Linux vs Windows

Duyan da Windows'ta her gün bin tane sorun çıkıyor sanar. En çok kullanıcıya sahip işletim sistemi ki sorunlar da daha çabuk ortaya çıkıyor.
Ben kendi deneyimlerimden yola çıkarak söylemiştim, GNU/Linux'un kolektif geliştirilmesinin bir ürünü olarak çok çok stabil olması belki benim Windows'un felaket sorunlu olduğunu düşünmeme yol açmıştır (Geçmişte XP ve 8 kullanmıştım.). Neyse yukarıda da iki üç kere yazdığım gibi GNU/Linux'un teknik özellikleri kimin umrunda?
Paket yöneticisi yani next next deyip kurma yazılımı :D :D.
Haklısınız da Linux kurunca görecek gerçeği.
Ne gerçeğini? Benim GNU/Linux deneyimim sadece iki hata içerir.

@Özgür Yazılım herkes sizin gibi kod yazmayı bilmiyor.
Kod yazmak nereden çıktı? Ben hemen hemen her işimi arayüzle hallediyorum. Arada bir dökümanlarda iki satır kodu kopyala yapıştır yapmanız da pratikliktir, o ayrı konu. Bu arada sorunlarla karşılaşmanızın nedeni donanımınızın özgür yazılımlarla pek de iyi çalışmadığı olabilir.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bilgisayar alırken FSF'in önerilerine dikkat etmek gerekiyor.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı