Neden Linux?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ben Linux ile ilgili dediklerinize bir şey demedim. Ben tutumunuzdan rahatsızım. Sanki Linux kullanmak seçilmişlere nasip olan bir şeymiş gibi bir izlenim uyandırıyor mesajınız. O insanlardan kaçmak için gösterdiğiniz çabayı o insanları topluluğun parçası haline getirmek için harcasanız hem Linux hem de o kullanıcı için daha iyi olabilir.

Yoo. Kullananlardan hangisi "seçilmiş" diyor kendine? Biz diyoruz ki adam bırak mabadını parmağını kaldırmıyor araştırmak için, sen diyorsun ki bunları kazanalım. Tutumun yanlış.
Ülkemizde de yaşanan bir şey değil mi bu? Cahilleri kazanmaya çalışmadık mı? Kazandık mı peki sonunda, onca çabaya rağmen? Hayır. Çünkü yapıları belli, kapasiteleri belli. Zorlamaya gerek yok.
Araştıran ve öğrenmeye ilgili gelsin. Biz de öğretelim, istedikleri kadar.

Bu insanlara araştırmayı öğretmek yerine dışlamak saçma. Onlara bunun aslında ne kadar faydalı olduğunu öğretmek için çabalamak daha makul.

Su akar yolunu bulur kardesim, benim soylediklerimle ne Windows batar ne Linux yucelir. Anca bahsi gecen olgularin kalitesidir kaliteli topluluk olusmasinda onemli olan.

Hem Linux topluluğuyla güç kazanan bir oluşum değil mi?

Oyle ama Windows'un kuru kalabaligi degilmi menfaatci hackerlari uzerine ceken. Her gun yeni viruslerin yazilmasina sebep olan. Bunu mu istiyoruz yani olsun Linux'a bir antivirus kurariz sorun ortadan kalkar diye mi dusunuyoruz. Kalabalik hep kotu niyetli insanlarin agzinin suyunun akmasina sebep olur ustune ceker. Biz bunu istemiyoruz arkadasim, birak soylediklerim dogrultusunda kim ne dusunurse dusunsun. Ister secilmislerin OS'u desinler ister bana egoist desinler yeter ki Linux'un degeri dusmesin. Tekrar soyledigim gibi Windows'ta zaten bir seylerin yanlış gitmedigini anlayabilecek kadar akilli ince dusunen insanlar Linux'u bir sekilde kesfederler ve onlar bize yeter.

1 Yıl önce zorunlu olarak Linux Mint ve Ubuntu kullanmıştım. İkisi de aşırı uğraştırıyor. Kullanım olarak eski sistem olduğu için hızlı, lakin karmaşık. Şu an NTLite ile sistemi yaptım Linux kadar kafa yormadan kullanıyorum.

Neden öyle işlerle uğraşıyorsunuz? Kullanın telefonu, günlük bir kullanıcı için Windows sonuna kadar en avantajlı sistem.

Neden mi uğraşıyorum? Sizene. Normal bir kullanıcının Jailbreak yapması veya ADB kullanması gayet doğal. Jailbreak hadi biraz zordur da ADB kullanmak gayet normal bir şey.

Windows varken saçma sapan yazılımlar kullanılması gereksiz bence. Adam Steam'den oyun açmak için neredeyse kod yazıyor :D Ayrıca arkadaşlarım FPS artışı olduğunu söylüyor. Ne yani 50'den 100'e mi çıkıyor diye sorayim dedim. 60'dan 62 olmus Linux kullanıldı diye. 2 FPS artış için tüm özelliklerden vazgeçmek kadar saçma bir şey yok.
Çünkü herkes Linux'u senin gibi gündelik iş ve oyunlarında kullanmıyor.

Her yarım saatte 1 mavi ekran/donma sorunları yaşayanları unutmayalım.

• Beğen
İfadeler: 202
Özelleştirebilme konusunda azıcık da olsa daha rahat edebilmek için. Windows kullanıcısına anlatması kolay bir şey değil.
Sırf özgürlük için zibilyon işle uğraşıyorsunuz. En basitinden günlük bir kullanıcı için sıradan aktivite olan oyunlarda bile ekstradan program kuruyorsunuz. Windows kullanan birisi sadece Steam'de 2 tıklama ile oyuna girebiliyor.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı