LoL eşleştirme sistemi neden bu kadar kötü?

Daha fazla  
5 maçtır kötü takım geliyor. Birinde 20. dakikada bot lane ikisi de oyundan çıkıyor. Birinde üst koridor 1/23 Garen oynuyor. Diğerinde de 1 tane AFK, 1 tane de 0/17 oynayan bir Pyke. Başka bir maçta bütün oyunu ben taşıdım. Takım skorlarının yüzde 68'inde ben vardım. Artık sürekli aynı durumun olmasından bıktım. Sürekli tek başıma oynuyorum oyunda. Bana yardım eden bir tane takım arkadaşı yok. Karşımdaki adamı her oyun eziyorum. Takımımdaki 4 kişiyle de mücadele etmem gerekiyor. Bu lanet eşleştirme sisteminin sorunu nedir?

Son düzenleme:
5 maçtır kötü takım geliyor. Birinde 20. dakikada bot lane ikisi de oyundan çıkıyor. Birinde üst koridor 1/23 Garen oynuyor. Diğerinde de 1 tane AFK, 1 tane de 0/17 oynayan bir Pyke. Başka bir maçta bütün oyunu ben taşıdım. Takım skorlarının yüzde 68'inde ben vardım. Artık sürekli aynı durumun olmasından bıktım. Sürekli tek başıma oynuyorum oyunda. Bana yardım eden bir tane takım arkadaşı yok. Karşımdaki adamı her oyun eziyorum. Takımdaki 4 kişiyle de mücadele etmem gerekiyor. Bu lanet eşleştirme sisteminin sorunu nedir?
sorununu bilmem de çözümü sıralı seçim.

5 maçtır kötü takım geliyor. Birinde 20. dakikada bot lane ikisi de oyundan çıkıyor. Birinde üst koridor 1/23 Garen oynuyor. Diğerinde de 1 tane AFK, 1 tane de 0/17 oynayan bir Pyke. Başka bir maçta bütün oyunu ben taşıdım. Takım skorlarının yüzde 68'inde ben vardım. Artık sürekli aynı durumun olmasından bıktım. Sürekli tek başıma oynuyorum oyunda. Bana yardım eden bir tane takım arkadaşı yok. Karşımdaki adamı her oyun eziyorum. Takımdaki 4 kişiyle de mücadele etmem gerekiyor. Bu lanet eşleştirme sisteminin sorunu nedir?
Kanka bu oyunda Fresh MMR olan bir hesapta ağır smurflemezsen Gümüş Plat arası eloda sürekli böyle kalıyorsun.

Rank ne? Hangi lanede oynuyorsun? Bunlar çok önemli, top lane şu an meta değil mesela, taşımak çok zor. ADC ve Jungle ile taşımak çok daha kolay. Bir de taşıyıcı, late şampiyonlar seçin. Gidip Warwick oynarsanız ve maç 35 dakika sürerse tabii ki de taşıyamazsınız.
Eşleştirme sistemine gelince o kadar fazla oyuncu var ki silver eloda ve hepsi de elo hellde o yüzden orada her türlü oyuncu var, size de kötüleri gelmiş.

Rank ne? Hangi lanede oynuyorsun? Bunlar çok önemli, top lane şu an meta değil mesela, taşımak çok zor. ADC ve Jungle ile taşımak çok daha kolay. Bir de taşıyıcı, late şampiyonlar seçin. Gidip Warwick oynarsanız ve maç 35 dakika sürerse tabii ki de taşıyamazsınız.
Eşleştirme sistemine gelince o kadar fazla oyuncu var ki Silver eloda ve hepsi de elo hellde o yüzden orada her türlü oyuncu var, size de kötüleri gelmiş.

Silver 1. Gold'a çıkmaya çalışıyorum. Gold'a çıkmaya 1 maç kala bütün her şey çöp oluyor. Mid ya da jung Diana oynuyorum. Tek başıma oyunu taşıdığım maç da oldu. Ama ne azından takım bana yardımcı oluyordu. Ulti kullanmadan adam teklemeye başladığım zaman benimle birlikte oynayıp beni korumaya çalışıyorlardı. Yani en azından kazanma istekleri vardı. Şimdiki maçlara bakıyorum. Adam tamamen boşa oynuyor. Lane i kaybedince oyundan çıkıyor. 58 seviye hesabı var. Daha rankı belli bile değil. Buna rağmen benimle aynı takıma gelebiliyor. Tam lig atlayacağım maçta sürekli aynı durum oluyor. Bir anda seri kaybetmeler başlıyor.

Silver 1. Gold'a çıkmaya çalışıyorum. Gold'a çıkmaya 1 maç kala bütün her şey çöp oluyor. Mid ya da jung Diana oynuyorum. Tek başıma oyunu taşıdığım maç da oldu. Ama ne azından takım bana yardımcı oluyordu. Ulti kullanmadan adam teklemeye başladığım zaman benimle birlikte oynayıp beni korumaya çalışıyorlardı. Yani en azından kazanma istekleri vardı. Şimdiki maçlara bakıyorum. Adam tamamen boşa oynuyor. Lane i kaybedince oyundan çıkıyor. 58 seviye hesabı var. Daha rankı belli bile değil. Buna rağmen benimle aynı takıma gelebiliyor. Tam lig atlayacağım maçta sürekli aynı durum oluyor. Bir anda seri kaybetmeler başlıyor.
Ekle duo girelim istersen.

Sihirdar adınızı paylaşın inceleyelim.

Eşleştirme sistemi yalnızca liginize göre belirlenmiyor. Oyun içerisinde yaptığınız tıklama sayısı bile bir etken.

Son düzenleme:
Ekle Duo girelim istersen.

Hocam sağ olun ama gerek kalmadi. Sezon yenilenene kadar dereceli girmeyi bıraktım. Az önce yine aynı durum oldu. 2/13 ADC ve 5/15 Support'a sahiptik. 35 skorda(skorlarin %71 inde) yine ben vardim. Yine tek başıma kalıyorum. Maalesef yine olmuyor. Yapacak bir şey yok. Oyun resmen lig atlamami istemiyor. Gold'a cikmayi planlarken takıma demir 2 ADC geliyor. Bir sonraki sezona kadar West'teki yeni hesabımı 30 seviye yapmayi planlıyorum. Fresh mmr lı bir hesapta devam edeceğim.

Eşleşmenizin neden böyle olduğunu anlayabilmemiz için sihirdar adınızı paylaşabilirsiniz, eğer sizden kaynaklı bir durumsa yeni hesap çözüm olmayacaktır.

Yeni konular

Geri
Yukarı