Okumak istemiyorum

Bildirim gelmemiş şimdi gördüm kusura bakmayın. Öncelikle kendi sağlığımı düzeltmek istiyorum sonrasında ya yazılım ile alakalı bir şeye ya da müzik alanında bir şeyler yapmak istiyorum ingilizcem iyi mutlu olabileceğim ne ise onu yapacağım.

Hocam b enim bahsettiğim marangozluk gibi meslekler. Onları öğrendiniz mi tam öğrenirsiniz. Ama diyelim bıraktınız okulu yazılımcı, şarkıcı olacağım diye. Yapamadınız o halde ne olacak? ileride meslek sahibi olmak için en azından elinizde bir lise diploması bulunsun. Üniversite mezunlarının bile zor iş bulduğu bu ülkede en azından ya elle tutulur bir meslek öğrenin ya da okuyun. Başka çareniz yok.

Okuma. Bu ülkeye çöpçü, balici, tinerci, ipsiz sapsız, serseri falan da lazım.
Okumayan insanların hepsi dediğiniz gibi mi oluyor ? Yani onlarca köyde yaşayan insan veya imkânı olmayıp okuyamayan ya da okumak istemeyen herkes sapık, ipsiz, sapsız, serseri mi ?

Hocam b enim bahsettiğim marangozluk gibi meslekler. Onları öğrendiniz mi tam öğrenirsiniz. Ama diyelim bıraktınız okulu yazılımcı, şarkıcı olacağım diye. Yapamadınız o halde ne olacak? İleride meslek sahibi olmak için en azından elinizde bir lise diploması bulunsun. Üniversite mezunlarının bile zor iş bulduğu bu ülkede en azından ya elle tutulur bir meslek öğrenin ya da okuyun. Başka çareniz yok.

Haklısınız bunları düşünmüyor değilim fakat şu an benim için okuldan kurtulmak daha önemli.

Okumayan insanların hepsi dediğiniz gibi mi oluyor ? Yani onlarca köyde yaşayan insan veya imkânı olmayıp okuyamayan ya da okumak istemeyen herkes sapık, ipsiz, sapsız, serseri mi ?
Hocam boşa duyar kasmanıza gerek yok. O anlamda söylemediğimi siz de benim kadar iyi biliyorsunuz.

Hocam boşa duyar kasmanıza gerek yok. O anlamda söylemediğimi siz de benim kadar iyi biliyorsunuz.
Hangi anlamda peki ? Okumazsak zor olan hayat daha da zorlaşacak ve açılması yine zor olan kapılar da yüzümüze kapanacak buna benzer bir şeyler demek için kullandığınız argümanlar çok sert, üzücü ve yanlış anlamaya müsait.

Geri
Yukarı