Müslümanların gayrimüslim biriyle evlenmesinin kesin olarak yasak olduğu ifadesi Kuran'da geçiyor mu?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bildiğim kadarıyla erkek birinin gayrimüslim bir kadınla evlenmesinde sorun yok. Fakat kadını bilmiyorum.

Allah'a şirk koşan (ortak kılan) herkes müşrik olarak geçer. Yani Allah'a inanmıyorsanız müşriksiniz.

Agnostiklerin Allah'a şirk koştuğu bir şey var mıdır sizce? Veyahut ateistlerin.

Hocam müslüman bir erkek gayr müslim bır kadınla evlenebiliyor ama müslüman bir kadın gayri müslüm bir erkekle evlenemiyor bunun sebebide kadın belki kocasının zorlamasının altında kalabilir.

Hocam açıkçası Kuran'da kesin bir ifadeyle geçip geçmediğini merak ediyorum. Bilinemezcileri müşrik sıfatına sokamadığım için sordum, yoksa o kadar muallakta bir şey olduğunu da düşünmüyorum.

Okudum fakat anladığım kadarıyla zina etmek ve müşrik olmak bu işin kırmızı çizgisi. Allah'a şirk koşmamış, zina etmemiş bir gayrimüslim için neler söyleyebilirsiniz peki?

Bakara 221'i de okudum fakat aynı şekilde müşrik ifadesi geçiyor. Gayrimüslimlerin tamamı müşriktir diyebilir miyiz?

Ateist antagonist falansa.

Agnostiklerin Allah'a şirk koştuğu bir şey var mıdır sizce? Veyahut ateistlerin.

O bahsettikleriniz müşrik değil kafir oluyor onlarla zaten hiç evlenmeye izin yok.

Hocam açıkçası Kuran'da kesin bir ifadeyle geçip geçmediğini merak ediyorum. Bilinemezcileri müşrik sıfatına sokamadığım için sordum, yoksa o kadar muallakta bir şey olduğunu da düşünmüyorum.

Hocam kesin bir ifade var mı hatırlamıyorum ama din derslerindede öğretilen bu şekilde.

• Beğen
İfadeler: acv
Kanka diyanetin dediğine (yanlış hatırlıyor olabilirim.)Göre yabancı ve gayrimüslim birisiyle evleneceksen bu kişilerin rus olması gerekir. Çünkü aile ve namus olarak Türk'lere ve müslimanlara en fazla onlar benzermiş.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı