Millet Sosyalleşmeyi Nasıl Başarıyor?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Kardeşim tabii ki asosyal olmak iyidir diye bir şey demek doğru olmaz, ama benim gibi veya bunu değerlendiren, hatta ve hatta sırf kendi başına bir şeyler yapabilmek için okulunu ve işini bırakan insanlar var. Bunu bir düşünmeni öneririm. İyi olduğun bir sanat/spor dalı veya benzeri bir şey bulursan kendiliğinden geçecektir bu asosyallik denen şey. Yaşlarımız çok yakın mesela ben de açıktan okuyorum 23 yaşındayım, ne kadar çevrem bana asosyal dese de asla onların söylediği gibi olmadım. Ben kendi içimde asosyalliği ''sahte tavırlar sergilememek'' olarak bilirim. Hep hayatımın her anında kafamdakini yaptım çünkü. Maddi meseleye girmek istemiyorum çok zenginimiz de vardır çok zor durumda olanımız da, ama durum ne olursa olsun hayallerine veya yapacak bir şey bulduğunda ona engel olmamalı.

Belediyenin spor salonu var siz kendinizi para yok diye avutmaya çalışıyorsunuz. Spor yapmak isteyen insan her yerde yapar. Belediyenin spor kulübü var yüzme onlara kayıt olun orada sosyal olursun. Ücretsiz.
Bu "kendini avutuyorsun"'cular her konuya entegre olarak geliyor heralde.

Alışkanlıklarınızı değiştirmelisiniz. Her gün aynı şekilde yaptığınız şeyleri not edin. Mesela örneğin çok daha erken bir saatte kalkıp yürüyüşe çıkın. Bunun gibi basit şeyler olabilir. Alışkanlıklarınıza çok bağlı kalmanız sizi konfor alanınızdan çıkmanızı engelliyor olabilir.

@Asosyal Necmi Benim sizle bir derdim yok ve size sadece yardımcı olmaya çalışıyorum. Param yok diyorsunuz belediyenin sporları var hep bir bahane içerisinde gibisiniz beni yanlış anlamayın.

Zayıflıklarını ya da seni zayıf gösterdiğini düşündüğün şeyleri fırsata cevir. Evden çıkmamak evde sosyalleşemeyeceğin anlamına gelmiyor .

Ekonomik olarak kötü durumda bir ailede yetiştim ben de . Bazen belki de bu durum huzursuzluğa bile yol açtı . Liseyi yatılı okudum. Arkadaşlarımın parası olduğu için yaptığı birçok şeyi ekonomik sebeplerden dolayı ben yapamadım. Öyle fakirdik kurtulmak için çok çalıştım triplerine filan girmeyeceğim. Liseden sonra sınıf öğretmenliği kazandım.

Üniversiteye gittiğimde yine cebimde öyle çok para pul yoktu. İlk haftalar kalacak yer bile bulamadım. Neyse yolumuzu bir şekilde rica minnet bulduk . KYK yurtlarında yerleştim . Burada okuduğum bölüm ve şehir dışında olmamdan dolayı hayat beni iletişim kurmaya ve sosyalleşmeye maruz bıraktı.

Üniversite hayatım boyunca her türlü ortama girdim . Kötü anlamda değil ama. Tiyatrosundan tut bildiri yayınlanmasına kadar. Bunları yapmak bana çok şey öğretti. Çevrendeki insanların senden bir eksiği ya da fazlası yok. Hatta çoğu zaman o çok sosyal , iş bilen insanların bile çok basit hatalar yaptıklarını, senin yaptığında çok kötü hissettiğin şeylerin aslında herkesin başına geldiğini , abartılacak kötü hissedecek şeyler olmadığını öğrendim . Hatta o kadar ki tekrardan eve kapanıp kendi ilgi ve alakamin olduğu insanlarla internetten iletişim kurmaya, sosyalleşmeye ve sosyalliğe internet üzerinden devam ettim. Çünkü çevremdekiler gerçekten benim ilgilerime uymuyor hatta bana göre " yetersiz " kalıyorlardı.

Şimdi mezun oldum . Son olaylardan sonra bu yıl mesleğime başlayamayacağım için alternatif şeyler düşünmeye başladım. Şimdi çok güzel bir proje tasarlıyorum. Bölümüm ile alakalı. Hem para kazanıp hem de mutlu olacağım bir işe sahip olacağım. Ve bunların hepsini evden yapacağım.
Siz okul işini bir şekilde halletmişsiniz. Benim lise deneyimim berbat geçti bıraktım.

Şimdi açık liseye gidiyorum ama keşke bırakır bırakmaz kaydolsaydım.

Siteden bakıyoruz diyorlarsa buraya girmek yerine dediği sitelere gir.
İŞ-KUR'a git. Haberlere çıkıp çıkıp duruyor. Sanırım kendine orada bir profil oluşturuyorsun ve sana uygun işleri sana listeliyorlar.

Son olarak adını böyle koyacak durumda isen ölene kadar böyle kalırsın muhtemelen.
Asosyal kelimesinin çok güzel bir tanımı yoktur. Topluma aykırı hareket edene bile denebilir. İstediğin zaman sosyal denen duruma girebiliyorsan sorun yok. Parayı kendine bu kadar dert edersen kendini asosyal yapan sen olmuş olursun.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı