Nasıl Kilo Alabilirim?

Bence bu konuda bir foruma güvenmemelisin. Haklarını yemeyeyim, doğru söyleyenler vardır ama sırf saçlarım gür değil diyen adamın yanlış önerilen şampuan yüzünden saçları bile dökülmüştü. ( Konu üzerinden 1 hafta geçmedi gören arkadaşlar olmuştur. )

En iyisi bir diyetisyenden randevu alın.
Asla ama asla diyestisyenler boş beleş para kazanıyor, diye de düşünmeyin :)

Köpek gibi kalori alıcaksın TDEE değerinin üstüne çıkıcaksın. Örnek olarak;

2600 TDEE değerin var, günlük 2900 alıcaksın. Bunun üstüne biraz antreman eklersen bölgesel yağlanmadan kurtulmuş olursun. Bu sadece kilo alma ile alakalı.

Buradaki yorumlar seni tatmin etmez muhtemelen, doktora başvur.
Ben yememe ve çok fazla hareket etmeme rağmen okullar tatil olduğundan beri en fazla 2-3 kez dışarı çıkmışmışım o da zorunluluktan, evde olduğum süreyi ya PC başında, PC başında olmadığım zamanın %90 uzanarak geçiriyorum, geri kalan zamanda yemek yiyorum ama yaşım 16 boyum 1,70 civarı (ölçmedim ama o civarlar) kilom 50 civarı gidip geliyor kaburgalarım sayılıyor, kürek kemiğim her zaman gözüküyor çok zayıfım, ben ne yapmalıyım? Birkaç tavsiyeniz olur mu? Yardımcı olursanız çok sevinirim. O kadar zayıfım ki kollarımdaki tüm damarları parmaklarıma kadar takip edebiliyorum😁

Millet nasıl kilo almak istiyor ve alamıyor anlayamıyorum vallahi. Ben yediğim her yemeği kalorisinden korkuma zor yiyorum.

Yapacağın şey sevdiğin ama çok da sağlıksız olmayan yiyecekleri normalinden fazla yemek. Örneğin sen normalde 1 tabak pilav yiyebiliyorsan bunu 1, 5 tabağa çıkarmak. Veya daha da açarsak normalde gün içinde yaktığın kaloriden daha fazla kalori alırsan o zaman kilo almaya başlarsın.

Kilo alma sürecinde spor yapıyorsan kesinlikle bırakmaman gerekir. Hem spor yapıp hem de vücudun biraz yağlı olursa fiziğin güzel gözükür.

Ben yememe ve çok fazla hareket etmeme rağmen okullar tatil olduğundan beri en fazla 2-3 kez dışarı çıkmışmışım o da zorunluluktan, evde olduğum süreyi ya PC başında, PC başında olmadığım zamanın %90 uzanarak geçiriyorum, geri kalan zamanda yemek yiyorum ama yaşım 16 boyum 1,70 civarı (ölçmedim ama o civarlar) kilom 50 civarı gidip geliyor kaburgalarım sayılıyor, kürek kemiğim her zaman gözüküyor çok zayıfım, ben ne yapmalıyım? Birkaç tavsiyeniz olur mu? Yardımcı olursanız çok sevinirim. O kadar zayıfım ki kollarımdaki tüm damarları parmaklarıma kadar takip edebiliyorum😁

Ben bu tür konularda tavsiye vermeyi sevmiyorum, tavsiye verdiklerimin birçoğu tembel çünkü. Yapmıyor erif. Onca şeyi boşluğa anlatma hissi hoşuma gitmiyor. Neyse az birkaç şeyden bahsedebilirim.

Senin yüksek ihtimal hem yaş gereği, metabolizman fazla hızlı, kimi insanların genetiği böyledir kimisi az yer hızlı alır. Bu gayet doğal.

Senin günlük neredeyse 4 öğün yemek yemen lazım. İster dirty şeklinde yap bunu ister sağlıklı bir şekilde orasını sen bilirsin. Sağlıklı kısmı biraz mutfak ve yemek yapma bilgisi gerektiriyor. Annenin izin vericeğini sanmıyorum ama oluyorsa sağlıklı beslen. Sağlıklıdan kastettiğim durum sebzeler, meyveler ve baklagiller gibi doğal ve sağlıklı olan şeylerden tüketmen gerekir. ZOR BEN BİLE ZORLANIYORUM. Uğraştırıyor çünkü. Yemek hazırlamak.

1- günlük kalorini alman gereken kalorini hesapla. (internete yazabilirsin.)
2- aldığın kalori kadar +400kcal/600kcal daha kalori ye. (neler yiycem sağlıklı dersen biraz youtube'da gezinebilirsin.)
3-Kesinlikle antreman yap. Sen gençsin çünkü yapma diyenleri anlamıyorum hızlı bir şekilde kas geliştirebilme potansiyeline sahipsin!
4-Karaciğer sağlığın için şekerden uzak dur.
5-Yağ almadan kilo almazsın. Hangi yağ? Doğal yağlar. Bunlar kasların ve vücudun için gerekli olan makro besinlerdir
6-Karbonhidrat tüket. Alabiliyorsan (Makro besinlerini al.)
7-Vücudun ve hormonların daha dengeli çalışsın istiyorsan vitamin ve minarel alabilirsin. Bunun için doktora başvur kan tahlilinden sonra belli olur ne eksik ne fazla. Ben sana söyleyim; Vitamin D, çinko, magnezyum eksik olucaktır.
(eğer vitaminleri düzgün alırsan, siviceler daha az çıkar güzelleşirsin. Testesteron hormonun artar. (artar derken dengeleşir.) daha iyi mastürbasyon yaparsın. vs.vs

Ben bu tür konularda tavsiye vermeyi sevmiyorum, tavsiye verdiklerimin birçoğu tembel çünkü. Yapmıyor erif. Onca şeyi boşluğa anlatma hissi hoşuma gitmiyor. Neyse az birkaç şeyden bahsedebilirim.

Senin yüksek ihtimal hem yaş gereği, metabolizman fazla hızlı, kimi insanların genetiği böyledir kimisi az yer hızlı alır. Bu gayet doğal.

Senin günlük neredeyse 4 öğün yemek yemen lazım. İster dirty şeklinde yap bunu ister sağlıklı bir şekilde orasını sen bilirsin. Sağlıklı kısmı biraz mutfak ve yemek yapma bilgisi gerektiriyor. Annenin izin vericeğini sanmıyorum ama oluyorsa sağlıklı beslen. Sağlıklıdan kastettiğim durum sebzeler, meyveler ve baklagiller gibi doğal ve sağlıklı olan şeylerden tüketmen gerekir. ZOR BEN BİLE ZORLANIYORUM. Uğraştırıyor çünkü. Yemek hazırlamak.

1- günlük kalorini alman gereken kalorini hesapla. (internete yazabilirsin.)
2- aldığın kalori kadar +400kcal/600kcal daha kalori ye. (neler yiycem sağlıklı dersen biraz youtube'da gezinebilirsin.)
3-Kesinlikle antreman yap. Sen gençsin çünkü yapma diyenleri anlamıyorum hızlı bir şekilde kas geliştirebilme potansiyeline sahipsin!
4-Karaciğer sağlığın için şekerden uzak dur.
5-Yağ almadan kilo almazsın. Hangi yağ? Doğal yağlar. Bunlar kasların ve vücudun için gerekli olan makro besinlerdir
6-Karbonhidrat tüket. Alabiliyorsan (Makro besinlerini al.)
7-Vücudun ve hormonların daha dengeli çalışsın istiyorsan vitamin ve minarel alabilirsin. Bunun için doktora başvur kan tahlilinden sonra belli olur ne eksik ne fazla. Ben sana söyleyim; Vitamin D, çinko, magnezyum eksik olucaktır.
(eğer vitaminleri düzgün alırsan, siviceler daha az çıkar güzelleşirsin. Testesteron hormonun artar. (artar derken dengeleşir.) daha iyi mastürbasyon yaparsın. vs.vs
1-Sağlıklı beslenmek benim için hiç sıkıntı değil, annemde kilo almamı istiyor.
2-Antrenmandan kastınız nedir? Ne gibi antrenmanlar? Okula giderken bisiklet ile gidiyorum, hızlı sürmeyi severim😁 adrenalinli oluyor heyecanı artıyor😁 tehlikeyi de severim
3-Sürekli bir şeker almak istiyorum, şeker ihtiyacım çok fazla oluyor mümkün olduğunca meyvelerden almaya çalışıyorum, olmazsa Ülker’in yarım paket beyaz çikolatasını bitiriyorum😁 çikolatayı (özellikle beyaz) çok seviyorum ama kahvaltıda yemem
4-En son geçen yıl kan tahlili yaptırmıştım biraz dikkat dağınıklığı, hafızamda fazla şeyler tutamıyordu o zaman, doktor Pharmaton önermişti yanlış hatırlamıyorsam yaklaşık 4 kutu bitirmişimdir 1 yıl içinde, şimdi öyle şikayetlerim yok çok şükür
5-Birde fazla yapmıyorum ama mastürbasyonun zararı olur mu sağlığıma? Ne kadar olmalı?
Çok teşekkür ederim yardımınız için😁

Yeni konular

Geri
Yukarı