Varlığımı sorguluyorum

Evet Enes Batur gibi İngilizce bilmeyen biri degil. Tek vasfi İngilizce bilmek olabilir bu insanin. Zira tum icerikleri İngilizce bilim makalelerinden arak. Kullandigi Türkçe jargonundan bile anlamaniz gerekli. Bu da bunun taciri, yetmiyor sizin bagislarinizla da kazanc sagliyor. Benim icin siradan bir YouTuber. Diamond tema icin aynilarini soyleyemem dikkat cekici bir kanal.

Bilim adamı olmadığına göre makalelerden örnek vermesi lazım zaten, diamond tema da kitaplar üzerinden giden bir kanal.

25 yaşından itibaren başlayan, kafamda surekli bir neden varım geçiyor. Şu an 27 yaşındayım hala kafamda. Gece uyandığımda nasıl var olduğumu, neden olduğunu sorguluyorum. Kafamın içine yer etmiş, diğer insanlar bile tuhaf geliyor bu nasıl var oluyor diyorum. Sanırım kafayı yiyorum. Bunu kafamdan söküp atmak istiyorum, normal yaşamak istiyorum. Ama her şey böyle rüya gibi geliyor, özellikle gece uykumdan uyandığımda daha çok aklıma geliyor.

Araştırın. Bilim üzerinden gidin.

Çağrı Mert Bakırcı Youtube kapansa kurumsal veya akademik tarafta hic bi basarisi olmayan bes parasiz olacak olan sanal dilencilik yapan bir insan. Demek mesajlarima emoji atan Ateistler buradan gelme.
Ateizmi evrimle bir tutan arkadaşa bakın, patlamış mısırınızı alıp uzun uzun bakın.

@495477 nereden evrimleştiğimizi buldum hocam, tam karşımızda duruyor :)

Zira tum icerikleri ingilizce bilim makalelerinden arak.
Haklısınız tüm içeriklerini baştan ispatlayarak yapması lazımdı. Çift yarık deneyi düzeneğini evde kurup sonuçlarını teker teker analiz edip öyle video çekmesi lazımdı mesela, İngilizce makalelerden araklayarak değil.

Din bu sorulariniza hicbir zaman cevap veremeyeceginden -zira din degismez, Tanri kelamidir ve degistirilememesiyle ovunur- bir de bilime bakin derim. Bilim isiginda her bir hipotez deney yagmuruna tutulur ve hipotez hataliysa -dinin aksine- derhal terk edilir ve hataya neden olani da kapsayacak sekilde yeni bir hipotez uretilir. Belki insanoglu bir gun neden ve nasil var oldugunun cevabina ulasabilir, bunun akilci ve supheci olmaktan baska yolu yoktur.

Eki Görüntüle 1448931
Tecavüz oranlarını bulamadım ama en yükse İsveç'te.
bu nasıl saçma bir argüman?!. koskoca world population sitesi tecavüzün tacizin bilinemeyeceğini söylüyor.
ama biz bol keseden atıyoruz... gerçekten bizim ülkenin insanından korkulur. olmayan şeyi nasılda var diye yutturuyorlar... inanılmaz...

elhamdülillah Müslümanım... ama Müslümanlar akıllı değildir... bende öyle... akıllı olsalar emperyalist güçlerin oyununa gelmez... ortadoğunun hali ortada... okumuyoruz Müslüman olarak... ve kalkıp da iki kıytırık şeyhin ağzına bakıp arasından çıkacak cümleye bakıyoruz... tükürüklerini yalayıp yutuyoruz... Müslümanlığını İslam dinine uygun yaşayan elbette vardır... ama çoğu sözde Müslümandır... ayıptır günahtır diyecemde anlamazlar...

Orada ilk 30'da olmayan Afganistan'ın, İran'ın, Pakistan'ın 60-70 bin oluyordur ve bundan adım kadar eminim. Bunlar normal onlar için. Tecavüz sayılmıyor.
bak kardeşim bunların bacha bazi diye bir adetleri var... etiketledim... buradan bakabilirsin... bunlar mı Müslüman...?!

bacha baziyi taciz tecavüz olarak bildirmek yerine gelenek olarak görüyorlar... sözde Müslümanlar...

kardeşim van'da iran sınırında askerlik yaptı... iran askerleri sınırdan kaçmak isteyen mültecileri yakalayıp erkekleri dövüyor, kızlara ve kadınlara tecavüz edip bizim tarafa kucağımıza atıyor diyor... bu mu Müslümanlık...?! Allah'tan korkun be...

gerçekleri çarpıtmayın... sadece okuyun... Allah oku demiş... okuyun ki kimsenin ağzına bakmayın... Allah sorgulamayı emreder... benim dediğimi de sorgulayın... buradaki din aslında böyledir diyenleri de...

Dosya Ekleri

• 123.JPG
    123.JPG
    149,4 KB · Görüntüleme: 35
Son düzenleme:
Inanc eksikligin var. Bak, dunya rastgele olussaydi duzen diye bir şey olmazdi, duzen zaten olduguna gore duzeni yoneten bir enerji var. Enerji olduguna gore tanri da var. Hangi tanri kendin bulman lazim. Bu galakside yasiyorsan tanrisiz yasayamazsin. Ha ben istemiyorum at gozlugum var dersen Darwin'in maymunlari var onlari arastir. Hayatinda bol sanslar, basarilara tirman dostum.
Tamamen safsata.

Merak eden meraklı minikler için açıklama da yapmak istedim.
1-İnanç öyle bir şey değil.
2-Dünyamız rasgele oluşmuştur. En azından öyle olduğunu destekleyen bir çok teori vardır.
3-Düzen diye bir şey yok. Dünyamızda kaos hakim.(bkz. entropi)
4-"Enerji olduğuna göre tanrı vardır" mı :D Ortak Tutuma Başvurma Safsatası
5-"Bu galakside yaşıyorsan tanrısız yaşayamazsın" Yaşarsın. Yine safsata
6-"Darvin maymunları" diyerek seviyeyi bir anda sözler köşkünün 10 soruyla evrimi çökerTEmemesine indirmiş:) Bütün dünyanın kabul ettiği bir teoriyi sanki yanlış, hatalı bir şeymiş gibi dalga geçip, küçük düşürmeye çalışıyor.

Son düzenleme:
Bunları kafaya takmamak için anın tadını bakmak gerek. Mesela ben de sürekli hayatın akışını düşünüyordum. Hepimiz bir gün ölücez ve dünyada hiç bir iz bırakamayacağız. Kimse bizi hatırlamayacak ve yaşlanıp şu anki zamanlarımızı özleyeceğiz derdim. Fakat bunlar beni çok karamsarlığa iterdi. Ben de önemli olan şu an deyip bunları daha fazla düşünmeyi bıraktım.
2-Dünyamız rasgele oluşmuştur. En azından öyle olduğunu destekleyen bir çok teori vardır.
3-Düzen diye bir şey yok. Dünyamızda kaos hakim.(bkz. entropi)
Ben anlatmaktan bıktım siz anlamamaktan bıkmadınız.

Düzen, olay ya da oluşların her zaman belli kurallar(yasalar) çerçevesinde gelişip belli bir periyod içerisinde sonuç vermesidir. Olumlu ya da olumsuz değildir.

Kaos dünyadaki kuralların(yasaların) değişken olmasıdır. Kaosta olay ya da oluşların sonuçları her zaman değişkenlik gösterir ve belli bir periyoda bağlı kalmaz.

Şimdi bu tanımları yaptığıma göre dünyadaki düzeni anlamanı umut ediyorum. Eğer dünyada kaos hakim olsaydı deniz seviyesindeki su bir gün 100 derecede, ertesi gün ise 80 derecede kaynardı.
Fakat suyun kaynama olayı hep belli bir yasaya bağlı olarak aynı sonucu veriyor. Buna düzen deniyor.

Inanc eksikligin var. Bak, dunya rastgele olussaydi duzen diye bir şey olmazdi, duzen zaten olduguna gore duzeni yoneten bir enerji var. Enerji olduguna gore tanri da var. Hangi tanri kendin bulman lazim. Bu galakside yasiyorsan tanrisiz yasayamazsin. Ha ben istemiyorum at gozlugum var dersen Darwin'in maymunlari var onlari arastir. Hayatinda bol sanslar, basarilara tirman dostum.
Evet hocam insanlar da toprağın güneşte ısınmasıyla yaratıldı 😀

Geri
Yukarı