Kas yapmak için nasıl beslenmeliyim?

Protein tozu mu? En gereksiz supplementtir kendisi.
Kas nasıl yaparım (dozunda) ?

Arkadaşlar spor yapıyorum gelişiyorum ama tam geliştiğimi hissedemiyorum, Beslenmem çok kötü ne yemem gerekli

Yemek olaraksa :

Sabah yemiyorum diyecek kadar az.
Öğlen iş yerinde olduğu kadar.
Akşam yiyorum ama paso çorba yapıyor annem.

Ne yediğimi bilmiyorum yani bazen aç karnına salona gidiyorum.

%70i yemek denilen sporu aç karnına yapıyorum.

Supplement olarak sadece :

GH-Complex (AOL)
D3K2
Çinko, Kalsiyum, Magnezyum
Omega-3
Eğer bu sporu yapacaksan gerçekten ciddi anlamda yemene ve içmene dikkat etmen gerekir. 4 aydır bu sporu yapıyorum sadece haftanın bir günü kendimi ödüllendiriyorum. Günde 3 öğün ve iki bin kalori alıyorum ve tabii ki de hepsi sağlıklı ve dikkat edilen şeyler. Zararlı şeyler yemiyorum. Yani kardeşim kısacası spora kendini vereceksen her şeyine dikkat etmen gerekir. Bu arada protein tozu alıp kesinlikle kendini zarara uğratma. Protein tozunda adam akıllı karbonhidrat ve yağ tarzı vs. şeyler alamazsın. Alacağın bir kaç supplement elbette olacak mesela Creatin, ZMA, multivitamin ve balık yağı bunun yanında BCAA alabilirsin. Artık ne istiyorsun bilmiyorum mesela benim şu anki programım clean bulk ama yağ kazanmıyorum yani neyi seçerek nasıl ilerleyeceğine ve ilerleyişine dikkat etmen gerekir.

Her gün 100 gram tavuk alabilir misiniz?
Hocam alırımda bizim evdekiler (kendi ailem) biraz saygısız o yüzden o tavuğun ömrü çok uzun olmayacaktır.

Onlarda olur evet internetten bakabilirsiniz proteini yüksek gıdalara aklıma geleni söyledim yulaf falanda yiyorlar lifli diye ama spor Türkiye'de biraz cebinizi yakıyor maalesef 3-4 ay kadar yaptım bayağı para gitti yok salonudur, parasıdır, tozudur.
Çaba değil para sporu resmen, Böyle olduğunu bilseydim başka bi spora yönelirdim ya.

Supplementleri abartmadım, AÖL harici diğerleri zaten spor yapmayan birinin tüketmesi gereken şeyler.

Boy: 173.
Kg: 62-64 arası oynuyor.

Güzel ben normalde ısınmak için 30 Dk kardiyo mu yaparım? Ondan sonra ağırlık çalışırım. 1 gün ağırlık çalışırsam diğer gün sadece kardiyo yaparım. Hafta 3-4 gün 1-1.5 saat spor yaparım. Beslenme olarak karbonhidrat protein ve sebze ağırlıklı beslenirim. Mümkün olduğunca abur cuburlardan kaçınınız. Sabahları kardiyo mu genelde aç karnına yaparım. Ayrıca ben kalori kısıtlaması yapmam. Günlük ihtiyacım 2500-3000 kalori ise onun altına veya üstüne çıkmam. Sadece sporu arttırır veya azaltırım.

Eğer bu sporu yapacaksan gerçekten ciddi anlamda yemene ve içmene dikkat etmen gerekir. 4 aydır bu sporu yapıyorum sadece haftanın bir günü kendimi ödüllendiriyorum. Günde 3 öğün ve iki bin kalori alıyorum ve tabii ki de hepsi sağlıklı ve dikkat edilen şeyler. Zararlı şeyler yemiyorum. Yani kardeşim kısacası spora kendini vereceksen her şeyine dikkat etmen gerekir. Bu arada protein tozu alıp kesinlikle kendini zarara uğratma. Protein tozunda adam akıllı karbonhidrat ve yağ tarzı vs. şeyler alamazsın. Alacağın bir kaç supplement elbette olacak mesela Creatin, ZMA, multivitamin ve balık yağı bunun yanında BCAA alabilirsin. Artık ne istiyorsun bilmiyorum mesela benim şu anki programım clean bulk ama yağ kazanmıyorum yani neyi seçerek nasıl ilerleyeceğine ve ilerleyişine dikkat etmen gerekir.
Cevap için çok teşekkür ederim <3

Bizim ev üyeleri problem, Bir şekilde yolunu bulmam lazım.

Güzel ben normalde ısınmak için 30 Dk kardiyo mu yaparım? Ondan sonra ağırlık çalışırım. 1 gün ağırlık çalışırsam diğer gün sadece kardiyo yaparım. Hafta 3-4 gün 1-1.5 saat spor yaparım. Beslenme olarak karbonhidrat protein ve sebze ağırlıklı beslenirim. Mümkün olduğunca abur cuburlardan kaçınınız. Sabahları kardiyo mu genelde aç karnına yaparım.
Hocam abur cubur beni etkilemiyor galiba yesemde yemesemde aynı :D Kilo zar zor alıyorum zaten.

Protein alimi acisindan protein tozu daha iyi olabilir(ne yapmak istedigine gore degisir),100 gr tavukta 20-25 gram protein var buda 3/4 olcek falan yapiyor.Yanlisim varsa kusura bakma hocam tavuk fiyatini su anda bilmiyorum 🙂.
Hocam biri sadece normal besin diğeri ise tamamen sporcuya yönelik bir şey tabiki protein tozu daha avantajlı olacaktır sporcu biri için fakat protein tozuda tavukta pahalı bence.

Size gore gereksiz olabilir dedigim gibi kreatinde olabilir, ama kasi kasmasi acisindan fazla iyi sayilmaz, kutleli gozukmek isteniliyorsa alinabilir fakat protein tozu bu isin 1 indede 100 de de ise yarar.

Geri
Yukarı