Okulda şiddet görüyorum

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Hemen şiddete girmeden önce korkutmaya yönelik ve senin yalnız olmadığını gösterecek durumlar oluşturmak en mantıklısı gibime geliyor. Böylece sana bulaşırsa kendisinin zararlı çıkacağı aklına gelmeli.

Bu tarz durumlar için okulların daha sert önlemler alması gerekiyor. Şu an ki okullar nasıl bilmiyorum ama görünen o ki yeterli önlemler yok.

Seni anlayacağını düşündüğün iyi iletişimin olan bir hocan varsa onunla da bu konuyu konuşabilirsin.

Zamanında bende ufak tefek bu durumlarla karşılaştım ancak pek zarar görmediğim için uzak durmaya çalıştım.

Ailenin imkanı varsa hem spor olması için hem de kendine daha çok güvenmek için kafana yatan bir savunma sporu eğitimi alabilirsin. Tabi bu uzun süreli bir çözüm olabilir ancak zaman içinde faydasını görürsün mutlaka.

Amerikada o yıl 13 milyon çocuğun zorbalık yaşadığını söylüyor bu belgeselde.

Son düzenleme:
Hemen şiddete girmeden önce korkutmaya yönelik ve senin yalnız olmadığını gösterecek durumlar oluşturmak en mantıklısı gibime geliyor. Böylece sana bulaşırsa kendisinin zararlı çıkacağı aklına gelmeli.

Bu tarz durumlar için okulların daha sert önlemler alması gerekiyor. Şu an ki okullar nasıl bilmiyorum ama görünen o ki yeterli önlemler yok.

Seni anlayacağını düşündüğün iyi iletişimin olan bir hocan varsa onunla da bu konuyu konuşabilirsin.

Zamanında bende ufak tefek bu durumlarla karşılaştım ancak pek zarar görmediğim için uzak durmaya çalıştım.
Saçmalık. Hocayla görüşmesi hiçbir şeyi yoluna sokmayacak. Arkadaşın 3 seçeneği var. Ya bulunduğu okulu değiştirecek ya bunlara arkadaşlarıyla güzel bir dayak çekecek ya da polise başvuracak.

Dostum senin yaşında kardeşim var. Senin başına gelenleri okuyunca benim burada gözüm döndü resmen. Bu tip olaylarda sessiz kalırsan daima ezilirsin. Kesinlikle doğru bir hareket değil ancak hakikatten sağlam bir sopa çekmek gerekiyor. Şahsen orta okulda olsun lisede olsun sivil hayatta olsun çok dayak yedim çok dayak attım ama anlamayan adama cidden çare olmuyor. Anladığım kadarıyla sessiz birisin ben de sessizdim sonra zıvanadan çıkardılar küfür edince. Tavsiyem de eğer kendin çözemiyorsan gözdağı verip diş geçiremiyorsan varsa bi tanıdık abin , kuzenin vs ona söyle. Tabii kavga çözüm değil şuanki aklım olsa kavga etmeden çözerdim başım çok ağrıdı çünkü kavgadan. Ancak en mantıklısı polise gitmek. Bu tipler de genel olarak mantar gibi türerler sağdan soldan ne olduğunu şaşırırsın o yüzden kavga falan edeceksen de tenhada etme biri çakıyı takar gençliğinden olursun.

Bütün lise hayatım boyunca hiç korkan veya ezilen taraf olmadım seni sessiz gördükleri için bu tavırları, yanımda bir arkadaş vardı ve çok sessizdi sürekli onunla uğraşırlardı, yanıma alınca onunla da uğraşmayı kestiler. Arkadaşların dediği gibi ya ailene anlat ya da karşılık ver.

ezilirsin. Kesinlikle doğru bir hareket değil ancak hakikatten sağlam bir sopa çekmek gerekiyor. Şahsen orta okulda olsun lisede olsun sivil hayatta olsun çok dayak yedim çok dayak attım ama anlamayan adama cidden çare olmuyor. Anladığım kadarıyla sessiz birisin ben de sessizdim sonra zıvanadan çıkardılar küfür edince. Tavsiyem de eğer kendin çözemiyorsan gözdağı verip diş geçiremiyorsan varsa bi tanıdık abin , kuzenin vs ona söyle. Tabii kavga çözüm değil şuanki aklım olsa kavga etmeden çözerdim başım çok ağrıdı çünkü kavgadan. Ancak en mantıklısı polise gitmek. Bu tipler de genel olarak mantar gibi türerler sağdan soldan ne olduğunu şaşırırsın o yüzden kavga falan
Hocam pisliği pislik yıldırır ben meslekteydim düne kadar okulu bıraktım bu aptal kekolar yüzünden, bana zarar vermediler ama okula gitme isteğim kalmadı öbür sene inşallah düz lisede başlayacağım bu kekoların başkalarını canından bezdirmesine içim gidiyor kardeşim. Ankaradaysa ben onları halledeceğim öbür hafta perşembe izinim var ağzılarını burunlarına sokacağım onların.

Al bunu bi kere yap korkarlar. Öldürmez.
Şaka yapıyorum bu arad aciddiye alma.

Merhabalar.
8. sınıf öğrencisiyim ve sürekli arkadaşlarımdan şiddet görüyorum.
Hiçbir şey yapmasam bile mazeret üretip şiddet gösteriyorlar.
Örneğin geçen ay çantamı alan birine geri verir misin dediğimde"sanki yedik"deyip boğazımı sıktı.
Bu olayı rehber öğretmenime söylediğimde tutanak tutmuştu ancak aynı kişi gelip bir daha şikayet edersen daha beter yaparım deyip tehdit etti.
Daha bu okul çıkışı merdiven den inerken ayağım takıldı ve yan sınıftan birine çarptım özür diledim ancak dinlemeyip vücudumu kum torbasına dönüştürdü.
Bunun gibi her gün çeşitli şeyler yaşıyorum.
Yardım ederseniz sevinirim. :)
hangi şehirde yaşıyosun burdakiler adam toplayabilir

Saçmalık. Hocayla görüşmesi hiçbir şeyi yoluna sokmayacak. Arkadaşın 3 seçeneği var. Ya bulunduğu okulu değiştirecek ya bunlara arkadaşlarıyla güzel bir dayak çekecek ya da polise başvuracak.

Düzgün üslup kullanırsak sevinirim. Saygı çerçevesinde tartışamıyorsak burada zorbalığa çözüm üretmeyelim.

Okul değiştirecek noktaya gelinmiş değil bu mu çözümün? Hemen dayak atmakta bir çözüm değil, karşılığında daha kötü sonuçlar da doğurabilir. Polise gitmek mi çözüm?

Şu an okulların durumunu veya o okulunu durumunu bilmiyorum. Bu yüzden öyle bir öneride bulundum. Olur veya olmaz.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı