Linux dağıtım önerisi

WIPERRANTAN

Decapat
Daha fazla  
Selam, Ubuntu önermeyin.23.04'ü dün yükledim bu ne ya kapanıp duruyor, güzel var mı bildiğiniz? Linux konusunda neredeyse bilgim yok.

Son düzenleyen: Moderatör:
Deepin önerebilirim. Oldukça hızlı ve göze hoş gelen bir arayüzü var.

Sistem özelliklerinizi söylerseniz size daha verimli çalışan bir Linux önerebilirim.

Size Zorin OS önerebilirim ayrıca Linux Mint ve Fedora önerebilirim.

Sistem özelliklerinizi söylerseniz size daha verimli çalışan bir Linux önerebilirim.

Size Zorin OS önerebilirim ayrıca Linux Mint ve Fedora önerebilirim.

Deepin pek iyi bir geçmişe sahip değil. Deepin de kullanan distrolar olabilir ama Deepin olmaz.

Linux Mint, Zorin OS, Fedora, Pop!_OS, arcolinuxb, EndeavourOS,

Deepin önerebilirim. Oldukça hızlı ve göze hoş gelen bir arayüzü var.

Ortak kararınız nedir?
Sistem RX 580 4 HB Intel i5 7400 SSD 128 HDD 512 GB.

Oyun oynamıyacağım yazılım öğreneceğim.

Ortak kararınız nedir?
Sistem RX 580 4 HB Intel i5 7400 SSD 128 HDD 512 GB.

Oyun oynamayacağım yazılım öğreneceğim.

EndeavourOS tavsiye ederim o zaman. Hem arco kadar elinden tutmadığı için öğrenme fırsatın daha iyi olur bana kalırsa.

Hocam çoğu kişi Linux Mint önermiş nasıldır?

Çok güzel bir dağıtım hocam. Özellikle yeni kullanıcı için biçilmiş kaftan. Onu da kullanabilirsiniz.

EndeavourOS önerme sebebim saf Arch'a en yakın dağıtımlardan birisi olması. Archlinux son kullanıcıdan ziyade deneyimli kullanıcıya odaklanır. EndeavourOS bunu biraz hafifletir. Arco kadar elinizden tutmaz ama Arch kadar da yalnız bırakmaz. O yüzden onu tavsiye ettim.

Çok güzel bir dağıtım hocam. Özellikle yeni kullanıcı için biçilmiş kaftan. Onu da kullanabilirsiniz.

EndeavourOS önerme sebebim saf Arch'a en yakın dağıtımlardan birisi olması. Archlinux son kullanıcıdan ziyade deneyimli kullanıcıya odaklanır. EndeavourOS bunu biraz hafifletir. Arco kadar elinizden tutmaz ama Arch kadar da yalnız bırakmaz. O yüzden onu tavsiye ettim.

Ha hem Arch olsun hem de pek sorunla uğraştırmasın beni dersen arcolinux+btrfs yapman en iyisi olacaktır.

Yeni konular

Geri
Yukarı