Neden Yanlış Bilgilendirme Cezası Aldım?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
@Ercan OZAN Ana fikri algılayamadan yorum yapmayın. Konu farklı.

Henüz hiçbir kanır gelmedi, attığın 2010 haberinde bile bu gleneğin tartışmalı bir gelenek olduğu, yasaklanma ihtimalinden falan bahsediliyor.

Senin savunduğun görüş ise X'e tepki gösteren hayvanseverler bunu spor olarak görüyor.

İstediğim şey çok basit, bu olayı spor olarak gören hayvanseverleri göster bize.
Kanıtları yargılamak haddine değil. Bana söylediğini yaptım ve kanıtladım. Senin de herkes önünde uyarımı kaldırmanı bekliyorum. Aksi taktirde bunu gidip Ali Güngör'le de konuşurum ki bir daha böyle insanların ''öznel düşüncelerini'' kendi öznel düşüncelerinle yorumlayıp haksızca yetki kullanma.

Hala diretiyorsun, hala bildiğini okuyorsun. İnsan döner bir ön yargısız şekilde okur, düşünür, düşünür... Ama yok, büyük şeyler istiyorum gibi.

Al, bir daha oku :) İstersen Avrupa'da yaşayan arkadaşlarıma da mesaj atayım, anlatsın sana olayı :)

Screenshot_5.png

Şahsi görüşüm her hayvansever kültürlü değil. Düşünceli, bilgili bir hayvansever bunu spor olarak höremez ama ortalıkta kediye, köpeğe mama bırakıyorum diyerek geçinen hayvanseverler illa buna spor derler. Bu bir onların gözünde spor fakat insanı olan biri gözünde caniliktir ve vahşettir.

Çünkü hayvanseverliğin içi tamamen boşaltıldı. Bu kelime bütün hayvanları kapsayan bir kelime olmasına rağmen, bazı canlılar hayvan olarak değil mal olarak görülüyor. Bu yüzden her şekilde kullanmayı kendimizde hak olarak görüp sonra "başka" hayvanlar üzerinden vicdan yapıyoruz. Sonra da kendimizi hayvansever olarak görmekten hoşlanıyoruz. Gerçek anlamda hayvanları düşünen yüzde çok çok düşük. Zaten bu yüzden evcilleştirilen ve bizlere en yakın olan misal kedi köpek için bile düzgün kanunları çıkartacak bilinçli kitleyi oluşturamıyoruz.

O mesajdan bu anlamı çıkarmak büyük başarı cidden. Arkadaşlar 2 dakika müsaade edin, aksi taktirde @dogant kendi kafasına göre yine mesajlarımı çarpıtmaya başladı.

Benim o mesajda dediğim şu. Avrupa'da bu geleneği izleyen insanlar bunu milli spor ve gelenek olarak görüyorlar ve çocuklarına dahi bunu öğütleyip izlettiriyorlar.

Avrupa'daki hayvanseverler ise bunun spor değil, vahşet olduğunu savunuyor. Bunu ben de böyle kabul ediyorum. Fakat Avrupa'daki ilk tayfa bunu spor olarak kabul ediyor ve adına spor denmesi bu sebeple yanlış değildir.

Hayvanseverlerin bunu spor kabul etmemesi, gelenek veya spor olmadığı anlamı çıkarmaz.
Hayvan katliamı yapıyorlar diye ortaya çıkan kitle bunu spor olarak görüyor diyorsun. Bahsettiğin kitle Türkiye'deki kitle.

Bu kitle kimdir?
1575804297753.png

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    7,3 KB · Görüntüleme: 56
Çünkü hayvanseverliğin içi tamamen boşaltıldı. Bu kelime bütün hayvanları kapsayan bir kelime olmasına rağmen, bazı canlılar hayvan olarak değil mal olarak görülüyor. Bu yüzden her şekilde kullanmayı kendimizde hak olarak görüp sonra "başka" hayvanlar üzerinden vicdan yapıyoruz. Sonra da kendimizi hayvansever olarak görmekten hoşlanıyoruz. Gerçek anlamda hayvanları düşünen yüzde çok çok düşük. Zaten bu yüzden evcilleştirilen ve bizlere en yakın olan misal kedi köpek için bile düzgün kanunları çıkartacak bilinçli kitleyi oluşturamıyoruz.
Ay köpeklere mama verirdirmiyorsunuz ne kötü mahalle. Kediye başlicam artık zaten. Bu kadar düşünceli bir milletsek ilk başta caniliği bıraksınlar.

Mesele Jira'nın veya dogant'nin dediklerinin doğru olup olmaması değil, konu dışı bölümünde, kullanıcıların kişisel düşüncelerini yazdığı konular oluyor genelde bu da onlardan birisi. Yani bir doğruluk veya gerçeklik aranmayacak bir konu, dolayısıyla yanlış bilgilendirme gibi hususta olamaz.

O mesajdan bu anlamı çıkarmak büyük başarı cidden.
O anlam çıkabiliyor ki uyarı verilmiş. Avrupa'daki insanlar diye belirtmediğin için Türklerin oradakini spor olarak gördüğü anlamı çıkmış. Bu tür hassas konularda mesajlar açık ve net yazılmalı.

İlk cümlede bahsi geçen topluluk ne olabilir?
Türkiye'de olsa hayvan katliamı diyecek kesimden bahsetmiş.
Bu olabilir. Hayvanları sevmese de buna katliam diyecek kişiler var. Kendimin de bunlardan biri olduğunu belirttim. Benim görüşüm 1, can almak katliamdır. Vahşice, acı çektirerek olsun ya da olmasın. 2, hayvanlara eşit muamele edilmeli. Böceği öldürmen sorun değilse kutup ayısını da öldürebilirsin. Daha doğrusu öldürebilmelisin ve böcek öldürmendeki gibi kimsenin umurunda olmamalı.

Keşke konuyu sadece ikimizin cevap verebileceği şekilde ayarlasaydın da konu birbirine girmeseydi. Bak yazdıklarımız kaynıyor arada. Yetkiler iyi yönlü de kullanılabiliyor :)

Hayvan katliamı yapıyorlar diye ortaya çıkan kitle bunu spor olarak görüyor diyorsun. Bahsettiğin kitle Türkiye'deki kitle.
Ben orada Türkler'den bahsetmiyorum, anlamıyor musun? Avrupa'lıların Türkler hakkında düşündüklerinden bahsediyorum.

Aynı gelenek ve spor bizde olsaydı, Avrupalılar bunu spor olarak değil vahşet şeklinde alaycı şekillerde yargılarlardı. Ama kendilerine gelince masumca spor diyebiliyorlar. Hatta biraları ve çerezleriyle çocuklarını alıp haftasonu geçirebiliyorlar. Anladın? :)
O anlam çıkabiliyor ki uyarı verilmiş. Avrupa'daki insanlar diye belirtmediğin için Türklerin oradakini spor olarak gördüğü anlamı çıkmış. Bu tür hassas konularda mesajlar açık ve net yazılmalı.
Sana cevap vermiyorum.

Mesele Jira'nın veya dogant'nin dediklerinin doğru olup olmaması değil, konu dışı bölümünde, kullanıcıların kişisel düşüncelerini yazdığı konular oluyor genelde bu da onlardan birisi. Yani bir doğruluk veya gerçeklik aranmayacak bir konu, dolayısıyla yanlış bilgilendirme gibi hususta olamaz.
Bu bilinçli olarak yapılan bir itibarsızlaştırma saldırısıdır. Kurallar bütün alanlarda geçerli. Aynı mantık ile konu dışı bölümünde kimseye hiçbir şekilde uyarı vermemiz, buradaki mesajları düzenlememiz lazım.

Ben hayvan sevmem ama şiddete karşıyım. Evde kuş var 4 yıl boyunca uğraştım sırf "Fenerbahçe" desin diye. Nir bile demediği için kuşu sinir ediyorum. Ama canını almıyorum.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı