Okulların açılması hakkında objektif düşüncelerim

Bu dönem de kapalı kalsa bir nesil cahil kalacak. Buna nasıl göz yumabiliyorsunuz?
Bir nesil de ölecek sevgili dostum belkide, siz buna nasıl göz yumabiliyorsunuz? Uzaktan eğitimle bir şekil de eğitim sağlanır. Ve gerçekten öğrenmek isteyen bir insan dinlerse öğrenebilir bu bir bahane ve engel değil, okulların açılmasını maskesiz bir şekil de okula gitmeyi ben de çok isterim fakat 20.000 vaka 300 küsür ölüm varken ne mantığı bu?

Uzaktan eğitimle bir şekil de eğitim sağlanır.
Sağlanmıyor efendim. Gerçekten öğrenmek isteyen insanlar ne demek ya? İyi bir liseye gidiyorum, uzaktan eğitimle bir şey anlamadık sınıfça. Seneye sınava gireceğim ben, sadece ben değil benimle beraber 2 milyon insan sınava girecek. Bir neslin geleceği söz konusu. 2021 YKS sınavındaki başarısızlıgı gördük hep beraber. Onlar sadece 1.5 sene gitmedi okula. Benim TYT temelim uzaktan eğitimle atıldı. Biz ne yapacağız bunu hiç düşünmüyor musunuz?

Dinlerse öğrenebilir ne ya? 11 senedir okula gidiyorum, o kadar dinlememe rağmen tüm dersleri öğrenemedim. Okulda bile zor öğrenirken uzaktan nasıl öğrenelim?

Sağlanmıyor efendim. Gerçekten öğrenmek isteyen insanlar ne demek ya? İyi bir liseye gidiyorum, uzaktan eğitimle bir şey anlamadık sınıfça. Seneye sınava gireceğim ben, sadece ben değil benimle beraber 2 milyon insan sınava girecek. Bir neslin geleceği söz konusu. 2021 YKS sınavındaki başarısızlıgı gördük hep beraber. Onlar sadece 1.5 sene gitmedi okula. Benim TYT temelim uzaktan eğitimle atıldı. Biz ne yapacağız bunu hiç düşünmüyor musunuz?

Dinlerse öğrenebilir ne ya? 11 senedir okula gidiyorum, o kadar dinlememe rağmen tüm dersleri öğrenemedim. Okulda bile zor öğrenirken uzaktan nasıl öğrenelim?
Bize gayette iyi anlatıldı, dinleyen bir öğrenci anlayabilir sizde ki durumu bilemem. Salgın yüzünden YKS'ye bir düzenleme yapılabilir, sen okula gideceksin diye başkaları ölmek ya da virüsle mücadele etmek zorunda değil dediğim gibi, eğitimi bir şekil de başka türlerde sağlamanın yolu varken ölümün yok. Önlemsizlik, tüm sınıf gruplarını aynı anda açmaları gibi saçmalıklardan bahsediyorum. Okulların açılmasına karşı değilim, 12'ler ve Üniversiteleri açabilirler mesela.

Şu an pansiyonun dışında hiç önlem olmadan oturuyoruz. Bana kimse önlemler iyi demesin.

IMG_20210909_201858.jpg

Bugün okula gittiğimde yanımdaki arkadaşımın temaslı olduğunu öğrendim. İşin komik tarafı da iki gün önce bizlere eğer korona olursanız sorumlusu okul değildir şeklinde bir belge imzalattılar. Daha ne diyebilirim ki... Ölelim de kurtulun ha?

Türkiye'ye hoş geldiniz hocam. 😓

Bence okullar açılmalı çünkü kimse uzaktan eğitimden bir şey anlamıyor. Ama açılsın dediysek böyle mi açılsın dedik. Gerekli önlemler alınarak açılsın dedik.

Buradaki asıl sıkıntıda bu zaten. Eğitimimi terkedeceğiz? Yoksa ekonomi ya da sağlık mı? Bazı alanları terk etmek yerine bir denge oturtulmalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı