Nasıl beslenmeliyim?

Sadece kardiyo ile geçirme ilk bir ayı. kardiyo çalıştığın kadar da kas çalış. Ben senin yerinde olsam 80 kiloya kadar inip daha da kilo vermezdim ve yağ yakıp komple kas çalışırdım. Çok sağlam görünürsün. Ve evet iş mutfakta bitiyor. Hatta zor olan sporu yapmak değil, yemekler ve uyku düzenini tutturmaktır.

1 saat koşu + yarım saat kas yapacağım, 80'den sonra 1-2 saat arası ağırlık 10-20dk kardiyo diye düşünüyorum. 80 kg de bende çok yağ kalır hocam boyum 171.

Hocam yumurtaları haşlarsanız bence daha rahat yersiniz. Onun dışında yulaf güzeldir kepekli ekmekde tamam. Fıstık ezmesinde şeker oranı çok önemli hocam ona dikkat edin onun dışında tüketilebilir. Akşam yemekleri de bol etli oluyor diyorsunuz eğer gerçekten bol olduğunu düşünüyorsanız bu beslenme ile bir süre ilerlersiniz. Ancak işler ciddiye bindiği zaman pirinç pılavı + tavuk gibi bir öğüne dönmenizi tavsiye ederim.

Hocam rahat yeme açısından sorun yok ama protein vb. değerleri yükselecekse haşlarım. Olabildiğince az masraf yapmaya çalışıyorum. Çiğ içersem sağlık açısından bir sorun oluşturur mu?

1 saat koşu + yarım saat kas yapacağım, 80'den sonra 1-2 saat arası ağırlık 10-20dk kardiyo diye düşünüyorum. 80 kg de bende çok yağ kalır hocam boyum 171.

Hocam rahat yeme açısından sorun yok ama protein vb. değerleri yükselecekse haşlarım. Olabildiğince az masraf yapmaya çalışıyorum. Çiğ içersem sağlık açısından bir sorun oluşturur mu?

Hocam çiğ yumurta hakkında bir firkim yok ama yukarıda belirttiğiniz 1 saat koşu 30dk idman bana göre mantıksız. Çünkü bu sefer vücudunuz şekillenmez sadece zayıflarsınız. 1 saat idman ve idman sonrası 30 dk yüksek eğim ortalama bir hız ile cardio yapmanız çok daha iyi olacaktır.

Yarım saat kas çok az, bence günde en az 1 saat kas yapmalısın. 80 kiloda bir süre sonra yağlı olmazsın. Benim de hedefim 80 kilo olmak, ondan sonra ise yağ yakacağım.

Yarım saat kas çok az, bence günde en az 1 saat kas yapmalısın. 80 kiloda bir süre sonra yağlı olmazsın. Benim de hedefim 80 kilo olmak, ondan sonra ise yağ yakacağım.

Amacım önce 80'lere kadar zayıflamak hocam. Ayrıca 80 kgde bu boy kas olmaz ya.

Hocam çiğ yumurta hakkında bir firkim yok ama yukarıda belirttiğiniz 1 saat koşu 30dk idman bana göre mantıksız. Çünkü bu sefer vücudunuz şekillenmez sadece zayıflarsınız. 1 saat idman ve idman sonrası 30 dk yüksek eğim ortalama bir hız ile cardio yapmanız çok daha iyi olacaktır.
Zaten önce zayıflayacağım. Kas sonra

Amacım önce 80'lere kadar zayıflamak hocam. Ayrıca 80 kgde bu boy kas olmaz ya.

Zaten önce zayıflayacağım. Kas sonra.

Hocam öyle düşünmeyin. Evet amacınızın zayıflamak olduğunu biliyorum ancak dediğim şeyleri uygularsanız zayıflarken yani yağ yakarken kas kütlesi ekleyebilirsiniz.

Hocam öyle düşünmeyin. Evet amacınızın zayıflamak olduğunu biliyorum ancak dediğim şeyleri uygularsanız zayıflarken yani yağ yakarken kas kütlesi ekleyebilirsiniz.

Tamam hocam sizin hatrınıza 1 saat kardiyo 1 saat kas yapacağım. 80'den sonra da 1.5 saat kas 30 dk kardiyo.

Ayrıca hocam önce idman mı yapmam gerekiyor? Isınmadan olur mu?

Tamam hocam sizin hatrınıza 1 saat kardiyo 1 saat kas yapacağım. 80'den sonra da 1.5 saat kas 30 dk kardiyo.

Ayrıca hocam önce idman mı yapmam gerekiyor? Isınmadan olur mu?

Hocam idman öncesi cardio yapmanız idman performansını düşürür. Size tavsiyem cardionuzu idman sonuna saklamanızdır.

Hocam idman öncesi cardio yapmanız idman performansını düşürür. Size tavsiyem cardionuzu idman sonuna saklamanızdır.

Hocam bir de mutlaka idman öncesi ısınmayı unutmayın. Yeni başlayacağınız için ısınmadan idman yaparsanız sakatlanma ihtimaliniz artacaktır.

Hocam bir de mutlaka idman öncesi ısınmayı unutmayın. Yeni başlayacağınız için ısınmadan idman yaparsanız sakatlanma ihtimaliniz artacaktır.
Esneme hareketleri falan mı ısınma için?

Ben 174 boydayım, olur neden olmasın?

Hocam daha Instagram'da 74 kgler hayvan gibi duruyor. 80 anca 💉 ile olur.

Geri
Yukarı