Neden Linux kullanıyorsunuz?

Ben biliyorum, gayet yerinde bir yorum. Windows'un Linux'tan katbekat daha kolay kullanıma sahip olması su götürmez bir gerçek. Yine de ben Linux'u seviyorum, fanatik olmanın lüzumu yok.
Ben buna kesinlikle katılmıyorum.

Mesela Spotify indirelim iki işletim sisteminde de;

Birinde terminali açıp "sudo snap install spotify" yazıp enter'a basıyorsun,

diğerinde; chrome aç, spotify yaz, web siteye gir, oradan download butonunu bul, indir sonra kurulum dosyasını aç, next next next de. şanslıysan reklam falan indirmeden kurarsın.

Hangisi daha kolay acaba? Windows kullanımına alıştıysan Mint kurarsın rahatına bakarsın mesela.

Not: Spotify sadece bir örnekti. Yoksa Store'da var biliyorum.

Birinde terminali açıp "sudo snap install spotify" yazıp enter'a basıyorsun,

diğerinde; chrome aç, spotify yaz, web siteye gir, oradan download butonunu bul, indir sonra kurulum dosyasını aç, next next next de. şanslıysan reklam falan indirmeden kurarsın.

Hangisi daha kolay acaba? Windows kullanımına alıştıysan Mint kurarsın rahatına bakarsın mesela.

Windows kullanmak (genel olarak) Linux kullanmaktan yüzlerce kat daha kolay bence.

Windows kullanmak (genel olarak) Linux kullanmaktan yüzlerce kat daha kolay bence.
Sizin görüşünüz bu. Ben buna katılmıyorum. Dediğim gibi hangi konularda kolay sizce? Ben uygulama kurma konusundan örnek verdim. İki satır kod girerek uygulama kurmak ya da Yazılım Yöneticisinden kurmak çok daha kolay bence. Windows'a Store bile yeni gelmiş sayılır ki başarılı da değil bu konuda mağazası çok zayıf.

Windows'ta kullanmayın bill amca bilgisayarınızdan mining yaparak para kazanıyor.

Mizah desen var.

Birinde terminali açıp "sudo snap install Spotify" yazıp Enter'a basıyorsun,

Diğerinde; Chrome aç, Spotify yaz, web siteye gir, oradan download butonunu bul, indir sonra kurulum dosyasını aç, Next Next Next de. Şanslıysan reklam falan indirmeden kurarsın.

Katılıyorum, internetten araştırıp indirmek yerine paket dağıtım sistemi daha kolay.

Geri
Yukarı