LGBT nedir?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Eşcinsel bir öpüşme sahnesinde ne gibi bir sorun var hocam?
Ben de rahatsız oluyorum bundan. İnsan neyden rahatsız olacağını kendi seçemiyor.
Bazı insanlar şeftaliden rahatsız olur, bazıları limondan. Ben ne şeftaliden ne limondan rahatsız olmam. Bu da onun kadar doğal bir şey. Rahatsız oluyorum diye sizi rahatsız etmem ama rahatsız olduğum gerçeğini de değiştirmez bu.

İnsanların cinsel yöneliminin farklı olmasıylanoluşan grup ismi.
Lgbti=

Lezbiyen
Gay
Biseksüel
Transgender
İntersex

Nûh Sûresi 1. Ayet Türkçesi;
"Şüphesiz biz Nûh'u, kavmine, "Kendilerine elem dolu bir azap gelmeden önce kavmini uyar" diye peygamber olarak gönderdik."

A'raf Sûresi 80-81. Ayetler Türkçesi;
"Lût'u da Peygamber olarak gönderdik. Hani o kavmine şöyle demişti: "Sizden önce âlemlerden hiçbir kimsenin yapmadığı çirkin işi mi yapıyorsunuz?"
"Hakikaten siz kadınları bırakıp, şehvetle erkeklere yaklaşıyorsunuz. Hayır, siz haddi aşan bir toplumsunuz."

Hud Sûresi 78. Ayet Türkçesi;
"Kavmi, (konuklarıyla çirkin ilişkide bulunmak üzere) ona doğru koşa koşa geldiler. Zaten onlar önceden de bu tür çirkin işleri yapıyorlardı. Lût dedi ki: "Ey Kavmim! İşte kızlarım. Onlar(la nikahlanmanız) sizin için daha temizdir. Allah'a karşı gelmekten sakının ve konuklarıma karşı beni rezil etmeyin. İçinizde hiç aklı başında bir adam yok mu?"

Neml Sûresi 55. Ayet Türkçesi;
"Siz kadınları bırakıp şehvetle erkeklere mi varıyorsunuz? Doğrusu siz ne yaptığını bilmez bir toplumsunuz."

Allah'ın sözü olan Kur'an'ı Kerim'de, LGBT'nin ne kadar kötü, ne kadar sapkın ve ne kadar pis bir şey olduğunu anlatıyor. Burada ki kendini bilmezler de "sen mi karar veriyorsun kötü bir şey olduğuna" diyor. ALLAH karar veriyor, ALLAH...
Kötü bir şey, popüler kültür kölelerinin topluluğudur.
Kötü bir şey derken? Buna sen mi karar veriyorsun ne bu homofobiklik kendine gel.
Alakası yok. Ben dışlanmayı kendim seçmedim.
Hocam, saygı duymak veya sevmek zorunda değilsiniz fakat; ortam içinde böyle söylemek ayıp olur.

Her şeye katı kuralı olan Technopat homofiblere kıkını çıkarmıyor ayıp. 2021 yılındayız sevmesen bile saygı duymak zorundasınız.

Haklısınız hocam ben eğer o kişi ilişkiye girmiyorsa kendi cinsinden mesela saygı duyarım ama gidip giriyorsa ve diğer kişiyi teşvik ediyorsa şahsen saygı duymuyorum ama hani küfretmiyorum o kadar ileriye gitmeye gerek yok zaten. Herkesin kendi fikri zaten. Bazıları LGBT'yi kötüler bence bu olmamalı isteyerek olan bir şey değil, onlar da Allah'ın bir kulu ve onların sınavları bizden katlarca zor Allah onlara kolaylık versin.

Nûh sûresi 1. ayet türkçesi;
"Şüphesiz biz nûh'u, kavmine, "kendilerine elem dolu bir azap gelmeden önce kavmini uyar" diye peygamber olarak gönderdik."

A'raf sûresi 80-81. ayetler türkçesi;
"Lût'u da peygamber olarak gönderdik. Hani o kavmine şöyle demişti: "sizden önce âlemlerden hiçbir kimsenin yapmadığı çirkin işi mi yapıyorsunuz?"
"Hakikaten siz kadınları bırakıp, şehvetle erkeklere yaklaşıyorsunuz. Hayır, siz haddi aşan bir toplumsunuz."

HUD sûresi 78. ayet türkçesi;
"Kavmi, (konuklarıyla çirkin ilişkide bulunmak üzere) ona doğru koşa koşa geldiler. Zaten onlar önceden de bu tür çirkin işleri yapıyorlardı. Lût dedi ki: "ey kavmim! İşte kızlarım. Onlar(la nikahlanmanız) sizin için daha temizdir. Allah'a karşı gelmekten sakının ve konuklarıma karşı beni rezil etmeyin. İçinizde hiç aklı başında bir adam yok mu?"

Neml sûresi 55. ayet türkçesi;
"Siz kadınları bırakıp şehvetle erkeklere mi varıyorsunuz? Doğrusu siz ne yaptığını bilmez bir toplumsunuz."

Allah'ın sözü olan kur'an'ı Kerim'de, LGBT'nin ne kadar kötü, ne kadar sapkın ve ne kadar pis bir şey olduğunu anlatıyor. Burada ki kendini bilmezler de "sen mi karar veriyorsun kötü bir şey olduğuna" diyor. Allah karar veriyor, Allah...

LGBT'lilerin dine saygıları yok, her yerde dinle alay eden küfürlü pankart açıyorlar. Sonra çıkıp, "bize saygı duyacaksınız." diyorlar... Bu ne perhiz, bu ne lahana turşusu...

Nûh sûresi 1. ayet türkçesi;
"Şüphesiz biz nûh'u, kavmine, "kendilerine elem dolu bir azap gelmeden önce kavmini uyar" diye peygamber olarak gönderdik."

A'raf sûresi 80-81. ayetler türkçesi;
"Lût'u da peygamber olarak gönderdik. Hani o kavmine şöyle demişti: "sizden önce âlemlerden hiçbir kimsenin yapmadığı çirkin işi mi yapıyorsunuz?"

HUD sûresi 78. ayet türkçesi;
"Kavmi, (konuklarıyla çirkin ilişkide bulunmak üzere) ona doğru koşa koşa geldiler. Zaten onlar önceden de bu tür çirkin işleri yapıyorlardı. Lût dedi ki: "ey kavmim! İşte kızlarım. Onlar(la nikahlanmanız) sizin için daha temizdir. Allah'a karşı gelmekten sakının ve konuklarıma karşı beni rezil etmeyin. İçinizde hiç aklı başında bir adam yok mu?"

Neml sûresi 55. ayet türkçesi;

Allah'ın sözü olan kur'an'ı Kerim'de, LGBT'nin ne kadar kötü, ne kadar sapkın ve ne kadar pis bir şey olduğunu anlatıyor. Burada ki kendini bilmezler de "sen mi karar veriyorsun kötü bir şey olduğuna" diyor. Allah karar veriyor, Allah...

Hocam biraz yanlış anlaşılma olacak sezdim şuandan. Allah LGBT'li kişilerin ilişkiye girmesini kötülüyor ve ne kadar pis bir şey olduğunu söylüyor fakat ilişkiye girmiyorsa bir sorun yok edit olarak ekleyin lütfen.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam biraz yanlış anlaşılma olacak sezdim şuandan. Allah LGBT'li kişilerin ilişkiye girmesini kötülüyor ve ne kadar pis bir şey olduğunu söylüyor fakat ilişkiye girmiyorsa bir sorun yok edit olarak ekleyin lütfen.
Bunu hiçbir şekilde editlemem. Allah Kur'an'da "Zinaya yaklaşmayın!" diyor. Bakın "zina yapmayın" demiyor. lgbtli olup da ilişkiye girmemek kurtarmaz hiçbir şekilde. Çünkü niyet var, zihniyet var...
Haklısınız hocam ben eğer o kişi ilişkiye girmiyorsa kendi cinsinden mesela saygı duyarım ama gidip giriyorsa ve diğer kişiyi teşvik ediyorsa şahsen saygı duymuyorum ama hani küfretmiyorum o kadar ileriye gitmeye gerek yok zaten. Herkesin kendi fikri zaten. Bazıları LGBT'yi kötüler bence bu olmamalı isteyerek olan bir şey değil, onlar da Allah'ın bir kulu ve onların sınavları bizden katlarca zor Allah onlara kolaylık versin.
Yanlış. Bu tamamen kişisel tercih. Eğer kişisel tercih olmasaydı hastalık olurdu bu ve bu hastalığa yakalananları Allah neden Kur'an'da lanetlesin?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı