Ne zaman güzel bir ülke olacağız?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Biz tartışarak çözemeyiz bu durumu belki ilerleyen nesiller çözer önceki nesil darbe yokluk derken Şu anki durumu cennet biliyor durum birazda bununla alakalı en azından şahsi görüşüm böyle.

1- Ülkede Siyasal İslam olmadan yönetilince.
2- İnsanlar refah içinde yaşamayı köprü, yol, hastane olarak görmeyince.
3- Yaşanılabilir bir hayat için en alt sınır olan asgari ücretten vergi kesilmeyince.
4- Köşe başına üniversite açtık diye övünmek yerine nitelikli öğrenci yetiştirdik diye övünülünce.
5- Benim gariban çiftçimi fakir kalmaya mecbur etmeyince.
6- Ağaçlandırmaya yönelik çalışmalar yapmak yerine Katarlı yatırımcıların otel yatırımlarını müjde olarak duyurmayınca.
7- Parıl parıl parıldayan gençleri yurt dışı aşkı ile büyümesine engel olunca.
8- İfade ve düşünce özgürlüğü ülkemize gelince...
Daha çok madde var aslında ama en son madde her şeyi açıklıyor bence. Esenlikler dilerim arkadaşlar.

Eğitim dostum, eğitimimizi düzelttiğimizde olacağız. Ülkedeki insanlar sorgulamadığı için bu haldeler. Eğer sen düşünmezsen birileri senin yerine düşünür diye bir laf vardır, bizim ülkemizde o laf hayata geçmiş bayağı. Ekonomi bakanı dolarla ilgilenmiyorum diyor, halk ''Ulan bu adam ekonomi bakanı, dolarla ilgilenmiyorsa bu adam ne iş yapıyor?'' diye sorgulamıyor. Çünkü zaten halk yerine düşünmüşler onlar, ''Spekülasyon yapılıyor'' diyorlar ve halk ''Ok abi'' diyip geçiyor. Sorgulamayı düşünmüyor. Diyanete milyarlarca dolar para ayrılıyor, halk ''Ulan bunlar din işleri ile ilgileniyorlar, bu kadar para diyanete ne lazım? Bu parayı teknolojiye ya da daha yararlı yerlere niye ayırmıyorlar?'' demiyor.

Bizim halkımızın sorgulama yeteneği sadece karşı partiye mensup kişilere karşı çalışıyor. İstanbul AKP'deyken Eminönü'nde sel oldu ve alt geçit su altında kaldı, vatandaşlar ''Allah'tan geliyor bu yağmur, sel olacak tabii engellemenin yolu yok'' dediler, ama aynı sel CHP belediyesi varken olunca ''Ekrem efendi hiçbir önlem almıyor, anca tatile çıkıyor çalışmıyor, alt geçit sular altında kaldı esnaf perişan durumda, bu belediye ne iş yapıyor?'' diyor. Bu sorgulamayı sadece mevzu sevmedikleri parti olduklarında değil sürekli yapsalar zaten sıkıntı kalmayacak.

Buraya aslında yazılacak o kadar çok şey var ki, ama sadece kısa bir özet geçiyorum. En temel sıkıntılardan biri sorgulama yok bizim millette.

Çalıştıkça. Çalışmayana ekmek yok.
Ekmek illaki bulunur hocam da o ekmeğin içini doldurmak mesele. Kendimizden kötü ülkelere bakıp şükretmek yerine Avrupa'ya bakıp haset etmemiz lazım.
Kötü bir ülke mi? Hayır.
Kötü bir ülkeyiz be hocam. Nerden tutsanız elinizde kalır bir durum var. Adalet? Anca sarayın ismi. Özgürlük? Propaganda konusunda evet. Ekonomi? Çokomelli.

Ha potansiyelimiz var mı? Kesinlikle var. Sağlam bir yönetimle hala 10-20 yıla çok güzel yerlere gelebilecek bir ülkeyiz. Türk insanı aptal veya başarısız değil ama asıl önemli, eğitimli insanlar ya Avrupa'ya gidiyor ya da ülkenin içinde eriyip gidiyor. Milliyetçiliğin de modası geçmeye başladı yavaş yavaş. Gelişmiş ülkelere göç her geçen gün hızlanıyor.

Kötü bir ülkeyiz be hocam. Nerden tutsanız elinizde kalır bir durum var. Adalet? Anca sarayın ismi. Özgürlük? Propaganda konusunda evet. Ekonomi? Çokomelli.

Ha potansiyelimiz var mı? Kesinlikle var. Sağlam bir yönetimle hala 10-20 yıla çok güzel yerlere gelebilecek bir ülkeyiz. Türk insanı aptal veya başarısız değil ama asıl önemli, eğitimli insanlar ya Avrupa'ya gidiyor ya da ülkenin içinde eriyip gidiyor. Milliyetçiliğin de modası geçmeye başladı yavaş yavaş. Gelişmiş ülkelere göç her geçen gün hızlanıyor.
Dostum yazılacak o kadar çok şey var ki işte aslında şuraya, ama insan yazdıkça iyice bunalıyor. Yahu Anadolu gibi 4 mevsim, verimli toprağında herşeyin yetiştiği, turistik bir coğrafyada nasıl zor durumda yaşayabilirsin ki? Bizim olduğumuz coğrafyada ABD olacak şimdi, turizmden mis gibi parayı yer, dünyaya en iyi fındığı, domatesi, muzu, tütünü iyi fiyatlara satar, deli gibi üretim yapardı. Belki şu anda olduğundan çok daha güçlü bir ülke olurdu. Bizim ülkede ise geçmişte ki adet devam ediyor, taht sevdası var. Yiyin efendiler yiyin...

Dostum yazılacak o kadar çok şey var ki işte aslında şuraya, ama insan yazdıkça iyice bunalıyor. Yahu Anadolu gibi 4 mevsim, toprağında her şeyin yetiştiği, turistik bir coğrafyada nasıl zor durumda yaşayabilirsin ki? Bizim olduğumuz coğrafyada ABD olacak şimdi, İstanbul'dan parayı yer, dünyaya en iyi fındığı, domatesi iyi fiyatlara satar, deli gibi üretim yapardı. Bizim ülkede ise geçmişte ki adet devam ediyor, taht sevdası var. Yiyin efendiler yiyin...

Sakin olun hocam bu kadar eleştiriye hazır değil bu sistem.

Doğru söyleyeni 9 köyden kovarlar...
Bu hep böyledir, böyle olmaya devam edecek. En basitinden gamepower dandik dersin, ''Sen ne bilicen donanım abim tanıtımını yaptı iyi işte'' derler ve o çöp yığınına o parayı sayarlar. Sistem sana 2+2=5 der, sen doğrusunu söyleyip 4 dersin ''Sistem 5 diyor sen sistemden iyi mi bileceksin sen salaksın'' derler yuhalanırsın. Daha 100'lerce örnek verilebilir...

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı