Kuzenime aşık oldum

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Yüksek değil. Bizde evlilikler hep yakından olurdu hiçbirinin çocuğu hasta değil akraba olmayan birinin çocuğu hasta. Yani akraba evliliği muhabbeti yalan bence babamlarla konuşuyorduk eskiden herkes akraba evliliği yapıyormuş kimsenin hasta çocuğu olmamış.
Eğer çekinik gen ile taşınan bir genetik hastalığın ortaya çıkması muhtemel.
Bu da aynı atadan geldikleri için eğer bir taşıyıcı veya hasta dede/anneanne var ise olması muhtemel bir şey.
Örneğin babası Aa geni taşıyor, burada küçük a hastalık geni, bu yüzden babası baskın gen sağlıklı olduğundan dolayı taşıyıcı birey olur. Annesinin de Aa olduğunu farz edersek bunu çarpımlayalım.
Babadan A gelirse anneden de A gelirse AA genine sahip sağlıklı bir birey olur. Babadan çekinik gen gelirse, anneden baskın gen gelirse Aa olur, çocuk taşıyıcı olur veya babadan baskın anneden çekinik gen gelirse yine Aa olur bu da taşıyıcı bir birey olur. En kötü ihtimal babadan ve anneden çekinik genler gelirse çocuk hasta olur. Bu da %25 ihtimal yapar. %50 ihtimalle taşıyıcı, %25 ihtimalle ise sağlıklı bir birey doğar. Umarım anlaşılabilir bir dilde anlatabilmişimdir.

Bu da aynı atadan geldikleri için eğer bir taşıyıcı veya hasta dede/anneanne var ise olması muhtemel bir şey.
Örneğin babası aa geni taşıyor, burada küçük a hastalık geni, bu yüzden babası baskın gen sağlıklı olduğundan dolayı taşıyıcı birey olur. Annesinin de aa olduğunu farz edersek bunu çarpımlayalım.
Babadan a gelirse anneden de a gelirse aa genine sahip sağlıklı bir birey olur. Babadan çekinik gen gelirse, anneden baskın gen gelirse aa olur, çocuk taşıyıcı olur veya babadan baskın anneden çekinik gen gelirse yine aa olur bu da taşıyıcı bir birey olur. En kötü ihtimal babadan ve anneden çekinik genler gelirse çocuk hasta olur. Bu da %25 ihtimal yapar. Umarım anlaşılabilir bir dilde anlatabilmişimdir.

Hocam anladım da konu çocuk yapmakla ile ilgili değil ki. Sevgili olup evlendikten sonra düşünülecek bir evre bu. Şu an ne yapmam gerek onun hakkında konuşsak daha iyi olur.

Aga her şey kıza bağlı o zaman. Aşığım diyorsan git yakınlaş. Kız sana asla o gözle bakmayabilir, ki muhtemelen bakmayacak. Müslüm Gürses dinleyip, birkaç ay ağlarsın sonra geçer.

Aga her şey kıza bağlı o zaman. Aşığım diyorsan git yakınlaş. Kız sana asla o gözle bakmayabilir, ki muhtemelen bakmayacak. Müslüm Gürses dinleyip, birkaç ay ağlarsın sonra geçer.

Kıza gidip sana aşığım diyemem veya yazamam. 5 veya 6 amcam, 2 veya 3 halam var. Bayağı da bir kuzenim var. Anne tarafını saymıyorum bile. Bu olay açığa çıkarsa mal gibi ortada kalacağım. Hep dalga geçilecek benimle.

Ağlayıp geçirmekte sıkıntı yok. Her gün ağlıyorum zaten alışırım.

Kıza gidip sana aşığım diyemem veya yazamam. 5 veya 6 amcam, 2 veya 3 halam var. Bayağı da bir kuzenim var. Anne tarafını saymıyorum bile. Bu olay açığa çıkarsa mal gibi ortada kalacağım. Hep dalga geçilecek benimle.

Ağlayıp geçirmekte sıkıntı yok. Her gün ağlıyorum zaten alışırım.
Kuzene aşık olmak, çok acınası bir durum ancak yapacak bir durum yok, sanırım alışacaksınız bu duruma.

Örneğin babası Aa geni taşıyor, burada küçük a hastalık geni, bu yüzden babası baskın gen sağlıklı olduğundan dolayı taşıyıcı birey olur. Annesinin de Aa olduğunu farz edersek bunu çarpımlayalım.
Babadan A gelirse anneden de A gelirse AA genine sahip sağlıklı bir birey olur. Babadan çekinik gen gelirse, anneden baskın gen gelirse Aa olur, çocuk taşıyıcı olur veya babadan baskın anneden çekinik gen gelirse yine Aa olur bu da taşıyıcı bir birey olur. En kötü ihtimal babadan ve anneden çekinik genler gelirse çocuk hasta olur. Bu da %25 ihtimal yapar. %50 ihtimalle taşıyıcı, %25 ihtimalle ise sağlıklı bir birey doğar. Umarım anlaşılabilir bir dilde anlatabilmişimdir.
Dediğiniz gibi muhtemel. Yolda yürürken muza basıp düşüp kafayı vurarak ölmek de bi ihtimal.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı