Nasıl kilo verebilirim?

Şekeri işlenmiş herahangibi bir gıdadan almamaya çalış ama sana tavsiyem bunu önce kafada kesin bir şekilde oturtmalısın yoksa yolun belli bir yerinde bu iş patlar veya uzun vadede geri eski haline dönersin kendine kilo vermek için değecek bir sebep belirle akabinde bu seni motive edecektir en azından bende öyle oldu. Ve şu kilo vermekle ilgili en net bilgidir ki sen o kilolarını 1-3-5 ayda almadın dolayısıyla bu sürede de vermeyi unut adam akıllı uzun vadede ver ki sana ilerde geri yağ olarak daha çirkin dönmesinler

Öncelikle nasıl kilo aldığını öğrenmeniz daha doğru olur. Gerçekten abur cubur yiyerek mi kilo aldın yoksa bir rahatsızlık yüzünden mi? Bunu öğrenmek için doktora veya diyetisyene gidebilrisiniz.
Klasik olarak, abur cuburu kesin, mümkün olduğunca az ve sık yiyin, bol su için, kalori yapacak hareketleri yapın.

2 ayda 25 kilo civarı verdim coronadan önce. Tek yapman gereken tuz un ve şekeri hayatından çıkarmak. onlar yerine yemeklerde baharat tercih edebilirsin. kalorili sıvılar tüketme. Günlük en az 2.5 litre su iç. En önemlisiyse günlük en az 10000 adım at. 6 km civarı tekabül ediyor, çokta zor değil.

En basitinden sağlıklı beslenmeye çalış, öğünlerini düzenli tüket (kahvaltını sabah uyandıktan 1 saat sonrasında yapmaya çalış, kahvaltıdan sonra 4 saat sonrasında öğlen yemeğini ye vb.) ve her yemeği yavaş ye, benim en zorlandığım nokta bu ama öğünün bittikten sonra karnına bir ağırlık çöküyorsa (fazla yediğin için) yemek yeme süreni uzatarak doyduğun anda durabilme kabiliyetini artırabilirsin. Öğünlerinden önce bir bardak su içebilirsin vb. Vb. Doydum demesini ve bir şey tüketmeden önce gerçekten ihtiyacım var mı diye sormayı kendine öğretince vücudun kendi işini halledip seni fazlalarından kurtarır bence diye düşünüyorum.

Ben daha düşük bir kilodaydım bu yaz 4 kilo daha alınca sporla da astımım izin vermeyince günün belli saatleri aç yemek saatlerindede daha az porsiyon yemeye başladım 1 ay geçmedi 6 kilo verdim şimdi 7 için devam ediyorum.
Çikolatayı da küçük bitterleri terçih etmeye başladım.
Normal besinlerde düşürme yapmadım çay yine şekerli çay gibi.
Kola vs azalttım yemek saatleri dışında içmemeye başladım kola yerine kahve ve çaya yöneldim.

Geri
Yukarı