Ölümden sonra yaşam var mı?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Arkadaşlar inanırsınız inanmazsınız beni ilgilendirmez kendi görüşünüzdür, saygı duyarım ama; Ben şuna inanırım ALLAH ile kulun arasına kimse giremez, kaldı ki şarlatanlar ve şeyh şıh takımı hiç. Din Dogmatik bir şeydir, bu dogma onun saflığını ve temizliğini sağlar, bence herkes ama ölmeden önce ama ölüme az kala vah tüh diyecektir cezasını veya mükafatını herkes benim inancıma göre HAK katında görecektir, bırakın isteyen inansın isteyen inanmasın.

Bu size yeter;

Hoca kavramı:

Eski dönemlerde, okuma yazma oranı az olduğundan dolayı, insanlar Kur' an ı anlamak ve diğer ilimler de (Tıp, Tefsir, Tasavvuf vb.) öğrenmek için bu tür büyüklere ihtiyaç duyardı. Şeyh Ede Balı, Yunus Emre, Mevlana bunlara örnektir.

(Yanlış anlamayın, size karşı değil, sadece ''gerçek hocanın'' tanımını yaptım

Şeyh kavramı eski zamanlarda Hak ile kul arasına giren değil, kul' a hakkı gösterendi. Lütfen, dikkat edelim. Her ben şeyhim, hocayım diyen, hoca ve şeyh değildir...

Arkadaşlar inanırsınız inanmazsınız beni ilgilendirmez kendi görüşünüzdür, saygı duyarım ama; Ben şuna inanırım ALLAH ile kulun arasına kimse giremez, kaldı ki şarlatanlar ve şeyh şıh takımı hiç. Din Dogmatik bir şeydir, bu dogma onun saflığını ve temizliğini sağlar, bence herkes ama ölmeden önce ama ölüme az kala vah tüh diyecektir cezasını veya mükafatını herkes benim inancıma göre HAK katında görecektir, bırakın isteyen inansın isteyen inanmasın.
Ağzına sağlık.
Barışacak bir durumumuz yok :) Ön yargımda yok arkadaşa karşı. Biz yaratılanı severiz, yaratandan ötürü.
Zaten kavga etmedik ki barışalım. (y)

Biraz sakin olun. Karşınızdaki kişiye kafir demek o kadar kolay değildir...

Birisi çıktı ateistim dedi eyvallah ama kur~an derindir anlayamazsın sana tam olarak bu anlatır derse zaten kafirdir hatta ötedir.

İnanıyorsanız Allah'ın kitabından öte kitap var mı? Bir şeyi iyi bilirim oda haddimdir, eğer haddimi aştımsa mutlaka sebebi vardır.

Ben dualarımda hep Allah'tan isterim ve Şefaat Ya ResulAllah bile demem, diyemem çünkü yaratan dururken kulundan isteyemem, burada da durum aynı yaratanın kitabı anlaşılmaz ama bir alimin söz de kalbime okundu diyerek yazdığı komedi anlaşılırmış. O zaman kalbine okunan ayettir o zaman bu zaat peygamberdir hayda bizim son peygamberimiz o zaman son peygamber değilmiş. Sonuç bu hatta bu zaat mesihte olabilir deccal de atatürktür bir gözü körmüş ya.

Neyse konuyu dağıtmayım ama yeminle biri çıktı bana mesihi ve atatürk deccal ilişkisi i canlı kanlı anlattı, hemde şuanki bir partinin genel başkanının babası.

Şimdi bu sözde kitabı tavsiye eden kişiyle fetöcülerin arasında fark var mı yok mu? Bi taraf fetöcü diğer taraf nursici bence.

Birisi çıktı ateistim dedi eyvallah ama kur~an derindir anlayamazsın sana tam olarak bu anlatır derse zaten kafirdir hatta ötedir.

İnanıyorsanız Allah'ın kitabından öte kitap var mı? Bir şeyi iyi bilirim oda haddimdir, eğer haddimi aştımsa mutlaka sebebi vardır.

Ben dualarımda hep Allah'tan isterim ve Şefaat Ya ResulAllah bile demem, diyemem çünkü yaratan dururken kulundan isteyemem, burada da durum aynı yaratanın kitabı anlaşılmaz ama bir alimin söz de kalbime okundu diyerek yazdığı komedi anlaşılırmış. O zaman kalbine okunan ayettir o zaman bu zaat peygamberdir hayda bizim son peygamberimiz o zaman son peygamber değilmiş. Sonuç bu hatta bu zaat mesihte olabilir deccal de atatürktür bir gözü körmüş ya.

Neyse konuyu dağıtmayım ama yeminle biri çıktı bana mesihi ve atatürk deccal ilişkisi i canlı kanlı anlattı, hemde şuanki bir partinin genel başkanının babası.

Şimdi bu sözde kitabı tavsiye eden kişiyle fetöcülerin arasında fark var mı yok mu? Bi taraf fetöcü diğer taraf nursici bence.
Hocam yine de kafir denmez, Allah gönlüne iman nuru versin denir. Kafir demek öyle kolay değildir.

Beni anladığınızı ummaktayım. (y)

Sizi anlıyorum, ama içimden geçeni Allah biliyor, benim için o kişi yoldan çıkmış büyük bir sapıklık içinde ve Kur~an için o anlaşılmaz onun yerine bunu oku dediyse Hz.İbrahimin çakallar için ettiği duayı etmek istiyorum. "Rabbim onu ıslah etsin"

İnsanlar bazen ''cool'' görünmek için, ''ateistim'' der. Şunu biliniz ki eğer bunu için ateistim diyorsanız, biran önce, zaman geçmeden Allah`ın dini İslama dönmeniz gerekir. Hatta lafımı geri alıyorum ki, Kur`an-ı okuyarak onu öğrenmeniz tanımanız ve onun hakkında bilgi sahibi olup, öyle karar vermeniz daha mantıklı olacaktır. Emin olun, biraz okuduğunuz zaman, ''Ben neden böyle düşündüm'' diyeceksiniz. Ben bu lafımı burada söylerim, siz ilgilenmeye bilirsiniz ama zamanı gelince ''keşke'' kelimeleri yeterli olmayacak...

Konuya kilit vurulmadan 1-2 kelime yazayım ilgimi çekti :) Şimdi eğer ölümden sonra yaşam olmasa ben neden dünya kurallarına göre yaşayayım ? Yani zina yaparım hırsızlık yaparım nasıl olsa öbür taraf diye birşey yok. Hapishaneye atarlar kaçmaya çalışırım canımı sıkanı öldürürüm yine hapise girerim ya orada çürürüm ya da yine kaçmaya çalışırım. Kaçabilirsem ne olacak ? Dünya üstündeki milyonlarca mikroptan sadece biri. Daha fazlası değil. İşte dünya böyle işlemiyor. Benim düzgün yaşama gibi bir şansım da var. Neden ? Çünkü iradem var. İradeyi de Allah vermiştir. Bize seçim hakkı sunuyor. Biz de iyisiyle kötüsüyle değerlendiriyoruz. Yaptığımız şeylere göre değerlendirileceğimiz bir mahkeme var. Kuran-ı Kerim kitabımızı oku. O kadar kanıt sunduk, hala inanmazlar mı ?

Şimdi eğer ölümden sonra yaşam olmasa ben neden dünya kurallarına göre yaşayayım ? Yani zina yaparım hırsızlık yaparım nasıl olsa öbür taraf diye birşey yok. Hapishaneye atarlar kaçmaya çalışırım canımı sıkanı öldürürüm yine hapise girerim ya orada çürürüm ya da yine kaçmaya çalışırım. Kaçabilirsem ne olacak ? Dünya üstündeki milyonlarca mikroptan sadece biri. Daha fazlası değil.
Bu dediğinize katılmıyorum. Tanıdığım ateistler zina yapmıyor, yalan söylemiyor, çalmıyor adeta ideal bir müslüman hayatı yaşıyor ama tek farkı var, inanmıyor. Çevremde müslümanım diye gezip zina yapan, hırsızlık yapan, dedikodu yapan çok kişi var. Dediğiniz gibi irade var ama bu irade ister inansın ister inanmasın herkeste var. Bir kişi inanmıyorsa, zina yapar, hırsızlık yapar diye birşey yok. İnanmasa bile o kişinin de bir vicdanı var. Önemli olan insan olmak.

Bu dediğinize katılmıyorum. Tanıdığım ateistler zina yapmıyor, yalan söylemiyor, çalmıyor adeta ideal bir Müslüman hayatı yaşıyor ama tek farkı var, inanmıyor. Çevremde Müslümanım diye gezip zina yapan, hırsızlık yapan, dedikodu yapan çok kişi var. Dediğiniz gibi irade var ama bu irade ister inansın ister inanmasın herkeste var. Bir kişi inanmıyorsa, zina yapar, hırsızlık yapar diye bir şey yok. İnanmasa bile o kişinin de bir vicdanı var. Önemli olan insan olmak.
Evet, ama (bizim düşüncemizde) inanmadıktan sonra bir işe yarar mı?

Ayrıca arkadaş ateistler için konuşmamış, ortaya söylemiş...

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı