Korsana hayır diyenlerin adblocker kullanması

Arkadaşlar eğer YouTube ve Google bundan rahatsız olsaydı eklentilerin tamamını kaldırırdı. Eğer servis bize bu seçeneği sunuyorsa ve kullanmamızı engellemiyorsa hiçbir şey diyemezsiniz, gayet kullanırım AdBlock veya uBlock eklentilerini. Hiçbir site hizmet verirken abuk sabuk reklamlar çıkaramaz. Zaten verilerimizi işleyip satarak milyonları kazanıyorlar. Şu an Google veya bu hizmetleri kullanan insanların yarısı zaten engelleme eklentilerini kullanıyordur, Google bundan zararlı çıkmıyor. Korsanla aynı şey değil maalesef. Site kapatmamı istiyorsa da kapatırım, sıkıntı olmaz. Google izin veriyor eklentiyi, alo?

İşte izin veriyor diyoruz anlamıyorlar.

Arkadaşlar eğer YouTube ve Google bundan rahatsız olsaydı eklentilerin tamamını kaldırırdı. Eğer servis bize bu seçeneği sunuyorsa ve kullanmamızı engellemiyorsa hiçbir şey diyemezsiniz, gayet kullanırım AdBlock veya uBlock eklentilerini.

Bu mantıkla oyun firmaları da kırdırtmasın oyunlarını. Oyun yapımcıları korsan oyun indirmemizi engellemiyorsa kimse bir şey diyemez diyebilir miyiz?

Ben de Torrent kullanıyorum, firmaya zararım yok zaten Torrent olmasa da oyunu alamayacağım. Bu da korsan olmasın o zaman. Şimdi diyeceksiniz ki o zaman oynamayacaksın oyun. Sen de video izleme o zaman.

Her yerden fırlayan apturuk supturuk şeyler bilgisayarımı gereksiz yere meşgul ediyor.
Ayrıca ben istemedikçe reklam görmek istemiyorum, reklam yapacaklarsa da adam akıllı yapsınlar, şerit reklamı geçsinler.
Ben kendimin istemediği reklamcılara ve sitelere niye para kazandırayım ki?
Reklamlar adam akıllı bir boyuta gelmedikçe AdGuard kalkmıyor arkadaşlar.

Bu mantıkla oyun firmaları da kırdırtmasın oyunlarını. Oyun yapımcıları korsan oyun indirmemizi engellemiyorsa kimse bir şey diyemez diyebilir miyiz?

Neden anlamıyorsunuz aradaki farkı, YouTube Google'ın ve Google AdBlock eklentisini kendisi sunuyor zaten, oyun yapımcıları bedava oyun sunduğu zaman onu oynayanlar korsan mı kullanmış oluyor yani, Google kalkıp deseki ben bu eklentiyi kaldırdım izin vermiyorum dediğiniz o zaman geçerli olur.

Her yerden fırlayan apturuk supturuk şeyler bilgisayarımı gereksiz yere meşgul ediyor.
Ayrıca ben istemedikçe reklam görmek istemiyorum, reklam yapacaklarsa da adam akıllı yapsınlar, şerit reklamı geçsinler.
Ben kendimin istemediği reklamcılara ve sitelere niye para kazandırayım ki?
Reklamlar adam akıllı bir boyuta gelmedikçe AdGuard kalkmıyor arkadaşlar.
Dediklerinizi aynen korsan oyuna uyarladım.

Her yerden sistem sömüren korsan engelleyici sistemimi yoruyor. Ayrıca ben istemedikçe para ödemek istemiyorum, fiyat vereceklerse adam akıllı versinler, 1 lira yapsınlar. Ben aynı oyunu çıkaran firmaya neden para kazandırayım ki? Fiyatlar düzgün bir boyuta gelmedikçe korsan kalkmıyor arkadaşlar.

Ben de Torrent kullanıyorum, firmaya zararım yok zaten Torrent olmasa da oyunu alamayacağım. Bu da korsan olmasın o zaman. Şimdi diyeceksiniz ki o zaman oynamayacaksın oyun. Sen de video izleme o zaman.

Bakın hala anlamamakta ısrar ediyorsunuz. @Mr. KEY Oyun yapımcıları korsanı engellemek için bir sürü yöntem deniyorlar. Mesela Denuvo ile çoğu oyun korunduğundan hala kırılamayanlar var. Bazılarını ise kırabiliyor çeşitli gruplar. Bunlar firmaların ellerinde olan bir şey değil.

@183206 Sana gelirsek, firmalar oyunu oynamak için emek ve para harcıyor. Onların ortaya sundukları ürünü para ödemeden almak tabii ki korsan oluyor. Torrent sonuçta firmaların istediği bir şey değil, biliyorsunuz.

Yeni konular

Geri
Yukarı