Linux neden kullanılmıyor?

Konfor alanı Windows'da.

Linux'a farklı bir gözle, ucube şeklinde bakıldığı sürece kullanıcısı düşük kalır. Buna bu konu da dahil. Ne bu ya vs attırıp duruyoruz? :D

Ben Linux kullanırken Linux kullandığımın farkında değilim, bilgisayarı işimi halletmeye açıyorum ve hallediyorum.

Aynısını Windows'da da yapabiliyorum, ama sor bakalım neden yapmıyorum? Çünkü Windows berbat.

Yıllarınızı vermeye gerek yok, bir dağıtım kuracaksınız, hata çıktığında hemen araştıracaksınız. Ben hiçbir şey bilmeden YT videosundan Arch yükledim, Linux'u 1 haftadan kısa bir sürede kavradım.

Hocam Arch oyun performansı daha iyi duydum doğru mudur?

Zahmetli ve laptop yazılımları Linux'ta kurulamadığı için Linux kullanmıyorum ama portatif bir Linux dağıtımı sürekli elimin altında bulunur. Gerçi WSL 2.0'a geçtikten sonra USB bellekteki Linux'a ihtiyacım pek kalmadı. Windows s*cks btw

Hocam benim Linux ile tek deneyimim VirtualBox ile Ubuntu kurup çok çok kısa süre kullanmamdo. Mint ile Debian hoşuma gitti. Debian daha hızlıysa Debian kullanacağım Mint hızlıysa Mint. Ayrıca 1660 Ti 9750H Monster laptopum var umarım uyumludur.

Hocam benim Linux ile tek deneyimim VirtualBox ile Ubuntu kurup çok çok kısa süre kullanmamdo. Mint ile Debian hoşuma gitti. Debian daha hızlıysa Debian kullanacağım Mint hızlıysa Mint. Ayrıca 1660 Ti 9750H Monster laptopum var umarım uyumludur.
Dağıtımlar arasında hız farkı aşırı yoktur.

Debian iyidir ancak paket yöneticisi apt...

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Mint kullanın.

Linux denemiş biri olarak konuşuyorum. Her ne kadar güzel bir işletim sistemi olsa da gündelik işler için uygun değil. Sürücü desteği çok az. Olsa bile insanlar bir yandan oyun oynayıp diğer yandan uygulama indirilebilen bir işletim sistemi varken neden kod yazarak uygulama indirilebilen bir işletim sistemini seçsin? Gündelik kullanım için çok zor. Hele ki Linux'u yeni kurmuş bir kullanıcı daha zor.

Linux denemiş biri olarak konuşuyorum. Her ne kadar güzel bir işletim sistemi olsa da gündelik işler için uygun değil. Sürücü desteği çok az. Olsa bile insanlar bir yandan oyun oynayıp diğer yandan uygulama indirilebilen bir işletim sistemi varken neden kod yazarak uygulama indirilebilen bir işletim sistemini seçsin? Gündelik kullanım için çok zor. Hele ki Linux'u yeni kurmuş bir kullanıcı daha zor.
Linux'u denemişsin ama daha kod dediğin şeyin komut olduğunu anlayamamışsın, sürücü desteği neye göre az mesela?

Geri
Yukarı