Ölümden sonra yaşam var mı?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
İnsanlar fikir üretiyor, sohbet ediyor, rahatlıyor. Tek kapıdan bakmayın.

Tabi ''sohbetin değerini'' anlamak için sosyalde bayağı bir bulunmak gerekiyor.

Konu Dışı'nda ne konuşulacağını belirleyecek kişi değilim, istenilen konu konuşulur ancak tartışma inanan-inanmayan atışmasından ileri gidememiş. Burada Kur'an okuyan insanlar, dinden bir nebze anlayan insanlar olabilir ancak ilk sayfada yer alan, evrim hakkında yazılanı (maymungiller...) yazan kişinin evrim hakkında veya bilimin kendisi hakkında çok bir şey bildiğini düşünmüyorum. Bir konu hakkında yeterince bilgi sahibi olmayınca susmasını bilmeli kişi.

O zaman sunu soracağım sana, Allah'tan direkt benle alakali herhangi bir sey mi duydun?
Yine sacma sapan kesin konusmalar iste.

Yine soyluyorum dostum. Emin olmadiginiz sey hakkinda kesin konusmayin. Allah'in iradesini %100 olarak nerden biliyorsun? Peygamber misin ? Yoksa allah sen misin?

Herkes kendi yasayisi hakkinda dusunsun kardesim. Ben korkaklik yapmadim diye gelip tipin biri bana mikrop diyemez.
Fikrime ters düştün, sesimi çıkarmadım;
Allah' a egoist dedin sesimi çıkarmadım;
Müslüman kesime yobaz dedin, e yeter artık!

''Nereden biliyorsun'' ne demek yahu? Kur' an ı Kerim yemek kitabı mı sence? Bu söylediklerimin hepsinin karşılığı Kur an da var. Hem ileri geri konuş hem de yobaz de. Bence biraz sakin ol...

Konu Dışı'nda ne konuşulacağını belirleyecek kişi değilim, istenilen konu konuşulur ancak tartışma inanan-inanmayan atışmasından ileri gidememiş. Burada Kur'an okuyan insanlar, dinden bir nebze anlayan insanlar olabilir ancak ilk sayfada yer alan, evrim hakkında yazılanı (maymungiller...) yazan kişinin evrim hakkında veya bilimin kendisi hakkında çok bir şey bildiğini düşünmüyorum. Bir konu hakkında yeterince bilgi sahibi olmayınca susmasını bilmeli kişi.

Her dinin bir sonu var, kendince. Biz onu tartışıyorduk.

Ayrıca inanç tartışmasından ileriye gitmemesi normal, zira buradaki kimse ilahiyat profesörü değil...

Fikrime ters düştün, sesimi çıkarmadım;
Allah' a egoist dedin sesimi çıkarmadım;
Müslüman kesime yobaz dedin yeter artık!

Nereden biliyorsun ne demek yahu? Kur' an ı Kerim yemek kitabı mı sence? Bu söylediklerimin hepsinin karşılığı Kur an da var. Hem ileri geri konuş hem de yobaz de. Bence biraz sakin ol...

Seninle basindan beri konusuyoruz sana yobaz dedim mi?

İnsan gibi yazdin bende sana insan gibi yazdim.
Ama elemanin biri mikroptan dedi ve ben ona yobaz dedim. Cunku yazdigi sey tam
Anlamiyla yobaz bir dusunce. Seni gocunduran ne? Musluman kesimi nerden uyduruyorsun? Butun muslumanlar yobaz mi dedim? Sacmalama!

Biraz ağır, hatta hakarete yakın bir cümle değil mi bu? Ensest demek...

Bunu ben söylemiyorum yalnız, inanışınız söylüyor. Bu kadar rahatsız olduysanız inancınızı sorgulamanızda fayda var. Burada bir hakaret söz konusu değil.

Emin ol sen de birazdan o yazım yanlışlarının hesabını vereceksin :D

Yazım yanlışından ziyade alenen tehditten dolayı 10 yıl uzaklaştırıldı kendisi. Çok hoşgörülüler.

Çocuk gelinlerden rahatsız olmazlar. Tecavüzden rahatsız olmazlar. Çocuk istismarından rahatsız olmazlar. Ağaçların kesilmesinden, doğanın katledilmesinden, kadınların dayak yemesinden, insanların boğazının kesilmesinden rahatsız olmazlar.

Ama inanışlarının temelinde ensest ilişki olduğunu söyleyince rahatsız olurlar...

Size "maymundan mı geliyorsunuz" gibi evrimsel bir soruyu hakaret alt metni ile sormalarında sorun yoktur ama...

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı