Korsana hayır diyenlerin adblocker kullanması

Ya anlayamıyorum hep aynı şey AdBlock AdBlock AdBlock. AdBlock korsan değildir. Bu bize sunulmuş reklamlardan arınabileceğimiz bir uygulamadır.

Ben mecbur muyum kardeşim herhangi bir şey izlemek istediğimde cinsel reklamlara maaruz kalmaya bana bu reklamı verirken soruyor mu peki hayır sormadan çıkarıyor karşıma.

Kararında kullanılan reklama sözüm yok ama ben bir siteye girdiğim gibi 20 30 tane reklam ile karşılaşmak zorunda değilim. Sen televizyonda bir dizi izlerken reklamlam gelince kanal değişmiyor musun değişiyorsun bu da öyle.

Ayrıca siteler desin AdBlock gördük kapayıp girin kapayıp gireriz o siteye çok mu zor? Adam Netflix ve Amazon videos üzerinde bulamadığı filmi nereden izlesin acaba film siteleri değil mi?

Ne adblockermış arkadaş anlamadım gitti bu insanın kendi tercihi ben her dakika YouTube'nin saçma reklamlarını ilemek zorunda değilim.

Film sitesinden izlemek yerine BluRay veya dijital olarak filimi satın alabilir. Bu hizmeti sağlayan çok yer var. Ben film sitelerinden bedavaya izliyorum belki ama korsan karşıyım şöyle böyle deyip boş muhabbet de yapmıyorum.

Haksızsınız. YouTube reklam görmek istemeyenler için YouTube Premium'u çıkarttı. Aylık üyelik alarak reklamsız kullanabilirsiniz. Siz yine AdBlock kullanırsanız bu korsana giriyor.

Opera'nın kendi reklam önleyicisini kullanıyorum bu korsan değil korsan diyenin mantığını sorgularım şahsen.

Eskiden gerek duymazdım AdBlock gibi bir uygulamaya fakat YouTube abarttı. Biten videonun sonunda bile reklam izlemek zorunda kalıyoruz. Reklamlar çeşitli olsa anlarım da hep aynı reklamlar var. Efsane Cuma, Muhteşem Şubat.

Opera'nın kendi reklam önleyicisini kullanıyorum bu korsan değil korsan diyenin mantığını sorgularım şahsen.

Siz eğer YouTube'daki reklamları engelleyerek video izliyorsanız bu korsandır. YouTube bundan para kazanmaz. Netflix dizilerini korsan sitelerden izlemekle aynı şeye denk gelir. Netflix de siz o sitelerden izleyince para kazanmaz.

Siz eğer YouTube'daki reklamları engelleyerek video izliyorsanız bu korsandır. YouTube bundan para kazanmaz. Netflix dizilerini korsan sitelerden izlemekle aynı şeye denk gelir. Netflix de siz o sitelerden izleyince para kazanmaz.

Ok.

İster "OK", ister "YAY" bu neyi değiştirir? Empati yapmadığınız için normal tabii. Alışmışız millet olarak beleşe, birileri doğruları söyleyince hemen "OK" deyip kaçın.

Ikisi arasinda fark var hocam. Bende kullanıyorum ancak asıl sebebi reklamdan ziyade benim browser'imda çalışmasını istemediğim servisler/js'leri engellemek için. Eğer site bunlari göstermekte ısrarcıysa benim kullandığım Extension'u bulup beni siteye hiç sokmayabilir. Ama para ile hizmet veren bir servise girmeye çalışırsam o zaman korsan ihlali yapmış olurum.

Neden hocam? Sizin girdiğiniz siteler de reklamlardan para kazanıyor, yani siz reklamı engellediğiniz zaman bedava hizmet vermiş oluyor adam. Bu hak ihlali değil mi?

Başta garip geldi ama sonradan biraz hak verdim. YouTube'daki reklama laf yapmak televizyondaki reklama da niye çıktı diye sitem etmek gibi. Televizyon için reklam engelleme olsa demek ki bu da deli gibi kullanılırmış. Sonuçta bu da bir sektör ve buradan çok ekmek yiyenler var. Ama bir taraftan torrent ile reklamı kıyasladığımda da ikisine de korsan demek garip geliyor. Sadece burada etikliğini tartışmak gerek. Kıyaslamak pek doğru değil gibi.

Geri
Yukarı