Okulda zorbalığa uğruyorum

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Hayatı boyunca fiziksel olarak değil ama psikolojik ve duygusal olarak zorbalığa mağruz kalan bir insan olarak konuşacağım ve yardımcı olmaya çalışacağım sana öncelikle bunu ifade etmek istiyorum böyle bir durumda yapman gereken durumu ailene doğru bir dille açıklaman ardından ailenle birlikte okulun rehberlik servisine gidip durumu rehberlik servisine açıklaman oradan da öğretmenlerine açıklaman olacaktır. Eğer problemli bir okul değilse zaten gerekeni yaparlar emin olabilirsin sen beni daha da dövecek ya da daha da kötü üstüme gelecek diyip çekilirsen daha da çok üstüne gelir aksine ki geliyor öğretmenlerine ailene rehberlik servisine bildirdikten sonra da eğer arkadaş çevren sağlıklıysa ve çevrende cidden problemli insanlar yoksa sınıfındaki arkadaşlarına bu durumu anlatıp rehberlik servisine giderek ortaklaşa da şikayet edebilirsiniz bu sayede karşıdaki insanlıktan nasibini alamayan düzgün yetiştirilemeyen birey iflah olmuş olur lütfen savunman gereken noktada kendini savun ve açıkla aksi takdirde pişmanlık yaşarsın benim gibi.
Ben de hayatım boyunca zorbalığa maaruz kaldım ama dediğim gibi. Gerek fiziksel gerek sözsel olarak kendini savunacak. Bu zorbaların çoğu neredeyse hepsi yüreksizdir.

Böyleleri laftan anlamaz. Güçlüysen koyacaksın bir tane ağızlarının ortasına, güçlü değilsen okul yönetimine bildir, olmadı ailene bildir. Olmadı okul değiştir.

Bunlar fiziksel karşılıktan başka bir şey anlamaz. Mağara adamı çünkü onlar. Adam gibi oturup konuşamazsın öyle tiplerle.
Onun yaptığı cidden yanlış ama yüksek ihtimalle ortaokul çağındaki bir çocuk onunda problemleri olabilir ki belli ki var ileride belkide pişman olacağı davranışlar üzerinden ona da benzer tepkileri göstermek ne kadar doğru yanlışa yanlış ile mi karşılık vermek doğru sence?

Onun yaptığı cidden yanlış ama yüksek ihtimalle ortaokul çağındaki bir çocuk onunda problemleri olabilir ki belli ki var ileride belkide pişman olacağı davranışlar üzerinden ona da benzer tepkileri göstermek ne kadar doğru yanlışa yanlış ile mi karşılık vermek doğru sence?
Biz filmde yaşamıyoruz. Ayrıca ben geçmişimdeki zorbaların ağzına çakmadığım için pişmanım.

Merhaba arkadaşlar, artık bıktım ve sizden yardım istiyorum. Okulda bir çocuk var. Durduk yere dövüyor, durduk yere para istiyor ve sadece bana değil çoğu kişiye yapıyor. Ben 2 yıldır o okuldayım. O anasınıfından beri orada. Bugün bahçe plastik çatalı kırmış. Bıçak gibi sivri uç yapmış. Onunla gelip para ver para ver diye geldi. Bende savunmak için onun elini tuttum sonra o çatalı bırakıp iki eliyle boğazımı tuttu ve yere kapaklandım. Yerdeyken yine elini bırakmadı ve dizim kanadı. Müdür yardımcısına söylersem ve onu öğrenirse beni daha çok döver. Yardım edin. Bir de gözlüğümün camı hafif yerinden çıktı onun yüzünden. Bilen varsa nasıl oturturum bu ca mı?

Eki Görüntüle 1522399

İdarenin pek bir şey yapacağını düşünmüyorum dövüşmeyi deneyebilirsin ya da direkt testislerine vurabilirsin.

Merhaba arkadaşlar, artık bıktım ve sizden yardım istiyor

Onun yaptığı cidden yanlış ama yüksek ihtimalle ortaokul çağındaki bir çocuk onunda problemleri olabilir ki belli ki var ileride belki de pişman olacağı davranışlar üzerinden ona da benzer tepkileri göstermek ne kadar doğru yanlışa yanlış ile mi karşılık vermek doğru sence?

Hocam lise bu yıl bitti. Bir insan 7'sinde neyse 70'inde de aynısı oluyor.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı