Nasıl yokluktan var olduk?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bir şeyi inkar edebilmek için aksini kanıtlamanız gerekli. Herhangi bir şeye karıştığım da yok. Aksini de kanıtlayamıcaksanız oturup da bir düşünmek gerekli (!)
Burada kimse bir şey kanıtlayamıyor ki kanıtlanamaz zaten. Herkes teorilerden/inançlarından konuşuyor.

Burada kimse bir şey kanıtlayamıyor ki kanıtlanamaz zaten. Herkes teorilerden/inançlarından konuşuyor.

İyi de dostum açıklayamadığın şeyleri hemen tanrıya bağlamak da hiç mantıklı değil.

Büyük Patlama'dan önce hiçbir şey yoktu. Yani zaman kavramı da yoktu. Bir şeyin var olabilmesi için zaman gerekir. Peki Büyük Patlama öncesinde zaman yoktu ise Büyük Patlama nasıl oldu?

Bilim bunun cevabını verdiği an İslamiyeti bırakıyorum arkadaşlar.

İyi de dostum açıklayamadığın şeyleri hemen tanrıya bağlamak da hiç mantıklı değil.
Tanrı deyince neden akla neden İslam tanrısı geliyor? Belki bi' yazılımcı tarafından tasarlandık, belki bir varlık var bizim yürümeyi içgüdüsel olarak öğrendiğimiz gibi o varlık da içgüdüsel olarak yaratıyor. Her şey mümkün hiç bir şey kanıtlanamaz(en azından belli bi' süre).

Büyük Patlama'dan önce hiçbir şey yoktu. Yani zaman kavramı da yoktu. Bir şeyin var olabilmesi için zaman gerekir. Peki Büyük Patlama öncesinde zaman yoktu ise Büyük Patlama nasıl oldu?

Bilim bunun cevabını verdiği an İslamiyeti bırakıyorum arkadaşlar.
Bunun cevabı açıklandığında dünyada Herhangi bir dine inananların sayısı anında 1milyara iner hocam. Tıpkı Tanrının varlığını herhangi bir bilimsel kanıtla açıklandığında 1.5Milyar insanın dine döneceği gibi. Bunun açıklamasını henüz bilmiyoruz. Tıpkı birkaç yüzyıl önce dünyanın yuvarlak olduğunu bilmediğimiz gibi. Ya da bundan 2000 yıl önce dünyanın bir boğanın boynuzları arasında sandığımız gibi. Şuanda bilmememiz doğru olmadigi anlamına gelmez. Tek bildiğimiz zıt iki parçacığın ( böyle hatırlıyorum yanlış olabilir) birbirleriyle etkileşimi girip bir tür nükleer patlama yaratması.

O zaman ciddiye alınmaz ve kendi kendine konuşmuş olursun. Bilimle din karşılaştırılması anlamsız. Dediğim gibi bilim öznel bir şey değildir yani keyfine göre değişmez. Sen yer çekimine inanmıyorum dediğin zaman uçmaya başlamazsın. Ama dini olarak istediğinizi seçebilirsin ve senin için doğru o olmuş olur. 2000 küsur din doğru değil, insan uydurması ama senin inandığın din doğru. İşte buna bilim derim.

Halen anlamak istemiyorsun. Sen inandığın şeyi savunabilirsin, bunda sorun yok. Bilime karşı savunamazsın çünkü ikisi tamamen farklı şeyler. Biri öznel bir olay biri nesnel.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı