Linux neden kullanılır?

Aynı şekilde Windows tarafında da az önceki yorumumda boşta 1 GB olduğunu belirttim ve Win10 kullanıyorum. Aynı şekilde şu soruyu sormak isterim sizin 3-4 GB boşta yüküyle çalışan Windows'tan ne farkı var 1 GB yükün? İkisi de aynı işi yapabiliyor ama biri daha hafif. İnandırıcı gelmediyse ekran görüntüsü de paylaşabilirim.
Modlu Windows kullanıyorsun ve daha az background service var. İnandırıcı geliyor. Fakat anlamsız bu çaba diyorum. 1-4 GB Rami olan kişiler o cihazları canlandırmak için bu çabayı harcasın. Fakat güncel bir cihazı olan bir insanın bu çabayı harcaması gereksiz diyorum.

Çok fazla, normal değil. Windows'a gireyim bi de onun boş halini atayım.
Windows'ta boşta sistemimde olan RAM kullanımını oyunlar bile kullanmıyor bende hocam. Niye bilmiyorum. İlk kurulmuş hâliyle bile 7 GB RAM kullanıyor bende yani sistemde yaptığım bir şeyden dolayı da değil.

Modlu Windows kullanıyorsun ve daha az background service var. İnandırıcı geliyor. Fakat anlamsız bu çaba diyorum. 1-4 GB RAM'i olan kişiler o cihazları canlandırmak için bu çabayı harcasın. Fakat güncel bir cihazı olan bir insanın bu çabayı harcaması gereksiz diyorum.

Bence de. Şirketler abartı RAM kullanımına getiremez o zaman farklı sorunlar olur.

Hayır, gerek yok. Steam'in Proton ile bununla ilgili bir rehberi de var. Gerekli izinleri verdikten sonra çalışıyor. Ben Warframe'i Linux'ta oynamak için Windows'taki yüklü dosyalarını kullanıyorum. Oyunu iki kere yükleyecek kadar alanım yok.
Hocam ben bu tarz bir durum için yeni bir exFAT bölüm oluşturuyorum, ya da WinBTFS ile Linux dosya sistemine erişip oyunlarımı oradan oynayabiliyorum.

Garanti olsa da olmasa da bir şekilde "Kullanıcı hatası" deyip parayı alıyorlar. Garantiyi bozdum ROM atarak. Sırf işe bile yaramayacak bir garanti için cihazı istemediğim şekilde kullanamam. İşletim sistemi veya ROM'u değil cihazı satın alıyorum ben. Cihaz bana göre şekillenmeli, ben cihaza göre şekillenmemeliyim.
Bende stock ROM atıp bootloader kapatınca garanti kabul etti ama.

Windows'ta boşta sistemimde olan RAM kullanımını oyunlar bile kullanmıyor bende hocam. Niye bilmiyorum. İlk kurulmuş hâliyle bile 7 GB RAM kullanıyor bende yani sistemde yaptığım bir şeyden dolayı da değil.
Hizmetleri RAM'e atıyor ki gerektiğinde hızlı getirsin. Manuel ve otomatik vites farkı gibi bu da işte, yıllardır boşuna tartışılan konu, alanın farkı hayati olmaması ve maddi uçlara sahip olması. Windows'un dezavantajı ve aynı zamanda avantajı, genel kullanım için tahmini hizmetlerle donatılmış ve bazılarının açık geliyor olması. Sistem kaynaklarını takip edenler için her birinin gerek kayıt defteri gerekse grup ilkeleri ile erişilerek kapatılması gerekirken kaynakları umursamayan kullanıcıların konforunun bu tarz şeylerle bozulmaması sağlanıyor.

Hizmetleri RAM'e atıyor ki gerektiğinde hızlı getirsin. Manuel ve otomatik vites farkı gibi bu da işte, yıllardır boşuna tartışılan konu, alanın farkı hayati olmaması ve maddi uçlara sahip olması. Windows'un dezavantajı ve aynı zamanda avantajı, genel kullanım için tahmini hizmetlerle donatılmış ve bazılarının açık geliyor olması. Sistem kaynaklarını takip edenler için her birinin gerek kayıt defteri gerekse grup ilkeleri ile erişilerek kapatılması gerekirken kaynakları umursamayan kullanıcıların konforunun bu tarz şeylerle bozulmaması sağlanıyor.
Linux'ta da hizmetler hatta uygulamalar RAM'e atılıyor. Gereksiz hizmet olmadığı için o derece abartı bir RAM kullanımı yok. Windows'un önbelleğe aldığı hlzmetlerin hiçbiriyle işi olmaz günlük kullanıcının.

Neyi nasil yapacagini biliyorsundur, yeterince bos zamanin da vardir; sen ne istiyorsan onun icin kullanirsin.

Bing kullanmak ister misin? OneDrive denedin mi? Office365 var yer misin? promptlarini gormemek icin bile kullanilir bence. Gecen birisine bir sey gostermek icin windows11 kullanmak zorunda kaldim ve aninda Bing tercih edip etmeyecegim sorgulandi. Bu nedir arkadas.

Neyi nasıl yapacagini biliyorsundur, yeterince bos zamanin da vardir; sen ne istiyorsan onun icin kullanirsin.

Bing kullanmak ister misin? OneDrive denedin mi? Office365 var yer misin? Promptlarini gormemek icin bile kullanilir bence. Gecen birisine bir şey gostermek icin Windows 11 kullanmak zorunda kaldim ve aninda Bing tercih edip etmeyecegim sorgulandi. Bu nedir arkadas.

Öyle görev çubuğundaki arama Bing olunca kullanası gelmiyor insanın. Ben Fedora'yı yazdırdım vakit olunca kurarım merak ettim. 100 gb yeterli mi performans için daha fazla vereyim mi? @tempestian

Yeni konular

Geri
Yukarı