Millet Sosyalleşmeyi Nasıl Başarıyor?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Eee, peki gidemez misiniz ücretsiz spor salonuna? O cümleyi yazmasaydı müthiş öneri mi olmuş olacaktı?
Ben zayıf olduğum için vücut geliştirmeye gitmem gerekir, adam yüzmeden falan bahsediyor. Meseleyi anlamadan bir de "kendini avutuyorsun" gibisinden irite edici cevap veriyor.

Ben bu kilo alma işini araştırdım zaten. Spor salonuna gideceksin ve diyet yapacaksın. Bunun için de bütçe yaratmak gerekiyor illaki.

Siz okul işini bir şekilde halletmişsiniz. Benim lise deneyimim berbat geçti bıraktım.

Şimdi açık liseye gidiyorum ama keşke bırakır bırakmaz kaydolsaydım.
Okulu anlatmamın sebebi maruz kalmayı vurgulamaktı. Hayatta bir şeyleri değiştirmenin ya da gerçekleştirmenin en kesin yolu bana göre maruz kalmak. Dediğim gibi zayıflık olarak düşündüğün şeyler üzerinden fırsatlar çıkarabilirsin. Belki bugün belki de aylar sonra. Mesele istemek.

Siteden bakıyoruz diyorlarsa buraya girmek yerine dediği sitelere gir.
İŞ-KUR'a git. Haberlere çıkıp çıkıp duruyor. Sanırım kendine orada bir profil oluşturuyorsun ve sana uygun işleri sana listeliyorlar.

Son olarak adını böyle koyacak durumda isen ölene kadar böyle kalırsın muhtemelen.
Asosyal kelimesinin çok güzel bir tanımı yoktur. Topluma aykırı hareket edene bile denebilir. İstediğin zaman sosyal denen duruma girebiliyorsan sorun yok. Parayı kendine bu kadar dert edersen kendini asosyal yapan sen olmuş olursun.
Arkadaşın psikolojik durumu iyi değil sanırım beni yanlış anlamasın cidden uzman birinden yardım alması lazım durumu iyi değil gibi. İşte bu ismini bile bile asosyal yapması onu daha kötü bir duruma sokar iyi olacak iken daha kötü olur. Benim de psikolojik olarak sıkıntılarım var obsesif kompulsif kimse kusursuz değildir.

Son düzenleme:
Çık dışarı, para harcamana gerek yok. En kötü git mahallendeki kafeye bir yere bir çay iç oradan bir arkadaş bul. Yani ilk adımı sen at eğer ki hiç arkadaşın yoksa kendini düzelt. Belki el şakası yapıyorsundur onu sevmiyorlardır, belki ağzın bozuktur ne bileyim. Neden arkadaşım yok diye düşün. Biraz öz güvenli ol sen git arkadaşlık kur. Merhaba adım .... demek çok zor değil.

Siteden bakıyoruz diyorlarsa buraya girmek yerine dediği sitelere gir.
İŞ-KUR'a git. Haberlere çıkıp çıkıp duruyor. Sanırım kendine orada bir profil oluşturuyorsun ve sana uygun işleri sana listeliyorlar.

Son olarak adını böyle koyacak durumda isen ölene kadar böyle kalırsın muhtemelen.
Asosyal kelimesinin çok güzel bir tanımı yoktur. Topluma aykırı hareket edene bile denebilir. İstediğin zaman sosyal denen duruma girebiliyorsan sorun yok. Parayı kendine bu kadar dert edersen kendini asosyal yapan sen olmuş olursun.
Aramadığımı kim söyledi? "Nickini asosyal yapmış, kesin asosyallikten hoşlanıyor" gibisinden analiz yapan birisinin kendine faydası yoktur zaten.
Konu sahibi Asosyal olmayı kendisi seçmiştir. Asosyallikten kurtulmak istemeyene iyi maksatla tavsiyelerde bulunmak beyhude çabadır.
Neye göre bu analizi yaptın?

Gece kafanızı yastığa koyduğunuzda vicdanınıza "Daha sosyal olmak için ben elimden geleni yaptım" dediğinizde vicdanınız rahatsa yorum yok. Ama vicdanınız size huzursuzluk veriyorsa o zaman yeteri kadar zorlamıyorsunuz kendinizi diye düşünüyorum.

Okulu anlatmamın sebebi maruz kalmayı vurgulamaktı. Hayatta bir şeyleri değiştirmenin ya da gerçekleştirmenin en kesin yolu bana göre maruz kalmak. Dediğim gibi zayıflık olarak düşündüğün şeyler üzerinden fırsatlar çıkarabilirsin. Belki bugün belki de aylar sonra. Mesele istemek.
Üniversitelik bir kariyer hedefim yok aslında ama diplomadan zarar gelmez, gitmeyi düşünüyorum ilerde. Ama keşke şu an da bir şey yapabilsem. Diplomadan sonrası da garanti değil gerçi, yüksek okulda okuyup işsiz olan da varmış.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı