Linux dağıtım önerisi

EkrOmg

Hectopat
Daha önce Ubuntu, dragonized Gaming Edition vb. dağıtımları kullandım. Çok bilinmeyen pacman veya dpkg paket yöneticisi'ni kullanırsa benim açımdan iyi olur.

AUR paketide olur.

Daha önce Ubuntu, dragonized Gaming Edition vb. dağıtımları kullandım. Çok bilinmeyen pacman veya dpkg paket yöneticisi'ni kullanırsa benim açımdan iyi olur.

AUR paketide olur.

Performans için cachyos sevilen bir dağııtm ve güzel özelleştirmeleri var. Saf archa yakın ama kolay bir kullanım için arco ve EndeavourOS mevcut. KDE tutkunuysanız KaOS kullanabilirsiniz. Kendi repoları olan ama pacman kullanan bir dağıtım.

Cachy OS duymuştum. Gayet iyi. Bazı oyunları sorunsuz oynatır mı? CS:GO tarzı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Performans için cachyos sevilen bir dağııtm ve güzel özelleştirmeleri var. Saf archa yakın ama kolay bir kullanım için arco ve EndeavourOS mevcut. KDE tutkunuysanız kaos kullanabilirsiniz. Kendi repoları olan ama pacman kullanan bir dağıtım.

Masaüstü ortamı fark etmez genelde GNOME severim. EndeavourOS ilgimi çok çekmiyor.

Evet, sorunsuz oynatır.

Galiba kuracağım AUR paketlerini kurarken sorun çıkmaz değil mi?

Ben elementaryOS 5.1.7 Hera kullanıyorum. Çok modern ve minimal bir görünüşü vardır. Ayrıca geliştiriciler için de çok gelişmiş ve özel kısayol tuşları vardır.
Performansı güzel, Xanmod Kernel'in son sürümünü destekliyor. Eski dağıtım olduğu içinde hafif bayağı. Güncel programların hepsi kullanılıyor.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı