz bir düşünceye sahipsin "bana göre".
Ne alaka ya? Arkadaşım insanlar alıştı kadın öldürürüm 1 ay yatıp çıkarım idam gelirse yapmazlar.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı