Muharrem İnce neden bir anda yükseldi?

• Konuyu başlatan DYREX
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 83
  • Görüntüleme 4B
@Sinan. Ben seni peşinen göz ardı etmişim zamanında, şöyle bir mesajlara göz gezdireyim derken mesajını fark ettim. Büyük ihtimalle birkaç ay ya da hafta önceden Kılıçdaroğlu antipatisi saldığından, Ümit Özdağ ve ittifakını övdüğünden, HDP terörist partisi dediğinden, mülteci karşıtlığından, sokak hayvanı nefretinden vs. engellemişimdir. Hepsi ya da hiçbiri olabilir.

Al döküldük, şimdi milleti daha da ayrıştırmadan tekrar mağarana dön. Ikinci turda da Erdoğan karşısında kim varsa ona ver.

Sinan Tuhaf bir kişiliksin, yedi uyuyanlar mağarasında hala bir kişinin uyuduğunu bilmiyordum. Öncelikle günaydınlar efenim.
Hava sıcaklığı yurt genelinde düşüşte. Kürkünüzü yanınıza almayı unutmayın.
Konumuza dönelim:
Benim kimseyi kucumsedigim falan yok @Finisterre hocam zaten gerekli aciklamayi yapmis, simdi ben de sizi hatırladım.
Niye az alır dedim size de yazayım hocam.
@JohnnyCageMainEren
Bir ülkenin her zaman önde gelen iki partisi hükümet partisi ile ana muhalefet partisi olur. Büyük kitleler bu partidedir. Diğer C, D ve E partileri her zaman geri plandadır.
Bizim ülkemizde de biliyorsunuz CHP ve AKP olmak üzere en büyük iki kitleden oluşan partiler. Konuyu dağitmadan girersem, CHP'den çıkan bir aday beni bile yapsanız %23 civarından acilisi yapar cunku o kitle CHP'lidir hiç tanimadigi adama bile o partiyi tuttugundan dolayi oy verir. Zaten besli masanin arkasinda olan partilerle birlikte, ikinci tura kalirsa, iki ittifaktan biri besli masa olacak cunku zaten adamin oyu %23 ile basliyor. Siz bu adami gececek biri olarak Ince'yi gormeniz komik olur. İnce'nin kendisinin %10-15 oyu olmali ve iyi parti ile birlesip CHP'den de oy almasi lazim. Peki bu neden olmaz derseniz cunku Ince'nin %10-15 oyu yok. Su anda siz CHP tabanli birini aday gostermediginiz surece oralara cikamaz umarim anlatabilmisimdir. Bir ornek daha misal siz gidin Yavas'i aday yapin(iyi parti uzerinden) ikinci tura kalsa bile zorlanir. Cunku partisinden istifa edip baska partiden aday oldugundan %20 kusur oy veren CHP'lilerden belki cok az alir belki yarisini alir cunku bu particiliktir aynisi CHP'de de var. O zaman buradan ne sonuç cikiyor, benim kimseyi kucumsedigim yok, gerceklerin kendisini soyluyorum. İnce Max 4-5 alir derken bundan kastim iste. Arkada ana muhalefet partisinin oldugu bir adayi, bagimsiz biri gecemez cunku en buyuk iki kitleden biri bu parti abi.
Gayet objektif yorum katmadan bir yazi yazdim. Umarim anlatabildim.

@Sinan. Ben seni peşinen göz ardı etmişim zamanında, şöyle bir mesajlara göz gezdireyim derken mesajını fark ettim. Büyük ihtimalle birkaç ay ya da hafta önceden Kılıçdaroğlu antipatisi saldığından, Ümit Özdağ ve ittifakını övdüğünden, HDP terörist partisi dediğinden, mülteci karşıtlığından, sokak hayvanı nefretinden vs. engellemişimdir. Hepsi ya da hiçbiri olabilir.

Al döküldük, şimdi milleti daha da ayrıştırmadan tekrar mağarana dön. Ikinci turda da Erdoğan karşısında kim varsa ona ver.

Kılıçdaroğlu antipatisi saldığından
Ümit Özdağ ve ittifakını övdüğünden
mülteci karşıtlığından, sokak hayvanı nefretinden vs.
HDP terörist partisi dediğinden,
şimdi milleti daha da ayrıştırmadan tekrar mağarana dön.

Asıl sen terörist HDP ile dağdaki mağrana dön, devlet ve Türk düşmanı.
Adam olsan soruya cevap verirdin, olmayan şeyleri söyleyip lafı çarpıtmazdın.

Asıl sen terörist HDP ile dağdaki mağrana dön, devlet ve Türk düşmanı.
Adam olsan soruya cevap verirdin, olmayan şeyleri söyleyip lafı çarpıtmazdın.
Doğru kararı vermişim, profil hiç sapmıyor. Hep aynılar. :D

Ben devletin ve Türkün düşmanı olsam AKP'den fon alır, rahatıma bakardım. Ama ne bir cebime giren para, ne de herhangi en ufak yararı var bana hükümetin. Aksine hayatında görmeyeceğin dertlerle boğuşmuşumdur ben tek adam rejimi yüzünden da neyse dert yarışına girmeye lüzum yok. Herkesin derdi kendine.

Düze çıkalım bir, ondan sonra bana yığınla hakaretler yağdırırsın ama ne olur seçmenlere ve oy kullanabiliyorsan sana sesleniyorum, yalvarıyorum ya, Erdoğan karşısında kim varsa oyunuzu ona verin. Asıl vatan hainliği bunun aksidir. Bu sadece bir seçim değil, hayatta kalma meselesine dönüşecek ve hatta dönüştü.

Gençler siz Türkiyede mi yaşıyorsunuz ? Yoksa yurt dışından mı yazıyorsunuz ?
Sandıkta Cumhur ittifakı mı diyorsunuz yoksa Millet ittifakı mı ? Dökülün bakalım :)

Doğru kararı vermişim, profil hiç sapmıyor. Hep aynılar. :D

Ben devletin ve Türkün düşmanı olsam AKP'den fon alır, rahatıma bakardım. Ama ne bir cebime giren para, ne de herhangi en ufak yararı var bana hükümetin. Aksine hayatında görmeyeceğin dertlerle boğuşmuşumdur ben tek adam rejimi yüzünden da neyse dert yarışına girmeye lüzum yok. Herkesin derdi kendine.

Düze çıkalım bir, ondan sonra bana yığınla hakaretler yağdırırsın ama ne olur seçmenlere ve oy kullanabiliyorsan sana sesleniyorum, yalvarıyorum ya, Erdoğan karşısında kim varsa oyunuzu ona verin. Asıl vatan hainliği bunun aksidir. Bu sadece bir seçim değil, hayatta kalma meselesine dönüşecek ve hatta dönüştü.
Kılıçdaroğlu antipatisi saldığından, Ümit Özdağ ve ittifakını övdüğünden, HDP terörist partisi dediğinden, mülteci karşıtlığından, sokak hayvanı nefretinden vs. engellemişimdir. Hepsi ya da hiçbiri olabilir.
Soruma cevap vermek yerine, kendince niyet okuması yapmasaydın keşke diyorum.

Erdoğanın karşısındakine ver derken ? İş bitiyor mu ? Daha önce %52-54 ile Erdoğana oy veren seçmenden oy alacak bir aday çıkartamadıysan, muhalefet değil o düzenin bir parçasısındır.

Bu arada yazdıklarını okuyunca fikrimi değiştirdim, nasıl böyle iyi mi ?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Soruma cevap vermek yerine, kendince niyet okuması yapmasaydın keşke diyorum.

Erdoğan'ın karşısındakine ver derken? İş bitiyor mu? Daha önce %52-54 ile erdoğana oy veren seçmenden oy alacak bir aday çıkartamadıysan, muhalefet değil o düzenin bir parçasısındır.

Bu arada yazdıklarını okuyunca fikrimi değiştirdim, nasıl böyle iyi mi?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bizim oyumuz bu insanlarla neden eşit sayılıyor?

Geri
Yukarı