Neden Linux kullanıyorsunuz?

Sizin görüşünüz bu. Ben buna katılmıyorum. Dediğim gibi hangi konularda kolay sizce? Ben uygulama kurma konusundan örnek verdim. İki satır kod girerek uygulama kurmak ya da Yazılım Yöneticisinden kurmak çok daha kolay bence. Windows'a Store bile yeni gelmiş sayılır ki başarılı da değil bu konuda mağazası çok zayıf.
Linux dağıtımlarını kullanırken adım başı sorun yaşıyorum. Windows 10'da MSI Afterburner'ı kolayca indirip kuruyorum ve ister korsan oyun olsun, ister orijinal olsun her oyunda kolayca kullanıyorum. Linux'ta asla böyle değil. 3-4 dağıtım Linux kurdum farklı zamanlarda ve her defasında MangoHud ve Goverlay ile ilgili sorunlar yaşadım. Bu sadece bir örnek. MangoHud'ı yapılandırmak imkansız benim için. Goverlay bunun için var ama hiçbir işlevi yok bu konuda. Belki de Goverlay'ı düzgün kurmayı başaramadım. Çünkü kurması öyle zor ki. Hatta imkansız benim için.

Bir de bazıları diyor ki, ''Arch kuracaksın, sürücülerini kendin kuracaksın, o zaman en iyi performansı alırsın.'' İşte böyle şeyler benim sınırlarımın çok ötesinde. Hayal bile edemeyeceğim bir şey bu.

Linux dağıtımlarını kullanırken adım başı sorun yaşıyorum. Windows 10'da MSI Afterburner'ı kolayca indirip kuruyorum ve ister korsan oyun olsun, ister orijinal olsun her oyunda kolayca kullanıyorum. Linux'ta asla böyle değil. 3-4 dağıtım Linux kurdum farklı zamanlarda ve her defasında MangoHud ve Goverlay ile ilgili sorunlar yaşadım. Bu sadece bir örnek. MangoHud'ı yapılandırmak imkansız benim için. Goverlay bunun için var ama hiçbir işlevi yok bu konuda. Belki de Goverlay'ı düzgün kurmayı başaramadım. Çünkü kurması öyle zor ki. Hatta imkansız benim için.

Bir de bazıları diyor ki, ''Arch kuracaksın, sürücülerini kendin kuracaksın, o zaman en iyi performansı alırsın.'' İşte böyle şeyler benim sınırlarımın çok ötesinde. Hayal bile edemeyeceğim bir şey bu.

Windows'tan en iyi performansı almak için de NTLite benzeri yazılımlar ile modlaman gerekiyor. Aslında çok zor bir şey değil saf Arch kurmak. Bahsettiğiniz sorunları her Windows kullanıcısı da yaşayabiliyor ayrıca. Bu arada dağıtımdan dağıtıma değişiyor ancak kod ile program kurmak veya GUI açıp aratarak kurmak çok basit.

MangoHud ve Goverlay hakkında ise yine hiç zorlanmadan ismini aratıyorum ve programım açılıyor. Ardından istediğim şeylerin gözükmesini sağlıyorum. Bak bunlar yardımcı olabilir.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı