Neden Yanlış Bilgilendirme Cezası Aldım?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Keşke konuyu sadece ikimizin cevap verebileceği şekilde ayarlasaydın da konu birbirine girmeseydi. Bak yazdıklarımız kaynıyor arada. Yetkiler iyi yönlü de kullanılabiliyor :)

Ben orada Türkler'den bahsetmiyorum, anlamıyor musun? Avrupa'lıların Türkler hakkında düşündüklerinden bahsediyorum.

Aynı gelenek ve spor bizde olsaydı, Avrupalılar bunu spor olarak değil vahşet şeklinde alaycı şekillerde yargılarlardı. Ama kendilerine gelince masumca spor diyebiliyorlar. Hatta biraları ve çerezleriyle çocuklarını alıp haftasonu geçirebiliyorlar. Anladın? :)

Sana cevap vermiyorum.
Tamam ben de bahsettiğin topluluğu göster diyorum. Türkiye'de hayvan katliamı yapılıyor diye ortaya çıkıp, boğa güreşleri için spor diyen kitleyi merak ediyorum.

İstediğim şey gayet açık ve net ve senin cümlen de öyle. Olayı uzatmanın mantığı yok.

İlk cümlede bahsi geçen topluluk ne olabilir?
Hayvan katliamı yapılıyor diye ortaya çıkan topluluk bu olayı spor olarak görüyormuş. Ben de o topluluğu görmek istiyorum.

Burada insanları kafasına göre itibarsızlaştırıyor. Hayvan haklarını savunan insanlara iftira atıyor.
Hayvansever topluluğu dememiş ki. Sosyal medya topluluğu demiş.

Şöyle ki adam hayvansever topluluğunda değil veya bir kap su bile koymaz kapısının önüne fakat sosyal medyada bir hayvan katliamına hayvanseverlerin tepkisine, bu su bile koymayan kişilerde dahil olup hayvanlar katledilmesin diyor. Jira burada o topluluktan bahsetmiş.

Kanıt demişsiniz sürekli peki siz kanıtlayabilir misiniz Jira'nın bahsettiği "sosyal medya topluluğunu" "hayvanseverler" olduğunu?

@dogant
Jira doğru söylüyor.

Dosya Ekleri

• Screenshot_20191208-142934.jpg
    Screenshot_20191208-142934.jpg
    241,5 KB · Görüntüleme: 87
Bu bilinçli olarak yapılan bir itibarsızlaştırma saldırısıdır. Kurallar bütün alanlarda geçerli. Aynı mantık ile konu dışı bölümünde kimseye hiçbir şekilde uyarı vermemiz, buradaki mesajları düzenlememiz lazım.
Neyin itibarsızlaştırması? Bana böyle bir yakıştırma yapmak senin haddine mi? Bunu biz desek cezası uygunsuz uslup, farkında mısın? Yazım yanlışı ile nesnel olmayan bir konuda verilen yanlış bilgilendirme cezasını da bir tutmak için en az senin kadar önyargılı biri olmak lazım.

O mesajdan bu anlamı çıkarmak büyük başarı cidden. Arkadaşlar 2 dakika müsaade edin, aksi taktirde @dogant kendi kafasına göre yine mesajlarımı çarpıtmaya başladı.

Benim o mesajda dediğim şu. Avrupa'da bu geleneği izleyen insanlar bunu milli spor ve gelenek olarak görüyorlar ve çocuklarına dahi bunu öğütleyip izlettiriyorlar.

Avrupa'daki hayvanseverler ise bunun spor değil, vahşet olduğunu savunuyor. Bunu ben de böyle kabul ediyorum. Fakat Avrupa'daki ilk tayfa bunu spor olarak kabul ediyor ve adına spor denmesi bu sebeple yanlış değildir.

Hayvanseverlerin bunu spor kabul etmemesi, gelenek veya spor olmadığı anlamı çıkarmaz.

Kusura bakmayın ama gerçekten öyle bir anlam da çıkıyor. Avrupadaki kişiler hakkında bir şey diyemem. Ama atılan görseldeki yazıda, Aynısı Türkiyede olsa diye başlayıp Avrupa sevicilerinden bir yorum bekliyorum diye noktalanan bir yazı var.

Yani konuda 2 ayrı nokta mevcut.

Bir tanesi dünyanın bunu spor olarak görüp bira çerezlerle kahkahalarla izlediğine dair bir iddia.

İkincisi Türkiye'de olsa vahşet diyecek sosyal medya topluluğunun boğa güreşlerine laf etmeyip üstüne spor dediklerine dair bir iddia. Kurbanı vahşet gören kaç insan boğa güreşlerini spor olarak görüyor?

Yani o mesajdan bu anlamı çıkartmak büyük başarı değil. Tartışmaya bile açık olmayacak şekilde fazlasıyla net görünüyor.

Ancak sırf bu yüzden yanlış bilgilendirme uyarısı yerine bunu tartışarak ve bu iddiaların doğruluğuna dair başka kanıtlar ortaya konulması istenebilir. Bana göre yanlış bilgilendirme yapılması gereken bir yazı değil.

Bu bilinçli olarak yapılan bir itibarsızlaştırma saldırısıdır. Kurallar bütün alanlarda geçerli. Aynı mantık ile konu dışı bölümünde kimseye hiçbir şekilde uyarı vermemiz, buradaki mesajları düzenlememiz lazım.
Kusura bakmayın ancak kimseyi itibarsızlaştırma çabam yok, mesajları inceleyip tamamen kendi bakış açımdan baktım olaya. Herhangi bir taraf durumum yok.

Aynısı Türkiye'de olsa hayvan katliamı yapılıyor diye ortaya çıkacak sosyal medya topluluğu nedense yıllardandır Avrupa'da yapılan bu ''spor'' konusunda görmezden gelip, spor diyebiliyor.
Sosyal medya topluluğu = hayvanseverler değil. Bunu bir kafanızdan silin. Bu olaya spor diyen bir hayvansever varsa o hayvansever değildir zaten. Sizin olayı kendinize göre çarpıttığınız yer burası. Net anlam kazandırılmayan yerden açık bulup saldırmaya geçmişsiniz, tebrikler.
Eski zamanlarda gladyatör dövüşünü anlayabiliyorum ama bu yüzyılda böyle bir olay spor değil, sadistliktir sadece. İnsanlar da biralarını, çerezlerini, yemeklerini alıp 5-6 tane boğanın katliamını kahkahalarla birlikte izler. Dünya böyle bir yer.
Bizzat İspanya'da ve Fransa'da yaşayan arkadaşlarımdan aynılarını duydum. Açıp seyircilere bakarsanız da görürsünüz.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı