Kilo almamak için yenmemesi gerekenler

Eğer yakınlarda varsa, bulabilirseniz lahmacun yemenizi tavsiye ederim. Hamurunda kıyma olması, hamurunun ince olması ve içinde çeşitli sebze bulunması nedeniyle dönerden daha sağlıklı bir alternatif olacaktır.
Lahmacuna kıyma koyuyorlar mı :LOL:
Şaka bir yana hiçbir şey yapamıyorsanız porsiyonlarınızı azaltın, mesela yarıya düşürün hatta dayanabilirseniz çeyreğe.

98 kiloyu görmüştüm. Ardından babamın yanında çalışmaya başladım. Mermer işi olduğu için haliyle ağır bir iş ( 70-80 kilo mermerleri taşımaktan bahsediyorum ). Böyle böyle 2 ay boyunca çalıştım. Şuan 85 civarındayım. Hareket önemli, cidden.

Sadece şekeri bırakarak 6 ayda 7 kilo verdim. Hiç bir şekilde yemekten kısmadan ve kendimi çok sağlıklı hissediyorum. Kilo vermek gibi bir amacım yoktu sadece şeker zararlı diye bırakmak istemiştim.

Dışarıda yemek zaten ne kadar sağlıklı olabilir ki? @Yuspro Sebzesi yeşilliği yeter. :D
Evde yediklerimizin malzemesi dışarıdan olunca evdeki yemekleri de sorgulamaya başlıyor insan 🙂 Çorba ve yumurta çok yiyeceğim sanırım evde. Okulun öğle arasındada çikolatalı sütle falan miğdemi kandırmaya çalışacağım 🙂
Konuyu bir tepsi profiterol yerken okuyorum. Benim için imkansız bu saydıklarınız. :D
R.I.P. Note 9. :dikkatli:
Sanırım sen de yiyip yiyip kilo almayanlardansın 🙂
Sadece şekeri bırakarak 6 ayda 7 kilo verdim. Hiç bir şekilde yemekten kısmadan ve kendimi çok sağlıklı hissediyorum. Kilo vermek gibi bir amacım yoktu sadece şeker zararlı diye bırakmak istemiştim.
Şekeri bırakmak derken? Çaya atmayı mı bıraktınız? Açarsanız biraz daha sevinirim 🙂
Dışarıda yemek zaten ne kadar sağlıklı olabilir ki? @Yuspro Sebzesi yeşilliği yeter. :D
Ha birde, ben yumurta beyazı yiyemiyorum. Yiyince kusuyorum tadını sevemedim hiç. Sarısını yesem sadece sorun olur mu?
(Çok soru soruyorsam kusura bakmayın 🙂)

Son düzenleme:
Şu yaşıma kadar karbonhidrat’ı patates kızartması ve hamurdan aldım. Sanırım bu yüzden kilo aldım. 7-8 yaşıma kadar aşırı zayıfmışım fotoğraflarıma bakılırsa. Sonradan almışım. Hormon testi yaptırıp, staj paramla bisiklet alıp, önerilerinizi dinleyip kilomu düzene sokmayı planlıyorum.
Günlük ortalama 7000 adım atıyorum. Bazı günler 20.000’e kadar çıktığ oluyor. Mesela arkadaşlarımla gezersem çok rahat 10.000’i geçiyorum. Samsung Health’tan izliyorum adımlarımı.
Örneğin;
Eki Görüntüle 331824

Peki çorbayı çok sık içersem bir sorun olur mu? Yani kilo açısından.

Ne çorbası olduğu ve nasıl hazırlandığı önemli. Hazır çorbaları önermem.

Ne çorbası olduğu ve nasıl hazırlandığı önemli. Hazır çorbaları önermem.
Ne olabilir ki 🙂 Mercimek, mantar, yayla, tavuk çorbası içerim genelde. Mercimek ve yayla çorbası hariç diğerleri hazır maalesef 🙂 Şu yumurta işine de çok takıldım ben. Gece dahi yenilebilir mi? Ya da gece hiçbir şey yememeyi mi önerirsiniz?

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı