Monster fiyatları neden indirmiyor?

Bir yakınım iş bilgisayarı için HUMA serisine bakıyordu, iki gün önce 600 TL indirim gelmiş. Diğer modellere de gelmiş olmalı. Dolar hala yakın dönemdeki seviyesinde, çok fazla bir indirim beklememek lazım.

Dolar stabil olarak 9-10 arası giderse 2-3 hafta çoğu şeyin fiyatında düşüş olabilir. Diğer türlü yükselmeye başlarsa fiyatlar düşmez.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Kademe kademe geliyor indirim. 16.400den 15.500e, ordan da 14.800 oldu takip ettiğim bir model. Tabii ki dolar fiyatına göre hala pahalı. Sebebini ben de gerçekten anlayamıyorum. Pazar malı mı satıyorsun da önce aldıklarını satacaksın sonra yenisi ucuzdan gelecek falan anlamıyorum. Vatan Bilgisayar dolar kuruna endeksli bir şekilde anında güncelliyor mesela fiyatlarını.

Dolar yüksekken aldıkları partileri önce yüksekten satacaklar ki zarar etmesinler.

Dolar yüksekken almadıklarına adım gibi eminim saatlik stoklar değişiyordu dolar yükseldi mi fiyatı yükseltiyor düştü mü ürünü stoktan kaldırıyordu

Bir yakınım iş bilgisayarı için Huma serisine bakıyordu, iki gün önce 600 TL indirim gelmiş. Diğer modellere de gelmiş olmalı. Dolar hala yakın dönemdeki seviyesinde, çok fazla bir indirim beklememek lazım.

İstediğim modele 6 k zam geldi 10 TL'den 17 olunca tekrar 11 10 seviyesinde ben 3.5 -4K indirimede razıyım

17 olunca diye düşünmemek lazım. 13-17 TL arasında 4 gün var sadece, hatta 15-17 TL aralığı aynı gün içinde gerçekleşti. Düşüşü de bir o kadar hızlı oldu. Her firma bu arada zam yapmadı. O hızlı çıkış anında satışı durduran firmalar falan oldu. Düşüş bekliyorsan 13-14 bandından 11 TL'ye inmiş gibi bir fark bekle.

Bende indirimi bekliyorum ama yapmıyorlar en az 6 k indirim yapmaları gerekiyor.

Katılıyorum size.

Piyasanın stabil olmasını bekliyor olabilirler.

Diğer firmalar düşürmeye başladı bile hatta reklam olmasın ama 2 tane YouTuber iyi sitem çıkadılar ama onlarda da stok yoktu biri 30 biri 100'dü 10dk da bitti zaten.

Yeni konular

Geri
Yukarı