Microsoft Chromium Edge - Stabil Versiyon

KS
Darktower

Darktower

Petapat
Katılım
23 Temmuz 2014
Mesajlar
8.535
Çözümler
152
Beğeniler
6.165
@Bordo38 Nano adblocker, reklam engelleme olarak geçiyor. Nano defender ise, reklam engelleme uyarısını kaldırıyor. İki uzantı, diğer reklam engelleme uzantılarına göre düşük bellek tüketiyor. Tüm filtreleri açık halde Nano adblocker ve defender toplamda 70 Bin MB bellek tüketiyor. Diğer reklam engelleme uzantıları saf hallerinde 100 Bin MB bellek tüketiyor. Bu konuda gerekli testleri yapıp, paylaşmıştım.
 
Son düzenleyen: Moderatör:

Bordo38

Hectopat
Katılım
27 Şubat 2017
Mesajlar
45
Beğeniler
5
@Bordo38 Nano adblocker, reklam engelleme olarak geçiyor. Nano defender ise, reklam engelleme uyarısını kaldırıyor. İki uzantı, diğer reklam engelleme uzantılarına göre düşük bellek tüketiyor. Tüm fitlreleri açık halde Nano adblocker ve defender toplam da 70 Bin MB bellek tüketiyor. Diğer reklam engelleme uzantıları saf hallerin de 100 Bin MB bellek tüketiyor. Bu konu da gerekli testleri yapıp, paylaşmıştım.
Bu eklentileri edge mağazısın'dan değil de chrome mağazsın'dan eklememizin herhangi bir sakıncası olur mu?

Teşekkür ederim.
 

Der Meister

Centipat
Katılım
11 Ocak 2019
Mesajlar
418
Çözümler
4
Beğeniler
249
@Bordo38Diğer reklam engelleme uzantıları saf hallerin de 100 Bin MB bellek tüketiyor.
Diğerlerini bilmiyorum ama uBlock Origin oldukça düşük bellek tüketiyor. Tabii hangisini kullanmayı seviyorsanız onu kullanabilirsiniz, hepsi memnun eder. Bence uBlock Origin daha iyi. :)
Untitled.png
 
KS
Darktower

Darktower

Petapat
Katılım
23 Temmuz 2014
Mesajlar
8.535
Çözümler
152
Beğeniler
6.165
Normal sürümündeki veri toplama ayarlarını kapatmak için Shut Up 10 yazılımını kullanabilirsiniz.
Uygulamayı yönetici olarak çalıştırın. İstiyorsanız Edge sekmesi altından önerilen ayarları kapatın. Ama ben ''Apply only recommended settings'' ayarını yapmanızı öneririm. Windows 10 diğer veri toplama ve gizliği ihlal eden hizmet ve görevleri kapatmasını sağlar.

Screenshot_1.png


Bu ayarları yapınca tarayıcı geri bildirim işlevi de devre dışı kalıyor. Bu ayarı açmak için ise resimdeki ayarı kapatın. Ayrıca bu uygulamanın sitesini ara sıra kontrol edin. Windows kendini güncelledikçe değişen ayarlar ve yeni eklenen ayarlar için uygulamaya güncelleme sunuyorlar.

Screenshot_2.png


Bazı yerlerde ''Tarayıcınız kuruluşunuz tarafından yönetilir.'' diye yazılar görebilirsiniz. Bu bir sorun değil. Uygulama işletmelerdeki gibi ayarı engellediği için böyle bir uyarı veriyor.

Screenshot_1.png


Uzantı sayfasını güncellemişler. Yakında Edge insider sayfasındaki gibi koyu tema desteği de getirecekler.

Screenshot_1.png


Nano Adblocker - Edge
Nano Defender Pro - Edge
Dark Reader - Edge
HTTPS Everywhere - Edge

Bu özellik bayağı önce gelmişti. Ama bilmeyenler için anlatayım. Yer imlerine eklediğiniz sitenin sadece simgesini gösterebiliyorsunuz. Diğer tarayıcılarda simge olarak görebilmek için adını silmeniz gerekiyor.
Screenshot_4.png


Screenshot_5.png
 
Son düzenleyen: Moderatör:

Madawc

Hectopat
Katılım
8 Temmuz 2017
Mesajlar
428
Çözümler
10
Beğeniler
185
Yer
Sakarya
Selamlar hocam daha önce soruldu mu bilmiyorum sorulduysa affola. Benim Google hesabımda Gmail hesabım girili ve tüm linklerim ve şifrelerim bu Gmail hesabımda mevcut. Edge kurdum bayağı beğendim fakat Gmail hesabım ile giriş yok hotmail girişi var sanırım sadece. Bunu çözmenin bir yolu var mı yoksa eşitlemeyi sadece hotmail ile mi yapmak zorundayız?
 

Elocutionear

Gigapat
Katılım
5 Temmuz 2019
Mesajlar
4.889
Çözümler
131
Beğeniler
6.604
Yeni gelen güncellemeler ile birlikte Microsoft Edge'in yeni sekme yapısına Microsoft Office eklentisini eklemiş durumdalar. Bu sayede Microsoft Office Online kullanan kişiler ofis paketine kolaylıkla ulaşabilirler.

msedge_LOwR6hmBSG.png
 Yeni konular

Yukarı