Neden Linux?

Hocam her isletim sisteminin amaci var, Windows da kullanabilir insanlar tabii ki ama havalara falan girmek icin bir sebep degil. Herkes en cok isine yarayani kullaniyor, ben programlama icin falan daha iyi oldugu icin Linux kullanirim baskasi oyun oynamak icin Windows kullanir.

Evet ama burada programlama için düşünen insanların karşısına çıkmış ne gerek var diyor biz ayrıcalıklarını neden tercih ettiğimizi sunuyoruz istemiyorsa kullanmaz ama çıkıp da boş iş diyemez. Bir de havalar falan öyle bir şey yok haddini çok aştı. Bunu bana değil ona anlatmalıydınız.

Evet ama burada programlama için düşünen insanların karşısına çıkmış ne gerek var diyor biz ayrıcalıklarını neden tercih ettiğimizi sunuyoruz istemiyorsa kullanmaz ama çıkıp da boş iş diyemez. Bir de havalar falan öyle bir şey yok haddini çok aştı. Bunu bana değil ona anlatmalıydınız.
Ona da katilmiyorum ki hocam, amaclari masaya koyup hangisi daha cok karsiliyorsa onu secmek gerek.

Sosyalde birçok Linux kullanıp fanı olan arkadaşlar var ve bende şu an değil ama belki ileride Linux'a geçmek istiyorum. Windows arayüzü sıkıcı geliyor ve geçeyim diyorum. Bu sefer Linux'ta bazı uygulamalar olamadığı için tereddütlerim oluyor. Ayrıca terminal vs. hakkında hiçbir bilgim yok, öneriniz nedir?
Hiç bir şey bulamayacaksınız.

Örneğin ne bulamayacak, kaynak mı?
Windowsun dahili özellikleri yok. Çoğu windows programı yok. Alternatifleri var diyeceksiniz ama windowsdakilerin yerini kesinlikle tutamaz. Bazı programlar da yok. Belki tarayıcıdan technopata girebilir ama daha fazlasını yapabileceğini zannetmiyorum. Linux kullanmak birnevi apple kullanmak gibi.

Windowsun dahili özellikleri yok. Çoğu windows programı yok. Alternatifleri var diyeceksiniz ama windowsdakilerin yerini kesinlikle tutamaz. Bazı programlar da yok. Belki tarayıcıdan technopata girebilir ama daha fazlasını yapabileceğini zannetmiyorum. Linux kullanmak birnevi apple kullanmak gibi.
Bu düşüncenize katılmıyorum. Terminal ilgisini çekmiş olabilir. Sizin nasıl bi linux deneyiminiz vardı/oldu? Bunu neden zıt düşündüğümüzü anlamak için söylüyorum ayrıca yerini tutmaz demenizin sebebi alışmanız, alışkanlıklarınız.

Geri
Yukarı