Nasıl yokluktan var olduk?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
İstediğini savunsun. Kendi kendine gelin güvey olmuş olur.

Ciddiye alınmak ve gerçekten bir şeyleri anlatmak istiyorsan bilime karşı dini ortaya koymamalısın.

Bundan bahsediyorum. Kişi istediği şeye inanır. Onu savunamazsın bunu savunamazsın diye bir şey yok.

Hocam savunulacak yanı yok diyorsunuz. Kırmızı çizgidir diyorsunuz. Örnek olarak şu anki fizik kurallarına ben inanmıyorum. Çünkü takyonlara inanıyorum. Takyonlar ışık hızından daha hızlı oldukları için eğer gerçeklerse bu fizik kuralları yanlış.
Bilimde savunma gibi bir konu söz konusu değil o teori kanıtlanana gözlemlenene kadar yasa olmayacak.

Bundan bahsediyorum. Kişi istediği şeye inanır. Onu savunamazsın bunu savunamazsın diye bir şey yok.
Ben de bundan bahsediyorum. Bilimin önüne din konulmaz.

Ben tartışmıyorum yahu "insanları salın artık isteyen istediğini desin" diyorum ahah.
Ama ayırt edilmesi gereken bir nokta var. Kaynağının tanrı olduğu idda edilen bir kutsal kitabın mükemmel olmaması tanrı kaynaklı olmadığını kanıtlar. Tek bir ayetin bunun için yeterli olacağını söylüyorum. Allah’ın varlığının aksini kanıtlayamazsınız diye bir şey doğru değil. “Allah yoktur” demek farklı, “tanrı yoktur” demek farklı.

Cern Deneyi'nden sonra tüm ataist bilim insanları Deist oldu. Daha ne yazılabilir?

Dinlere inanmazsın anlarım yaratıcı, yüce bir varlık olduğuna inanmamak farklı bir şey.

Kişi istediği şeye inanır. Onu savunamazsın bunu savunamazsın diye bir şey yok.
Yazdıklarımı okumuyorsunuz sanırım 35. kez yazmaktan yoruldum. İstediğin şeye inanabilir ve onu dini görüş olarak savunabilirsin. Ama bilim adamının karşına çıkıp dini kitapta böyle yazıyor o yüzden bu bilimsel araştırma yanlıştır demek saçmalıktır ve doğru değildir. Yani istediğin şeye karşı savunamazsın.

En iyisi konuyu burada ortak bir düşünce ile noktalayalım.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı