Kas yapmak için nasıl beslenmeliyim?

Hocam yeteri kadar beslendiğime inanmıyorum.

Karbonhidratı neyde bula bilirim kolayca ?
Makarna, pilav, patates, tahıl ürünleri vb. Ekmek tercihiniz olmasın. Basit karbonhidratlar ve şekerli besinler tercihimiz değildir. Kesinlikle yumurta yemenizi öneriyorum ama. Çok uzun süre aç kalırsanız performansınız da düşer. Kas için kütleye ihtiyacınız var eğer bu kütleyi alamazsanız yerinizde sayarsınız.

Makarna, pilav, patates, tahıl ürünleri vb. Ekmek tercihiniz olmasın. Basit karbonhidratlar ve şekerli besinler tercihimiz değildir. Kesinlikle yumurta yemenizi öneriyorum ama. Çok uzun süre aç kalırsanız performansınız da düşer. Kas için kütleye ihtiyacınız var eğer bu kütleyi alamazsanız yerinizde sayarsınız.
Yapıcam artık bir şekilde
akşam 10-11 de yiye bilirim bu yemekleri alacağım verim düşer değil mi ?

Hayır önemli olan günlük olarak yeterli kalori alman ve makroları şaşırmaman. Fakat 1 öğününü spor öncesinden de 1.30 - 2 saat önceden önce yemiş ol. Sporda aç kalırsan verimin çok düşer.
O saatte yiyemem o saatte iş yerinde çalışıyo olurum, Kuruyemiş yesem olmaz mı ?

O saatte yiyemem o saatte iş yerinde çalışıyo olurum, Kuruyemiş yesem olmaz mı ?
Spora aç gitmeyin demek istedim. Spordan direkt önce yerseniz mideniz ağzınıza gelir diye 2 saat önceden falan yiyin demek istedim. Kuruyemiş sizi yeteri kadar doyurmaz. Fakat tüketebilirsiniz elbette. Aç gitmenizden iyi olacaktır. Yine de çok aç gitmenizi veya direkt yemek yiyip gitmenizi önermiyorum.

Spora aç gitmeyin demek istedim. Spordan direkt önce yerseniz mideniz ağzınıza gelir diye 2 saat önceden falan yiyin demek istedim. Kuruyemiş sizi yeteri kadar doyurmaz. Fakat tüketebilirsiniz elbette. Aç gitmenizden iyi olacaktır. Yine de çok aç gitmenizi veya direkt yemek yiyip gitmenizi önermiyorum.
Onu anladım hocam birde bu tür konuları sık takip ediyorsunuz sanırım siz :)

Spor salonu çok erken kapanıyor 22.00da kapanıyor :(

Karbonhidratı neyde bulabilirim kolayca?

Baklagiller hem karbonhidrat hem de protein olarak yüksektir.

Hocam yeteri kadar beslendiğime inanmıyorum.

Yağsız kütleni bul ve internetten bmr değerlerine bak. Oradan kısmen de olsa ortalama bir kalori alırsın. Sonrasında da duruma göre artırır azaltırsın. Bu arada çok fazla stress yaparsan vücuduna çok yemek soksan da değişmeyebilir. O yüzden olabildiğince temiz beslen ve sporcular yerine doktorlardan öneri al.(Her doktordan da değil. Bilimsel olarak kanıtlar ile konuşanlardan alman önemli.)

Bu arada game changers belgeselini izlemeni öneririm. Bence her spor ile ilgilenen izlemeli. İzleyince hayatın değişiyor. Kas yapmanın sadece et ile olmadığını anlıyorsun ki sağlığın için çok faydalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı