Ne zaman güzel bir ülke olacağız?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ya hocam orası öyle ama Faiz'leri yükselterek yabancı yatırımcı çekmeye çalışıyorlar. Anladığım kadarıyla Çin tarzı ekonomi yapacaklar. Bir sürü yabancı yatırımcı. Mantıklı.

Çin tarzı bir ekonomi bile olsa yerli fabrikalara ihtiyaç var. Zamanında kağıt fabrikamız, uçak fabrikamız kapatıldı. Şimdi de araba fabrikamız var diyebilirsin(bunu bende destekliyorum). Ama yine de en ufak kağıt bile milyonlar kazandırıyor. Özellikle yabancı ülkelere ait para birimlerinin heba olmasına yol açıyor. Bu yüzden cari açık var. Cari açık kapanınca zaten ekonomik olarak artıya geçiliyor.

Çin tarzı bir ekonomi bile olsa yerli fabrikalara ihtiyaç var. Zamanında kağıt fabrikamız, uçak fabrikamız kapatıldı. Şimdi de araba fabrikamız var diyebilirsin(bunu bende destekliyorum). Ama yine de en ufak kağıt bile milyonlar kazandırıyor. Özellikle yabancı ülkelere ait para birimlerinin heba olmasına yol açıyor. Bu yüzden cari açık var. Cari açık kapanınca zaten ekonomik olarak artıya geçiliyor.
Çin tarzı ekonomide halkın cebine para gitmeyeceği için boş iş.

• Beğen
İfadeler: Yuu
Çin tarzı ekonomide halkın cebine para gitmeyeceği için boş iş.

Evet onu bende desteklemiyorum. Önceki mesajlarda birisi galiba Çin tarzı ekonomi yapmaya çalışıyorlar demişti. Bende o şekilde olsa bile farklı sorunların olduğu anlattım. Çin tarzı yönetim olursa zaten bunu yine kötü kullanılabilir.

Tanrı? D-dostum tanrı dedim havalı oldum. Hey 'Allah'ım yarabbim.

Yok gerçek.

Trol müsün kardeşim sen? Uçuyoruz kanka dolar 7TL'ye indiği için, ha o da dolar değersizleştiği için ki zaten dolar şu an 7.20.

Diğer söylediğin şey aşırı saçma cevap vermekle uğraşmayacağım. Bir de tanrı deyince ne oluyor? Tanrı Türkçe bir kelime. Her şeye laf atıyorsun, ama söylediğin şeyler aşırı saçma.

Birinin ne dediği seni veya beni ilgilendirmedikçe laf söyleme hakkı düşmez.

Doğru düşmez. Ama hristiyansa.

Trol müsün kardeşim sen? Uçuyoruz kanka dolar 7TL'ye indiği için, ha o da dolar değersizleştiği için ki zaten dolar şu an 7.20.

Diğer söylediğin şey aşırı saçma cevap vermekle uğraşmayacağım. Bir de tanrı deyince ne oluyor? Tanrı Türkçe bir kelime. Her şeye laf atıyorsun, ama söylediğin şeyler aşırı saçma.

Yukarıda dedim sanada.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı