MSI R9 380 2G vs 4G

Bende Asus r9 380 strix 4gb var. Oyunlarda ileride vram kullanımı ne durumda olur bilmiyorum diye almışken 4gb alayım dedim. Tekno seyirde Levent abide 4 gb dan aşağı almayın diyorudu. Sonuç olarak kart güzel almışken 4gb al.

Hocam önemli olan bit farkı, çekirdek hızı vs.. GB farkının pek önemi yok fakat almışken 512'liği alın.

Hocam önemli olan bit farkı, çekirdek hızı vs.. GB farkının pek önemi yok fakat almışken 512'liği alın.
Dostum sen çok geriden geliyosun galiba. Artık renk sıkıştırma falan birsürü yeni teknoloji geliştirildi. Firmalar bellek bant genişliğini çok verimli kullanıyor. Gtx980 256 bit o zaman 980 de kötü bi kart senin mantığından gidersek. (En önemlisi Gpu'dur.)

Batman Arkham Knight oyunu optimizasyon sorunlu olduğu için 4GB VRAM'li ekran kartlarında daha performanslı çalıştığı söyleniyor. Onun dışında 2GB ile 4GB arasında büyük bir fark olmaz 1080p oyunlarında

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı