Korsana neden bu kadar karşısınız?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Arkadaşlar, dinlere update geldi de ben mi kaçırdım? Hırsızlığın seviyesi ya da türü olmaz. Marketten sakız çalanla kıyaslayın madem. Düşünce yetinize uygun olsun.

O firmalar değirmen suyuyla mı dönüyor? Adam binlerce kişiye maaş ödedi, tonlarca telif parası ödedi, bir sürü derde girdi ve oyun yaptı. Onun da bir bedeli var. Görünmez olsanız hırsızlık yapmaktan bir saniye çekinmezsiniz siz bu kafayla. Kendini kandıracak bir şey yok burada. Bir emek karşılığında ortaya çıkmış bir ürüne parasını vermek zorundasın. Fiyatını beğenmiyorsan da almazsın. Hırsızlığı meşru kılmaya çalışmayın.

Mesela benim durumum bir aralar kötüydü ve Witcher 3 ü çok oynamak istedim korsan indirdim oynamak nasip olmadı. Bende param olduğu bir zamanda kendisini aldım ve çatır çatır oynadım.

Ben karşı değilim.
Ben de değilim. Korsan karşıtlığı yapanlar ömründe en az 1 kez de olsun korsan kullanmıştır bence.
Hırsızlık olduğu için desteklenecek bir yanı yok. Param yetmiyor, hiçbir zaman alamam diye gidip Ferrari çalmıyorum ben mesela.
O zaman bana kopyalanmış Ferrari göster. Yazılımı çalmıyorsun, kopyasını alıyorsun. Senin dediğine göre Steam ve Epic gibi mağazalarda oyunu 0'dan derleyip, sana özel satıyorlar :D
Zaten bu olsaydı yazılım korsancılığı da olmazdı.

Bende korsan oyun indiriyordum param olmadığı için ama sonra para ile aldım onları.
Oyunlar tak diye ortaya çıkmıyor onlara yüz binlerce harcanıyor, siz ise bedavaya alıyorsunuz.
Tabi, korsan kullanmayın demiyorum. Oyna, ama bir ara oyunu al.

Arkadaşlar, dinlere update geldi de ben mi kaçırdım? Hırsızlığın seviyesi ya da türü olmaz. Marketten sakız çalanla kıyaslayın madem. Düşünce yetinize uygun olsun.

O firmalar değirmen suyuyla mı dönüyor? Adam binlerce kişiye maaş ödedi, tonlarca telif parası ödedi, bir sürü derde girdi ve oyun yaptı. Onun da bir bedeli var. Görünmez olsanız hırsızlık yapmaktan bir saniye çekinmezsiniz siz bu kafayla. Kendini kandıracak bir şey yok burada. Bir emek karşılığında ortaya çıkmış bir ürüne parasını vermek zorundasın. Fiyatını beğenmiyorsan da almazsın. Hırsızlığı meşru kılmaya çalışmayın.
Boş ver hocam hayatta bilgisayar oynamaktan başka zevki olmayan asosyal klavye delikanlıları inanmak istemiyorlar kendilerince bahaneler üretip kendilerini kandırıyorlar o kadar. Oyun oynamaya temel ihtiyaç diyorlar. Anlamak istemeyen adama bir şey anlatamazsınız. Ben bıraktım cevap vermeyi kendilerine, size de aynısını öneririm.

Hocam paran varsa almıyorsun diye eğer paran yoksa sana kimse karışamaz (hatta paran varsa da karışamaz da neyse)
Bı asgari ücret ile bakın bakalım oyuna ne kadar para kalıyor en az?
400elektrik su
100 doğalgaz (~)
1100 ev kirası
500 alışveriş
Ve aklıma gelmeyen niceleri 3000 maaş alıp giderlerle beraber 200TL boşta kalıyor onu da kenara atıyorum.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı