Konuşurken çok düşünüyorum

Hocam klasik ama kitap okuyun bol bol. Bir kaç saniye içinde söyleyin ne diyeceksiniz. Bende sizin gibi çok düşünüyordum eskiden ve kafam allak bullak oluyordu. Konuşmadan önce en fazla iki kere düşünün, en fazla ikinci kerede söyleyin gitsin. Ben öyle yendim.

Hocam bu problemin sebepleri epey fazla. Sizi düşündüren şey anlık olarak sizi strese sokuyor olabilir veya acaba şu lafı söylesem yanlış anlaşılır mıyım ön yargısı kafanızda kuruyor olabilirsiniz. Çok sebep var. Düşünürken ki hissiniz nedir? Gerginlik, stres, kuşku vb. gibi. Bu tür eylemler hareket ve konuşmaları uzatır.
Hocam aslında stres olmuyorum. Doğru kelimeyi bulmaya çalışıyorum. Sonra direkt Allah ne söyletirse konuşmam lazım diyorum ama bu sefer de kararsız kalıyorum.
Konudan bağımsız olarak, eğer hâlâ ceza yemediyseniz "sorun tanımadıklarımda, ailemde..." kısmındaki bütün da ve de eklerini bitiştirin ki ceza yemeyin, uyarı için geç kaldıysam da geçmiş olsun :)

Konuyla ilgili olarak, yaşadığınız sorunun aynısını ben de yaşıyorum ama sadece tanımadığım insanlarla sesli olarak konuşurken. Bunu ailenizle de yaşamanız enteresan. Eğer az kitap okuyorsanız, arkadaşların dediği gibi kitap okumayı artırmanız yardımcı olabilir. Bunun yanında, bu durumunuzu yüzünüze vurmayacak birileriyle -muhtemelen psikolog olur bu kişi- konuşma antrenmanı yapabilirsiniz. Çünkü bunu kafaya takıp buna odaklandığınız sürece yenmenizi zorlaştırır.
Hocam Düzelt butonuna bazınca saçmalıyor. Sağ olun.

Hocam aslında stres olmuyorum. Doğru kelimeyi bulmaya çalışıyorum. Sonra direkt Allah ne söyletirse konuşmam lazım diyorum ama bu sefer de kararsız kalıyorum.

Hocam Düzelt butonuna bazınca saçmalıyor. Sağ olun.

Kararsızlık, kendinizden emin olamamak hatta öz güvensizliğe kadar götüren bir yoldur. Bu kitap okuyarak azaltılabilir dense de çok etkisi olmaz. Sizi etkileyen bilinç altınızda bir olay oldu mu? Örneğin; konuşmanızı eleştirip sizi susturan bir olay.

Kararsızlık, kendinizden emin olamamak hatta öz güvensizliğe kadar götüren bir yoldur. Bu kitap okuyarak azaltılabilir dense de çok etkisi olmaz. Sizi etkileyen bilinç altınızda bir olay oldu mu? Örneğin; konuşmanızı eleştirip sizi susturan bir olay.
Sanmıyorum hocam. Hatırlamıyorum hiç.

Sanmıyorum hocam. Hatırlamıyorum hiç.

Alışveriş yaparken bir şey seçerken uzun süre kararsız kalıyor musunuz? Kendi başınıza karar verirken de geçerli sorum.
+Eğer sorduklarımda hiçbir sorun yok ise, karakteristik bir özelliğiniz var. Yani turp gibisiniz hocam.

Alışveriş yaparken bir şey seçerken uzun süre kararsız kalıyor musunuz? Kendi başınıza karar verirken de geçerli sorum.
+Eğer sorduklarımda hiçbir sorun yok ise, karakteristik bir özelliğiniz var. Yani turp gibisiniz hocam.
Hocam öyle bir sorunum yok, sadece konuşurken oluyor. Sağ olun. :)

Hocam ben ile oynarken isterseniz hiç konuşmayın, kasmayın kendinizi, istediğiniz gibi konuşabilirsiniz rahatsız olmam haberiniz olsun :D

Yeni konular

Geri
Yukarı