Nasıl iki ayakli olduk?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
@Philosopherr tam evrilme de istemiyorum. Evrilme belirtisi bile yok. Şimdi ilaç testleri fareler üzerinde yapılıyor. Çünkü insan DNA sına en yakın o. Şimdi farelerin evrilip insan olabileceğini iddia edebilir misini? :D Yazması bile komik :D

Son düzenleme:
Hadi seni yalancı çıkarmayalım.

Nasıl ki, madrup, elbette dâribe delâlet eder. San'atlı bir eser, san'atkârı icab eder. Veled, vâlidi iktiza eder. Tahtiyet, fevkiyeti istilzam eder ve hâkezâ...
Bu bir Risale'dir arkadaşlar. Zaten tek seferde okuma ile ne demek istediği hemen anlaşılır ama ben sizler için kısa bir açıklamasını bırakıyorum buraya. San'atlı bir eser, san'atkârı icab eder: Sanat varsa mutlaka bu sanatın sanatkarı vardır, sanatkar olmaksızın sanatın olması mümkün değildir. İşte bu gereklilik ve lüzumluluk hakikati; Allah ile kainat arasında da cari bir hakikattir. Allah olmadan kainat olmaz ya da kainat varsa Allah da vardır. Nasıl dövülme fiili, mecburi olarak döven faili gösteriyor ise; kainattaki haddi hesabı olmayan her bir fiil ve icraat da Allah’ı akla vacip derecesinde lüzumlu ve gerekli kılar. Bu pencerenin ana teması budur.

Insanlari bos yere tahrik etmeyin bence, bilim konusmak varken din konusmayalim.
Din olsa Felsefe bölümünde konuşurum kimseden de çekinmem. Bu gibi konular din ile ilgili olmasa da dini karıştırıyorlar. Bu söz söylememin nedeni onlar. Bıktık usandik kusursuz insan söyleminden. Bir daha dikkat ederim ama madem öyle diyorsun.

Son düzenleme:
@BERWAR
Abi bu ara döktürüyorsun, yararlı konu için teşekkürler. Sana "bizi yolumuzdan çıkarıyorsun"cular konusunda kolaylıklar diliyorum 🤣
Bunu yazmadan gelip konuyu saptırmışlar bile :)

bu nasıl bir mantıkdır kardeşim :) şimdi ki maymunların suçu günahı nedir sorabilir miyim? Bilmem kaç milyon yıl önce böyle bir evrilme olmuşta neden son bin yıl içerisinde böyle bir evrilme olmamış merak konusu :D
Sözde komik olmaya çalışıp bilgisiyle rezil olmak bu olsa gerek. Evrim binlerce yilda olan bir şey değil şimdiki maymunlar evrilmiş canlilar ayni insan evrildiği gibi. Dünyadaki tüm canlilar yine evrim geçirmiş durumda.

Şimdi ilaç testleri fareler üzerinde yapılıyor. Çünkü insan DNA'sına en yakın o. Şimdi farelerin evrilip insan olabileceğini iddia edebilir misiniz?
Insan DNA'sina en yakin hayvan fare değil Şempanzedir, farelerle arasında genetik benzerlik çok olduğu için ve diğer büyük maymun türlerine göre yakalanmasi ve üzerinde deney yapılması daha kolay olduğu için fareler tercih ediliyor. Farelerin insan olabileceğini kimse iddaa etmiyor, bilgisizce konuşuyorsunuz sadece. Fare ile insan arasındaki DNA benzerliği %90 civarinda, Şempanze ile %98,5. DNA benzerliği arttıkça yakin akraba oluyorsun, DNA farkı fazla oldu mu uzak arabasindir. DNA benzerliği arasindaki %1 fark bile görünüş açısından iki canli arasinda büyük farklılığa neden oluyor evrimin büyüleyiciliği buradan geliyor.

@Arkham Kn1ght Öyle bir amacim yok, arastirirsaniz gerçekleri göreceksiniz.

Sözde komik olmaya çalışıp bilgisiyle rezil olmak bu olsa gerek. Evrim binlerce yilda olan bir şey değil şimdiki maymunlar evrilmiş canlilar ayni insan evrildiği gibi. Dünyadaki tüm canlilar yine evrim geçirmiş durumda.

Insan DNA'sina en yakin hayvan fare değil Şempanzedir, farelerle arasında genetik benzerlik çok olduğu için ve diğer büyük maymun türlerine göre yakalanmasi ve üzerinde deney yapılması daha kolay olduğu için fareler tercih ediliyor. Farelerin insan olabileceğini kimse iddaa etmiyor, bilgisizce konuşuyorsunuz sadece. Fare ile insan arasındaki DNA benzerliği %90 civarinda, Şempanze ile %98,5. DNA benzerliği arttıkça yakin akraba oluyorsun, DNA farkı fazla oldu mu uzak arabasindir. DNA benzerliği arasindaki %1 fark bile görünüş açısından iki canli arasinda büyük farklılığa neden oluyor evrimin büyüleyiciliği buradan geliyor.

@Arkham Kn1ght Öyle bir amacim yok, arastirirsaniz gerçekleri göreceksiniz.
Abi yanlış etiketledin herhalde, ben sana kötü bir şey söylemedim:)

Hadi seni yalancı çıkarmayalım.

Nasıl ki, madrup, elbette dâribe delâlet eder. San'atlı bir eser, san'atkârı icab eder. Veled, vâlidi iktiza eder. Tahtiyet, fevkiyeti istilzam eder ve hâkezâ...
Türkçe meali nedir bunun 😆

Ulan üç ayak esprisi yapacaktık konu dolmuş:) Şaka bi yana ''kusursuz'' başlı başına yalan. Mantıksal baktığımızda ''uyumlu'' insan söylemi kafaya daha yatkın bir söylem. İnsan adaptasyon teriminin Dünya'da ki en büyük örneğidir bence.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı