Neden Linux kullanıyorsunuz?

Arch Linux ile Hyprland kullanıyorum. Tarayıcı olarak da az RAM harcayanları tercih etmek yerine Firefox kullanıyorum.

Sistemim boşta 280-290 MB RAM kullanıyor.

Genelde aktif olarak 3-4 sekmeyi birden kullanırım tarayıcıda. Biri Technopat olur biri YouTube diğeri Instagram sonuncudaysa o an araştırmam gereken bir şey varsa onun hakkında arama olur.

3-4 sekme açmama ve yorucu animasyonlarla çalışan bir pencere yöneticisinde açmama rağmen sadece tarayıcı açıkken 1 GB RAM üstü kullanıma çıkamıyorum. Zaten @202 hocamın dediği gibi 2 GB RAM'im var. Artı olarak bir uygulama açmadıkça RAM kullanımım 1 GB üzerine çıkmıyor tarayıcı açıkken.

Aynı cihazla Windows'ta video izlerken bile kasmasına rağmen Linux'tayken 2 GB RAM'in 1 GB'si bile dolmuyor.

Z3735F ve 2 GB RAM ile Mint güzeldi hocam, akıcı çalışıyordu, yani Windows'un yapamadığını yaptı demeyeceğim ama keşke hiç bulaşmasaydım da demiyorum. Benim mevzum şu insanlar şu anda Linux ile genelde şu şekilde tanışıyorlar;
Konu: Arkadaşlar elimde eski bilgisayar var ne yapmalıyım ne yükleyeyim Windows 7 iyi midir? Hala kullanılır mı?
Cevap: Hayır artık güncel değil Linux yükle...
Konunun devamı: Ya arkadaşlar yükledim bunda şu nasıl yapılıyor, şunu nasıl ayarlıyacağım, internete bağlanmadı, ya ses gelmiyor vs.
eski cihazlarla artık Linux topluluğu bile uğraşmıyor(bahsettiğim cihazlar 2010 öncesi) o cihazların hakkı artık yavaştan kalkıp hurdalıkta geri dönüşüme katılmak, ama bizim ülkede ne yazık ki hiçbir şey atılamıyor.

Steam'in en iyi oyun platformu oldugu ortada ve Linux'a destek veriyor. Bu ne anlama geliyor acaba?

Steam Deck olmasa umurlarında olmayacak. Bence Lavux'dan çok kendilerini düşünüyolar. Gene de iyi işler başarıyolar tabii ki.

Son düzenleyen: Moderatör:
Proton wine modu olunca benim eşgal : )
Modu degil forku, aksini iddia etmedim.

Arkadaşın canı sıkılmış Linux kullanıcaları ile uğraşayım diyor kısacası, zaten oyun oynayan Dual boot yapıyor genelde artık.
Biliyorum dostum, Zaten Arif0 bir saka haline geldi bizim icin :D Önceki konularina bakarsan anlarsin.

Steam Deck olmasa umurlarında olmayacak. Bence Lavux'dan çok kendilerini düşünüyolar. Gene de iyi işler başarıyolar tabii ki.
Tamam, Steam Deck'de niye Linux var?

Arkadaşın canı sıkılmış Linux kullanıcaları ile uğraşayım diyor kısacası, zaten oyun oynayan Dual boot yapıyor genelde artık.

Ya ben Lavux kitlesi gibi bir kitle görmedim daha. Windows kullananlara sövsem (ki dünyanın %75'i oluyor) umurlarında olmaz herhalde. En son feministler bu kadar tilt oluyordu.
@202 de sağ olsun hiç üşenmiyor gecenin bu saatinde.

@202 hocam tablete Linux kurmaya çalışan 2. deli siz miydiniz?(not: 1. benim)
Evet hocam benim :D
IMG_20230723_003237.jpg

Telefonumda da Ubuntu var bu arada.
Ya ben lavux kitlesi kadar tilt bi kitle görmedim daha. Windows kullananlara sövsem (ki dünyanın %75 i oluyor) umurlarında olmaz herhalde. En son feministler bukadar tilt oluyodu.
@202 de saolsun hiç üşenmiyo gecenin bu saatinde.
Evet konu Linux ise her gun her saat varim😍😍

Tamam, Steam Deck'de niye Linux var?

Beceremediler. Sonra da “aaa biz kendi sistemimizi yaptık aslında” deyip Lavux'a sığındılar. Çinli firmalar bile (Ayaneo'dan bahsediyorum) Valve'dan daha iyi yaptılar. Şu anda ASUS ROG Ally'dan 50 dolar düşüğe satıyolar konsollarını.

Yeni konular

Geri
Yukarı