Mexy1864

Hectopat
Makaleler
3
Merhaba. 7. sınıfım. Sınıfta 3 akran zorbası var. Milletin kalemliğini çalıp saklıyorlar. Bulunca da almamızı engelliyorlar. kimisinin suluğunu çalıp uzak yerlere gömüyorlar. Omuz atıyorlar, sonra da sen attın diye bağırıyorlar. Çelme takıyorlar. Çok sinirim bozuldu. Hemen hemen herkes de şikayetçi. Sınıf rehber öğretmeni sadece kendisinin uyardığını söylememizi isteyerek yetiniyor. Müdür yardımcısına gittim, sınıf rehber öğretmeninin dersinin olduğu bir zaman herkes elini kaldırsın ve şikayet etsin dedi. Millete söyledim ama çoğu umursamadı. Umursamayanlar ya kendilerine bulaşmadıkları, ya da şikayet etmeye korkanlar. Velilerim ise bulaşma diyor. Ne yapmalıyım?

Bu olanları ailenize anlatın. Öğretmenlerinize ve özellikle müdür yardımcınıza bildirdiğiniz halde buna müdahale edilmiyorsa bu öğretmenlerinizi Cimer veya Milli Eğitim Bakanlığına şikayet edin. Sonrasında paşa paşa ilgilenirler.

Bu olanları ailenize anlatın. Öğretmenlerinize ve özellikle müdür yardımcınıza bildirdiğiniz halde buna müdahale edilmiyorsa bu öğretmenlerinizi Cimer veya Milli Eğitim Bakanlığına şikayet edin. Sonrasında paşa paşa ilgilenirler.
Aileme anlatıyorum ama onlar da bulaşma demekle yetiniyor.

Sınıfı değiştiremezmisiniz hocam?
Sınıfı değiştirmekten daha çok zorbalık yapanların sınıfımızdan gitmesini istiyorum. Ben gitsem bile başkalarına yapmaya devam edecekler. Herkes için çözüm olsun istiyorum. Ama çok zorda kalırsam ve babamı ikna edersem belki.

Tanıdık bir büyüğünüz varsa dövdürebilirsiniz😃 Şiddet çözüm değildir ama her zaman değil.

Bütün sınıfın imzasıyla bir dilekçe yazıp verebilirsiniz, biz yapıyorduk.
işe yaramıyordu ama

Bütün sınıfın imzasıyla bir dilekçe yazıp verebilirsiniz, biz yapıyorduk.
işe yaramıyordu ama
Bence bizde işe yaramaz. Ben en iyisi Pazartesi gününü bekleyeyim. Sınıf rehber öğretmeni sorunu çözmek adına tutanak vs. tutmazsa ya da biraz bile olsa çıkışmazsa bu zorbalara, bu durumda müdür yardımcısına gideyim. Umarım disiplinlik olurlar.

Bence bizde işe yaramaz. Ben en iyisi Pazartesi gününü bekleyeyim. Sınıf rehber öğretmeni sorunu çözmek adına tutanak vs. tutmazsa ya da biraz bile olsa çıkışmazsa bu zorbalara, bu durumda müdür yardımcısına gideyim. Umarım disiplinlik olurlar.
Sözü geçen ve bu işin peşine düşecek bir öğretmenle anlaşıp o kişilerin yaptıklarını takip edebilirsiniz. Hoca da disipline gitmelerine yardımcı olabilir.

Sözü geçen ve bu işin peşine düşecek bir öğretmenle anlaşıp o kişilerin yaptıklarını takip edebilirsiniz. Hoca da disipline gitmelerine yardımcı olabilir.
Ben en iyisi müdür yardımcısına gideyim. Gelişmelerden haberdar edeceğim sizi. Umarım dayak atmam.

Anlatmayı unutmuşum. O tiplerle alakalı hocalar şikayetçiymiş. Sınıf rehber öğretmeni baya sinirlendi. Üstüne bunları da söyleyince iyice sinirlendi. Bir vukuat daha olursa disipline gideceklermiş. Ama dersten sonra bana gelip "sen de her şeyi şikayet etme" dedi. Ama ben 40 yılın başı bir şikayet ettim. Ona bile çok şikayet ediyorsun diyorsa aklından şüphe duyarım. Zorbalık açısından biraz iyi oldu ama şımarmaya devam ediyorlar.
@madelyn & @701600 & @530546

Son düzenleme:

Geri
Yukarı