Neden iPhone savunuluyor?

iPhone hava atmak için zaten sırf özellikleri için alan kesim azdır daha çok mahalle kekoları özenir IPhone'ye.

Alan herkese sordunuz herhalde.

iPhone alan kullanıcının telefonu ne için aldığını anlamak kolaydır ve yaşadığım şehirde iPhone markasını çok fazla kişi kullanıyor ve telefon süper diyorlar neden diye sordğumda pahalı olan iyidir cevabını veriyorlar. Öyle bir cevap vermeyen sadece 3 kişiye rastladım onlarda sosyal medyayı sık kullandıkları için gerekiyormuş cevabı verdiler. Şunu da söyleyebilirim Android'e bazı firmalar çok haksızlık ediyor.

2 sene boyunca aynı Android telefonu kullan, neden bu kadar çok övülüyor görürsün. Açık ve net olalım hiçbir Android telefonu iPhone ile kıyaslanamaz bile. Maddi imkanım olsa bir saniye bile Android telefonlara sabır göstermem.

Bu özellik hala Android cihazlarda olmadığı için iPhone 5s kullanıyorum.
25937816-DA7B-411C-8922-CE1EC164A27C.jpeg

Savunulması gereken, ancak 'Apple abi işte kalite ya' cinsinden cümlelerle kestirilip atılırsa 'toxic' davranışa sebebiyet veren bir model zaten. 6s+ iOS 15 alıyorken aynı yılda çıkan Samsung modeli, 7.0 Nougat'ta kalıyor. Durum böyle, gerisini siz düşünün.

Savunulması gereken, ancak 'Apple abi işte kalite ya' cinsinden cümlelerle kestirilip atılırsa 'toxic' davranışa sebebiyet veren bir model zaten. 6s+ iOS 15 alıyorken aynı yılda çıkan Samsung modeli, 7.0 Nougat'ta kalıyor. Durum böyle, gerisini siz düşünün.

Hocam bu güncelleme desteğinin sebebi uygulama desteği diye biliyorum.

iPhone alan kullanıcının telefonu ne için aldığını anlamak kolaydır ve yaşadığım şehirde iPhone markasını çok fazla kişi kullanıyor ve telefon süper diyorlar neden diye sordğumda pahalı olan iyidir cevabını veriyorlar. Öyle bir cevap vermeyen sadece 3 kişiye rastladım onlarda sosyal medyayı sık kullandıkları için gerekiyormuş cevabı verdiler. Şunu da söyleyebilirim Android'e bazı firmalar çok haksızlık ediyor.
Bana sorsaydınız A Bionic serisinin yanında Exynos'un ve Snapdragon'un solda sıfır kaldığını söylerdim.
Hocam bu güncelleme desteğinin sebebi uygulama desteği diye biliyorum.
Hocam Samsung'da da olmayacak mı bu durum? Kendilerini telefon piyasasının lideri ilan ediyorlar, verselerdi güncellemeyi o zaman çok güvendikleri donanımlarına. Benim kullanmış olduğum bir telefon 6s Plus'tan daha sonra çıktı. Exynos 7 Octa-Core 7580 Oreo'yu kaldırırdı diye düşünüyorum. Neden 7'de bıraktılar? Üstelik aldıktan 3 yıl kadar sonra ana ekranda 'Uygulamalar' bölümünde sekmeler arası dolaşırken bile kasmalar yaşamaya başladım. Göze batacak derecede kasıyordu. Getirdikleri Nougat'ı bile burnumuzdan getirdiler. Telefonun beğendiğim bazı özellikleri gidiverdi. (açılırkenki efekt sesi vb.) Lollipop'a dönmek istedim resmen ama olmuyormuş. Kullanıcılar pek çok destekten zaten mahrum kalıyorlar. Mesela Game Launcher'in Discord ile entegrasyonunun sadece orta-üst segmentlerde çalışması gibi bir özelliği örnek olarak verebilirim sanırım. 6s+ sahibi eleman pek çok iOS 15 yeniliğini cebinde taşıyor (iOS 9'a kıyasla). Whatsapp mesela iOS 9'a olan desteğini kesti evet ama, iOS 12 veya 13 neyine yetmiyor o telefonun Allah aşkına?
Belki bilmediğim bir durumu gözden kaçırıyor ya da farklı anlıyor da olabilirim. Fakat bence yine de donanımın desteklediği kadar güncelleme verilmesi lazım, siz iPhone ile kıyaslanan dev bir rakipseniz; rakibinizle yarışarak çıtayı yükseltmeli, rekabet ruhuna uygun davranmalısınız. Samsung Mobile'ın artık su içer gibi S serisi telefon çıkarmanın marifet olmadığını anlaması lazım.

Bu arada hocam sanki Samsung'u savunmuşsunuz gibi yazmışım ama :)

Son düzenleme:
İphone'un işletim sistemi ve kamera yazılımı çok iyi. Bu yüzden kullanan bırakamıyor. İOS'da küçük detaylar çok şey değiştiriyor. Kullanım kolaylığı.

Yeni konular

Geri
Yukarı